Ноември влезе вече. Време е да се родиш човече :) - 47 тема

  • 22 275
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 418
Хемороидите и мен ме мъчиха при ражданията. Лечение: Мед или Лидокаин/ледокаин/ 2% за мазане ... Това ползвах  Peace Евентуално новите лекарства може и да се по ефективни ... но да ви кажа честно ще пробвам отново с това ... Отдавна съм забравила болката им... ама май сега ще си припомня  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 706
  • Мнения: 534
Привет момичета  Peace

Честити бебчета на Мамочка и Sunny0586   bouquet

и мен ме пишете в отбора на ревлите  newsm50 направо немога да се понасям вече все за нещо ще ме избие на рев и си поплаквам тайнично по принцип преди да забременея много трудно беше нещо да ме трогне каму ли да ревна ей така без причина е сега ми се връща двойно Rolling Eyes дано отмине после много се надявам.
Тези дни например ме е тръшнала депресията заради името, майка ми заяви най-тържествено да сме измислили някое по хубаво име какво било това  Thinking завъртяно много било и тем подобни глупости,  чак сега в края на бремеността ми взеха да дават мнения  ooooh! добре че не държат да е кръстен на някой и са оставили избора на нас, че тогава щяхме да сме цирк ooooh!

За арниката сега последно виждам че спор има newsm78 аз взимам Арника Монтана 9CH по 5 на ден , Мария Крумова мисля че и тя взимаше малко преди да роди, Миме сподели имаше ли ефект някакъв по леко ли мина раждането, контракциите по неболезнени ли бяха и сега бързо ли се възстановяваш?

Днес с милото му дръпнахме едно основно чистене  newsm75 newsm79 аз бърсах праха, подреждах, прозорците мих, той прахосмукачка, стирка и до там, доволна съм много ми помогна Simple Smile сама щях много да се озоря Laughing

бебо все по муден е станал с движенията до обед изглежда спи после плахо напомня за себе си и вечер малко по озезаемо го усещам, но не е като преди корема ми да вибрира  Crazy утре съм на преглед да видим да се е наместил вече по долу Rolling Eyes

Хемороидите ooooh! охх не ми говорете направо  Confusedизлезе ми един външен края на 7 месец беше, голяма гадост пих Флебодия след втория прием ме успокои и за сега нямам проблем поне болка не чувствам Whistling

# 707
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Хайде пак аз,докато не ме е привикала бебката

Много моля за мнение по-опитните мами по следните въпроси:
1. Каква е температурата в стаята, където е бебето? При нас е около 23 градуса, но все ми се струва студено.
Аз поддържам 23-24 градуса.
2. С колко ката дрехи обличате бебетата и каква е дебелината на дрешките? Педиатърката каза да я обличам с 2 ката дрехи, но моите са памучни. Не е ли малко това?
С два ката дрехи-обикновено с боди+ританки и жилетка или боди+гащеризон.Всичко е памучно.
3. Давате ли вода със захар? Педиатърката ни изписа да пие дневно по 100 мл вода с 2 ч.л. захар, но нещо не ми се ще... Каза, че трябвало да я пие заради жълтеницата, защото ако до месец не премине, нямало да можем да сложим втората ваксина за хепатит.
Вода не давам,особено със захар,не ускорява преминаването на жълтеницата.
Имаше нещо за затоплена кърма за жълтеницата,но не си спомням къде го четох,някъде из кърмаческия,но беше отдавна.
4. Кога извеждате децата навън? След кой ден и над колко градуса да бъде навън?
Изведох я на 9 ден за пръв път,навън над 10-12 градуса,на по-малко не смея.И то ако не вали и не духа.
5. Кога започвате профилактиката с витамин Д?
От 2 месец започва профилактиката.

# 708
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
1. Каква е температурата в стаята, където е бебето? - O/O 25 градуса, защото аз съм зиморничева, но знам, че към 22 е идеално
2. С колко ката дрехи обличате бебетата и каква е дебелината на дрешките? - боди и гащеризон
3. Давате ли вода със захар? и на нас ни изписаха, но аз не съм давала - не ми се иска. ако не мине тия дни ще дам обаче.
4. Кога извеждате децата навън? - от 7-ми ден сме на вън
5. Кога започвате профилактиката с витамин Д? - нашата педиатърка каза след 20-ти ден да ги почваме

# 709
  • Мнения: 128
Здравейте и от мен! Честито на мамите Мамочка и Съни!
И аз съм си още тук, и аз съм в отбора на ревливите!
Наистина останахме малко за накрая на ноември, ама ще се подкрепяме, няма как  Wink
Айде Стейси, ти си наред, и после всички останали след теб!
Аз няма какво да ви се похваля, попивам информация от мамите, които вече родиха, че после ще ми трябва! Чао ви от мен и лека вечер!

# 710
  • Мнения: 97
ЗА Арниката - пих две седмици преди раждането и сега пия откакто съм в къщи, защото мъжо не можа да я открие в нас и да ми я донесе - което не учудва никой - те мъжете не са от откривателите  Mr. Green
Не мога да преценя дали е имало ефект, защото за пръв път раждам и ме шият отдолу. А и всеки има различен праг на болка. Контракциите ми си бяха доволно болезнени. Аз бях и с упойка накрая на раждането. Сори че не хвърлих светлина върху въпроса.

1. Каква е температурата в стаята, където е бебето? При нас също е  около 23 градуса, но все ми се струва студено.
2. С колко ката дрехи обличате бебетата и каква е дебелината на дрешките? Памучно боди с дълъг ръкав и ританки. Отгоре е завита с памучна пеленка и още едно одеялце. Пипам и носа и ушите постоянно - ако са топли няма страшно.
3. Давате ли вода със захар? - Педиатърката ми каза да не давам.
4. Кога извеждате децата навън? След кой ден и над колко градуса да бъде навън? - ще я изведа около 10-ти ден по обяд. Сега проветрявам стаята докато беба е в нея. Вчера я подържах на балкона 5 мин.

МОМИЧЕТА - боли ме гърло. Мъжо също така го започна преди четири дни. И въпреки че спи в хола и се виждаме вечер само за вечеря, очевидно съм го прихванала. Притеснавам се да не разболея Дария. През нощта ще проветря и ще я преместя нея в хола, а ние ще спим в спалнята. Да не й дишаме. И ще включа бебефона да я чувам. И ще слагам маска като я храня и преобувам. Дано вече не съм й лепнала нещо. Да му се не знае тъпото грипно време  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
 

# 711
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Марийче, взимай прополки и много чай. Не мисля, че ще заразиш бебето.

# 712
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Танче,ето 2 статии за жълтеницата http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=670 и за разранени зърна http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=852

# 713
  • Мнения: 25
Привет отново! Hug

Преди малко се върнах от поредната разходка, хапнах и ето ме отново във форума.
Честито на Мамочка и Съни! Живи издрави да са, дечицата да слушкат и папкат!

Да издам, че мама Реню има днес рожден ден! (ако не съм се объркала, но така пише в началото) Да е жива и здрава, да си роди прекрасно детенце успешно!

Днес мама Слънце666 ми прати снимчици на нейното момиченце. Казва се Елис (за протокола). Упълномощена съм да ви ги покажа! Качвам ги в албумчето!

Кате-пате, никъде няма да ходиш! Не те пускаме от нашия ноемврийски отбор!  Naughty
Лека вечер!

# 714
  • Мнения: 152
 ЧЕСТИТО НА МАМА СЪНИ!!! ДА ПОРАСНЕ ГОЛЯМАТА МАЛКАТА НИКОЛ!!!!

# 715
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Mama Реню, Честит Рожден Ден!
Много прекрасни мигове да има в живота ти и много здраве и любов!

# 716
  • Мнения: 13
Много благодаря за отговорите, момичета! Успокоихте ме.   bouquet

# 717
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Мира, честита ти мъжка рожба Константин.
Да порасте силен и здрав мъж, уважаван и обичан, щастлив и с много късмет.

krasa, честито момиченце.
Да е много здраво, умно и щастливо.



Янечек, във ВМИ Пв не дават на родилката да излиза, както не дават да разхождаме бебетата по коридора и да си посещаваме стаите. Аз малко нелегално правих всичко, чат-пат ми се поскарваха де  Blush

И аз като вестителка -
Вчера (11.11) в 9:15 в Шейново мама Разковниче роди Здравко - 4050 гр и 52 см.
Новата мама пише, че са добре и че с таткото са много щастливи.


# 718
  • Мнения: 25
Пак съм аз!  Mr. Green
Няма как! Вече вън е тъмно и студено, че и разни вирусчета дебнат зад ъгъла и затова по-честичко намирам развлечение във форумчето... Hug

На разходката взех още една детска дрешка... Уж си бях казала, че повече няма да купувам, ама как да не взема, като и без друго ме тресе нерва? Пък нали казват, че с пазаруване се успокоявали жените...  Blush

Да споделя и аз за моето бебче, което още е в матчицата ми. Шавунка си доволно и хич не ми изглежда да му е тясно! Рита, мести се, хълца, пак рита, пак се мести ... Така цял ден! Е, и си поспива, разбира се.  Heart Eyes Нямам търпение да започна да обличам бебешките дрешки, да си подредя кошарката, да си гушна детенцето ... Кога ли ще дойде този прословут ден? newsm78

Спирам, че пак започвам с моите щуротии!

# 719
  • Мнения: 25
Аз не че искам да съм нахална, ама някой дали подготвя нова тема?  Flutter newsm78
Кло, мисля, че ти се справяше добре с тези хакерски дейности ...

Общи условия

Активация на акаунт