Шоколадов сладкиш "Фантазия".Стъпка по стъпка.

  • 11 184
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 422
Току що го направих.
Много добре изглежда.Благодаря на Селма за рецептата  bouquet

# 46
  • Мнения: 7 420
  Охо!Почти забравих за съществуването на тази тема!  Laughing
  luchkata ,дано ви хареса и на вкус!  Hug

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 422
Наистина е Фантазия този сладкиш.
Днес го хапнахме.Изключително вкусен.Смесицата от шоколад банан и кокос е мноооого вкусна.
  bouquet Още веднъж благодаря за рецептата.

# 48
  • 1st floor
  • Мнения: 9 122
Селма, сладкиша изглежда невероятно!!!  bouquet
Много ме е яд , че в момента и двата миксера са ми на поправка при баща ми!!! Confused
Но веднага след като ми ги оправи/или си купя нов Wink/ ще го забъркам. До тогава ще точа лиги... Sad

# 49
  • Мнения: 105
И аз току що го направих и отлежава в хладилника Laughing Отзиви ще дам по-късно, като го опитаме, но определено много лесно се приготвя Wink

# 50
  • Мнения: 105
Страхотен сладкиш се получи, благодаря Селма Hug Всички много го харесаха, даже не остана какво да снимам Mr. Green  Белтъците се разбиха чудесно, но аз ги правих с пудра захар  Flutter
 Имам един въпрос относно крема.....Много гъст ми се получи само с 220мл. мляко...? Да не би аз да не съм разбрала рецептата.....Пудинга се приготвя с 500мл. (по описанието отзад на опаковката), а има и жълтъци, които допълнително стягат newsm78 ....

# 51
  • Мнения: 7 420
  Да,крема трябва да е гъст.Всичко правилно си разбрала.  Peace
  Радвам се,че ви хареса!  Hug

# 52
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
  Да,крема трябва да е гъст.Всичко правилно си разбрала.  Peace
  Радвам се,че ви хареса!  Hug

И аз ама точно същия въпрос си бях приготвила значи, защото едно пакетче пудинг по указание се приготвя с 500 мляко, а сладкишът ми допада,имам и продуктите,  мерси за указанието.
Селма, да те питам понеже вкъщи не сме особени почитатели на белтъчната глазура дето е най отгоре с какво ще ме посъветваш да я сменя, сметана може би или да не я слагам изобщо, само че бананите самички ще почеренят отгоре newsm78

# 53
  • Мнения: 7 420
Lindita,бих пробвала с разбита сметана.  Peace

# 54
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Блатът ми е почти готов, крема също, само не можах да разбия белтъците и ги хвърлих, сега ще видя как ще сглобявам, защото сметана нямам, дали да не наръся само кокосовите стърготини по крема, искаше ми се банани, но моят не ги обича в торти newsm78

# 55
  • Мнения: 7 420
   Няма да е хубаво без белтъци или поне сметана.
   Идеята на сладкиша е да се съчетаят три различни вкуса и консистенции(по-твърдо,полутвърдо,въздушно).Те хем контрастират,хем взаимно се допълват.
   Най-добре е да се набавят всичките продукти.  Peace

   Lindita ,какво стана с белтъците?Защо не си успяла да ги разбиеш?

# 56
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
  Няма да е хубаво без белтъци или поне сметана.
   Идеята на сладкиша е да се съчетаят три различни вкуса и консистенции(по-твърдо,полутвърдо,въздушно).Те хем контрастират,хем взаимно се допълват.
   Най-добре е да се набавят всичките продукти.  Peace

   Lindita ,какво стана с белтъците?Защо не си успяла да ги разбиеш?

Селма, да ти кажа от сладкиша не остана и парченце, направих го тази сутрин, сега като се прибрах от работа го унищожихме задружно, блатът беше омекнал от крема, сложих всички продукти без белтъчната маса, нещо този път не можах да ги разбия, втечниха ми се отгоре бананите, и  върху тях наръсих с кокосови пръчици, мерси за вкусния десерт    bouquet

# 57
  • Мнения: 7 420
   Моля,моля,Линдитке.  Hug
   Бяха ли охладени белтъците?Добави ли капчица киселина към тях?
   Има трикчета,които подпомагат за доброто им разбиване.Но сигурно си ги знаеш...... Rolling Eyes
   

# 58
  • Мнения: 1 729
и аз се заинтригувах, ще го направя

Общи условия

Активация на акаунт