Какво ще кажете за Майкъл или Михаел?

  • 3 436
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13
Благодаря за мненията ви момичета  bouquet
Просто исках да разбера как се възприема Майкъл в БГ, в сравнение с Михаил/Михаел

# 31
  • Мнения: 524
Михаел  newsm10

# 32
  • Мнения: 81
Ами точно де Ескарина, говоря за деца живеещи в чужбина и за конкретният случай. Не казвам че трябва да се търси местен аналог на името на всяка цена, но ако все пак има такъв е хубаво да се използва. На моето чаве и тук и в Бг си му казваме Михаил, но ми е много удобно по разни институции да го наричат Майкъл вместо да си кълчат езиците както с името на дъщеря ми.

# 33
  • Мнения: 13
Oliver как е записан Михаил в акта за раждане? В Щатите ли си?

# 34
  • Мнения: 81
В кой акт? В американският е Michael, a в българският Михаил.

# 35
  • Мнения: 13
В кой акт? В американският е Michael, a в българският Михаил.

  Peace мерси много, това исках да знам дали в БГ правят проблем ако михаил е изписан по друг начин на латиница Wink

# 36
  • Мнения: 305
Михаел.

# 37
  • Мнения: 322
Моят син също е Майкъл и на мен ми харесва много,дори и с БГ фамилия.Но един съвет от мен,като записвате детето,гледай бащиното му име да е без оокнчанието NaughtyИ разни ей такива коментари/много български и родолюбски/,не им обръщай много внимание.Ще си кръстиш детето както искаш.Моят мъж е Михаил и не мога да ти обясня колко трудно се произнася името му тук.

# 38
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Михаел ми харесва, но не и името Майкъл. По принцип не ми харесва, а не защото не е българско.

Определено не променяй стандатното изписване за англоезично име; Michael. Иначе винаги ще се обяснява, ще казва по букви, а и с променено изписване веднага става черно име (което не, че е проблем, но сигурно не искаш).

Извинете за невежеството ми, но какво имаш предвид под "черно име"?  newsm78

# 39
  • Мнения: 2 185
Негърско. Те много обичат да изписват имената по изкелифенчен начин и да изглеждат, че са написани с правописна грешка  Laughing .

# 40
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Хаха, ясно! Благодаря за разяснението.  bowuu

# 41
  • Мнения: 108
А МиКаел?  Wink

# 42
  • Мнения: 948
МиКаел ще е Мъкейл за американците, с ударение на Е. Ще се научат да го казват правилно (скандинавско име е, така изписано), но няма да е на първо четене.

Твоята МиКаела е Мъкейла за тях, нали знаеш  Simple Smile
http://www.yeahbaby.com/baby-name.php?name=Mikaela

# 43
  • Мнения: 65
михаел  bouquet

# 44
  • Мнения: 89
Михаил  Wink

Общи условия

Активация на акаунт