Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 52-ра тема

  • 105 004
  • 740
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 22 867
Рецептата е от Кукинг-а и ще помоля Лабрекс или Селма за уточнение как точно се превежда пирог - там е Французский яблочны пирог, преведох си го като пай, но нека бъдем точни все пак...
Иначе се получи невероятен десерт с фин, нежен аромат, сочен и разтапящ се  Crazy ...айде стига го хвалих, но си струва да се опита. И май трябва да се направи във форма с по-малък диаметър, моята е 26 см, но явно ще се купува 22 Thinking...

mari_eta, вкусничко изглежда! Heart Eyes  bouquet Иначе думата няма точен превод на бг, така че става сладкиш, пай, а е възможно и да е със солен пълнеж пирога.

# 586
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
  bouquet

Наистина е много вкусен, точно по френски фин...

# 587
  • Мнения: 7 201
За първи път пиша тук.Дано ви хареса моят миш-маш.Blush

# 588
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
 Mam4е , много обичам миш- маш - това е едно от малкото ястия, които мога да хапвам и топли , и студени - все са ми вкусни Flutter.Твоят изглежда много апетитно  bouquet!

# 589
  • Мнения: 2 126
За първи път пиша тук.Дано ви хареса моят миш-маш
Добре дошла! Hug Мишмашът ти изглежда чудесно,пак да се отчетеш Grinning

Трейси,пропуснах да ти благодаря Hug за рецептата за гевреците.Сложих си я в Любими и скоро ще ги правя Peace

Мариета,радвам се че съм била полезна.От твоите уста направо си е супер комплимент Blush Аз се опасявах,че стана малко досадно с това обяснение,ама явно не съвсем Simple Smile

# 590
  • Мнения: 7 420
mari_eta,думата "пирог" в случая бих превела ,като сладкиш,макар че думата сладкиш има доста по-широко значение в българския език....Както и думата пирог обхваща по-широк спектър на печива в руския(Лабрекс спомена,че може да са и солени,аз да добавя ,и от маяно тесто)

За мен думата пай означава по-скоро това:,а пирог е това: или това: ето и соления вариант:

    Общо взето,мисля че в народа тези понятия доста се бъркат,но твоето си е сладкиш и е много хубав! Wink

# 591
  • Мнения: 360
mari_eta може ли рецептата за френската разкошотийка с ябълки.Моето свекървище пак ме напълни с ябълки от село и аз пак търся вкусни начини да се отърва от тях  Mr. Green

# 592
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Ох, тук все по-вкусно и по-вкусно се готви...а аз от вчера имам нов кантар и той определено показва да намаля хапването.  Embarassed
Затова една сезонна салата и уклей:

# 593
  • Мнения: 1 918
Здравейте и от мен.Първо да похваля пая на Mari_eta и миш маша на Mam4e  Peace
Иначе у нас за обед пиле с ориз,фъч и бисквитена торта.През тази ваканция,доста храна се консумира Wink

 

# 594
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Включвам се днес с
миш-маш с добавка кренвирш

борш с телешко

# 595
  • Мнения: 1 425
Хайде и от мен сладичко..... bowuu
Малко по различно Брауни с нес кафе,щоколад и ром

И Мъфини със различни сладка.....

# 596
  • Мнения: 7 201
Момичета,много благодаря за комплиментите.  bouquet
Виждам чудесни вкусотийки и не знам как ще се разбираме с кантара.  33uu
berina,може ли рецептата за тези Брауни?И какво има вътре-ядки?

# 597
  • Мнения: 1 798
berina,
Моля за рецептата на" Брауни с нес кафе,шоколад и ром".

# 598
  • Мнения: 521
Берина, много вкусно изглежда тези браунис.   bouquet
Момичета, благодаря за рецептите. В крайна сметка малко експериментирах, направих ги по една рецепта, в която пишеше какво се слага, но не и по колко.  Mr. Green Та малко на око действах, но резултата е супер. Ето как изглеждат:



П.П. А за всикчи, коиото искат да знаят как са на вкус, адреса ми е: Чехия, гр. Прага, Прага 5 - Стодулки, ... айде заповядайте у нас  Mr. Green

И питка "Побитите камъни" или "Питка с балончета" месих сутринта, ето я и нея:

# 599
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И аз на опашката за брауните но Берина Praynig...

Бенииии, какъв фъч, уаааууу Crazy!

Дес, човек винаги може да научи нещо ново, а и тук всички СМЕ добри кулинари Hug.

Селма, благодаря, нека е сладкиш тогава.

Алхимика, ето рецептата: Френски ябълков сладкиш

Общи условия

Активация на акаунт