Ноември влезе вече. Време е да се родиш човече :) - 47 тема

  • 22 272
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 23
Оле момичета направих гаф.
Писах в новата тема. Моля за извинение.
Даже не прочетох, на коя страница сме. Видях я и се цопнах в нея.
Даже се и зарадвах, че съм се класирала първа.

Приемете моите извинения с едно кафе 2 в 1

# 736
  • Мнения: 418
mama_AJ - простено ти е с това 2 в 1 кафе  Hug ...
 pisihrisi - ммм закуската си я бива  Peace ... кекс че ... Heart Eyes
Споко и бебо е лъжливото овчарче... ще дойде ама когато най-малко очаквам ... Снощи почти бях се засилила към банята да се къпя...и да викам таксито или линейката ...  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Но се отказах и си легнах да спя...
Аз все се опасявам да не родя много бързо и да си остана в къщи ... newsm78 Mr. Green Mr. Green

# 737
  • Мнения: 23
Кло, и аз се притеснявам.
Дали ще разбера кога е момента. Първия път ми изтекоха водите и така отидох. Без контракции, без болки, без нищо.
Ами сега как да разбера кога да тръгна. С тези контракции ми е много мътна. Оф незнам.

# 738
  • Мнения: 14 654
Добро утро и от нас, които сме за края на ноември Simple Smile Е, не съвсем де, но поне след средата. Нощем имам чувството, че бебето се опитва да се намества в ниското, но не му се получава  Mr. Green
Днес за последно ще ходя на тонове и в сряда - взимам мешката с багажа и отивам на "хотел", както се шегува моя дружка. Чудех се в какво да си събера багажа и по-удобно нещо от мешката (от студентските години) така и не намерих. Така че ще се появя като метъл в болницата, или може би като клошар   Thinking
Сестра ми днес ще ходи да ми напазарува дрешки за изписване, ще ги изпере и приготви, изобщо много ще ме улесни. Ще трябва да й се отплатя някак, защото осве нейното си дете, ще гледа и моето голямото докато съм в болницата.
Честито на всички нови майки, да са здрави и послушни бебенцата  Hug
Васи, аз дочух една лекарка да казва, че разрешават на родилките да излизат по време на епидемията, явно във всяка болница порядките са различни.
Клодиа  Laughing Жената на един познат така родила, няколко пъти с лъжливи контракции я карали в болницата и като дошъл моментът, мъжът й много-много не повярвал, казал, че ще си почине и вечеря, пък после ще я закара, че и без това пак ще я върнат. Като отишли - веднага в родилна зала - изстреляла бебето за 5 мин, още преди да дойде доктора, а беше за планово секцио  Mr. Green

# 739
  • Мнения: 97
ПРИВЕЕЕЕЕЕТ

Чак сега сколасах да поседна. Моята мома спа като пън от 3,30ч. през нощта до 8,00ч. даже се притесних, че не се събужда. За сметка на това чак сега се кротна. Два часа редувах бръмване с прахосмукачката и влизане в стаята да я успокоявам. Нооо вече ми е чистичко и тихичко.
да се оплача - не знаех, че и след като родя ще трябва да се съобразявам с това на коя страна спя. Факт - снощи съм полегнала наляво - тоест върху цицата дето е вече пълна за следващото хранене и въпреки подложката в сутиена, нещата от натиска бяха преляли и се събудих с доста мокра блуза, чаршаф и матрак. Направо съм патетична вече - трбява да сложа найлон под чаршафа. Sad

Дианче Гърлото още ме боли и вчера си забърках мед със сода - взимаа се по лъжичка на час и доста облекчава. Пия вит.С и днес ще наблегна на плодовете.

Времето е жестоко, много ми се излиза вече, но ще задържа до утре. Днес пак ще изкарам Дария на балкона за 10-15 мин. Утре официална първа разходка с татито - да тика той количката.  Mr. Green Още не съм пробвала дали се събира в асансьора.

mama_AJ - вярвай ме няма да ги сбъркаш контракциите. Започва да те стяга едновременно кръста, корема ниско долу и при мен най-вече отстрани на тазобедрените стави - или около тях. Болката се усилва, достига някокво ниво и после отшумява. Придружено с усещането, че не ти достига въздуха. По време на контракция се вдишва дълбоко, задържа се въздуха и се издиша бавно през устата . Така докато не те метнат в родилна зала - там процедурата е друга.  Mr. Green

# 740
  • Мнения: 0
maria.krumova - при мен обаче продължава да ме боли кръста но пък ниско долу не е толкова напрегнато  Mr. Green Mr. Green
контракции имам , но не болезнени  Peace

Янечек - щом ще се ражда поне таткото да е тук да дърпа бебето  Mr. Green Mr. Green

Сладура се събуди от вчерашната летаргия и почна да мърда много... Явно е бил уморен 2 дни ... той има навика да ми създава такива "усещания" за страх  Twisted Evil
Какво ли ще стане като излезе  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 741
  • Мнения: 418
опа бързата работа срам за майстора ... като съм влязла в два акаунта едновременно така е  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 742
  • Мнения: 10
И аз съм тук!
Добро утро  :bouquet:
 Честито на новородилите мами Разковниче и Съни, да растат много здрави и послушни дечицата им newsm51
 Аз цяла вечер не можах да спя Rolling Eyes, вчера роди момичето, с което ходим заедно на консултация от няколко седмици и съм много развълнувана, тя е 5 дни преди мен. Говорихме едва 1 час след раждането и ми описа набързо как се процедира тук, успокои ме с две думи, че всички са били много любезни и търпеливи с родилките, при нея всичко  е било ок, само накрая се е наложило да я цепнат доста, защото тя е едва от 4 месеца тук и не знае почти езика, нещо не е можела да напъва качествено и са избрали по сигурния вариант за излизане на бебето ooooh!
 А иначе това й е трето дете, въпреки крехката й възраст от 27 г., но другите 2 са родени секцио едното  и с епидурална упойка другото, и това й е първото естествено раздане без упойка.
 Цяла нощ се въртях, ставах 100 пъти и накрая сънувах само доктори и болници Rolling Eyes
 Днес ще й отида на свиждане да я видя, хем да видя какво ме очаква до след седмица, тя се шегува, че има 1 свободно легло и ще го пази за мен Grinning.
 А сутринта,докато си свалях пижамата, забелязах, че има някакво петно от дясно около гърдата ми в областта, май ще е коластра, досега не ми е текло newsm78
 То ще се чуе...
 Кло, мерси за темичката, доста предвидливо от твоя страна да я пуснеш, преди доктора, че като те чета, нещо ме съмняваш newsm53

# 743
  • Мнения: 10
А, и КЛО, забравих да кажа специално за теб, понеже за трети път и ти ще раждаш и се чудиш дали няма да се случи всичко прекалено бързо - приятелката ми е получила първи болки в 3 през ноща, утихнали са, после през деня пак са започнали, около 16 ч са й изтекли водите, едва в 18.30 е отишла в родилното и след час е родила Crazy. Успокои ме, че е имала достатъчно време, но и тя като "печена" не се е уплашила, и отишла в последния момент, аз не бих имала куража толкова време да се бавя.

# 744
  • Мнения: 418
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
rokita - май пак почнаха слаби, но ми се вие и свят... newsm78 Щях да излизам днес до гинеколожката ама май ще приготвя сака и ще си легна за малко че нищо не се знае ...

# 745
  • Мнения: 257
Момичета,ние с бебека се прибрахме днес Grinning Благодаря на всички за поздравите Hug Като имам време ще разказвам повече.За сега- много целувки от мен и Силвия Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
На всички нови мамчета честито!!!

# 746
  • Мнения: 5
Simple Smile))))))))))))))

Здравейте на всички!
Набързо да пиша, че и моята принцеса дойде на бял свят на 09.11.09.Хубава дата, нали?
3, 450 кг. 50 см Казва се Александра.
Господ да дава здраве на др.Петров и др.Божинова от 1-ва АГ Света София.
За сега съм блажено безмълвна, ще пиша за раждането след като се поосвестя малко.

Честито на всички мами и успех на всички, които още си чакат бебчетата.

Усмивки от мен!

# 747
  • Мнения: 1 236
Привет на вси4ки!Само минавам да кажа 4е и ние се появихме на бял свят то4но на термина 06.11.Раждането беше мноог тежко и ще спестя разказа си за него да не плаша бъдещите мами,но бебето си беше мноог голямо и може би аз съм си виновна 4е не предпо4етох секцио!както и да е,наложи се да поостанем пове4ко в болницата ,за да се възстановим и двамата,но от в4ера ве4е сме си вкъщи и се гушкаме с беб4о!Забравих да кажа 4е се казва Денислав,роди се 3800кг и 54 см!Ето малко снимки:
http://dilandii.snimka.bg/other/moeto-sl-nchice.443554

# 748
  • Мнения: 434
Здравейте,някой може ли да ми каже как се процедира след като се роди бебечето,интересуваме,кое след кое  следва?Кога трябва да се подадат документи за еднократната помощ за първо дете и оше какви други неща рябваше да се подадат или направят?

# 749
  • Мнения: 1 236
Мами,много съм объркана отнсноо даването на вода на малкото!Пуснах отделна тема,още пове4е се обърках!В крайна сметка вие давате ли?Ние сме на кърма,оба4е след хапване давам на малкото малко води4ка със захар ,заради жълтени4ката уж(така каза педиатърката),ама сега 4увам много противоре4иви мнения и ме е страх малкото да не намали коли4еството на приеманата кърма за сметка на водата.Аз уж давам по малко и след хранене,колкото да си изплакне усти4ката,ама все пак....

Общи условия

Активация на акаунт