ФЕВРУАРЧЕ МНОГО СИЛНО РИТА, ЗА РАДОСТ НА МАМА И ТАТИ!!! (28)

  • 23 389
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Добро утрооо!
Готиноф,на снахами и правиха спинална упойка,и нямаше никакви проблеми,но аз лично не бих си сложила(има известна доза риск) newsm78,от друга страна пълната упойка също не е за подценяване...(аз много трудно съм се събуждала от пълна упойка),и имам известни страхове Sick
Рорана и аз съм от Сандански,но не съм чула за този плод"ПОМЕЛО",но ще го пробвам Peace
А сега ставам да си правя макароните,че мъжо ще ме бие Joy
Целувам ви за хубав уикенд  love001  love001

# 61
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 431
Добро и от мен!

Аз не мисля, че при оперативно раждане питат с каква упойка искаш да бъдеш. Стандартът е спинална и толкоз. Ако се наложи, поставя се и пълна (аз тъй бях). Не се обиждайте, но мисля, че в случая лекарите са прави. Какво разбираме ние от упойки? Naughty Нали на всяка операция в екипа присъства и анестезиолог, даже самият оператор не решава сам. Иначе, във всичко има риск, знаете. Но нека не разсъждаваме от гл.т. на рисковете. Макар и информирани за тях, ние ще мислим, че всичко ще се случи по най-добрия начин.

Все пак, моля, ако някой знае в кое "държавно" АГ питат какво е желанието ти за упойка при секцио, нека посочат къде е това и кои доктори го практикуват. В частни клиники всичко е възможно, но пак ще се учудя, ако позволят на пациента да прави дори този информиран избор (информиран защото преди това им е обяснено коя упойка каква е, какъв ефект се постига, какви са негативите, нещо, което не се прави в държавните АГ-та, освен ако не си търсим правата твърде яростно).

По принцип в държавните болници се подписва информирано съгласие за всичко, с което човек позволява на персонала, ако рекат, да го наравят на решето. Но доколкото усещам, няма друг начин, ако не искаме да си имаме неприятности, дори сериозно да го загазим. Аз подписвам и разчитам, че знаят какво правят и че Господ ме пази. Има и разбрани доктори, които разясняват, но защо ли ми се струва че на повечето не им се занимава?

При избор на екип (и съответното заплащане) може би наистина не е лошо да потърсим поне повечко информация за нещата, които ни интересуват и да направим договорки, които биха облекчили положението ни. Ееех, мечти, мечтиии...

# 62
  • Мнения: 85
Относно това че аптекарите не са лекари-от опита си като фармацевт досега имам няколко случая в които лекарите са правили грешки и съм им звъняла за справка след което те се извиняват за грешката и аз я поправям.Така че безгрешни хора няма-хубаво е винаги да сте добре информирани и да си отваряте очите.Приятен уикенд на всички. Simple Smile

# 63
  • Мнения: 240
puhtar Simple Smile
Аз пия Зимафлуор-а по препоръка на зъболекаря ми и с одобрението на гинеколожката ми,
засега нямам никакви грижи с него. Почнах го след третия месец май- всеки ден по едно сутрин.
Полезен е не само за майката, а и за бебето  - след формиране на зъбните пъпки Mr. Green

Първо да кажа Добро утро на всички   bouquet
Ние сме добре с бебчо, ходих да ми вземат кръв и урина и смятам скоро да изляза по магазините да се разходим...

Сега по отношение на горния пост: има доста спорове по въпроса доколко Зимафлуора е полезен, потърси в нета повече инфо. Естествено и на мен лекарката ми го беше изписала, но аз не съм го взимала. Взех си тахан и го хапвам сутрин с малко мед.

# 64
  • Мнения: 1 131
Здравейте,момичета.
Днес изобщо не ми се ставаше от леглото,ама се наложи.Едва се отлепих от възглавницата smile3524 .Последните два дни ми е много депресивно,нямам желание за нищо,все се ослушвам дали усещам бебето,а през нощта прасците така ме болят ooooh!,въпреки,че всеки ден пия магнерот по 4-6 таблетки,а сутрин се събуждам неотпочинала,поради честите нощни посещения до WC.
Относно грипа  моя син го изкара много тежко-вдигаше ми до 39,6 градуса и се наложи да сменим 2 антибиотика. Молбите ми към джипи-то да го изследваме за новия вирус останаха нечути,или по-точно нямало смисъл да го изследваме,защото се лекувало по същия начин като другия грип.За сега удържам на вируса,дано и да не го хвана,защото тогава вече става сложно.

А това помело трябва да го потърся,че вкусно ми изглежда,а напоследък от всичко ми се преяжда Mr. GreenЖелая ви спокоен уикенд и дано слънчевите дни се задържат (поне във Варна в момента е слънчево).

# 65
  • Мнения: 1 874
Цитат
Цитат  Jani4ka
в нашия град женските консултасии са отменени и съответно и болничен ми отказаха,защото за да го издадът трябва да е проведен преглед,което си е все едно ЖК. 
                     
                 
Цитат
Plami 10
Яничка, това е ужасно! Не може ли да си вземеш от личния лекар? Поне докато трае епидемията - една седмица? 

Освен това мисля, че можем да се оплачем в Здравната каса - не могат да откажат преглед на бременна жена , още повече, че министърът каза, че имаме право на болнични!
       Ами   и при личния лекар ходих и той отказа ако съм болна тогава щял да ми даде болнични.Направо да го #2gunfire bambam  Понеделник отивам пак да се разправям    smile3512 fight                                                   

# 66
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 431
Относно грипа  моя син го изкара много тежко-вдигаше ми до 39,6 градуса и се наложи да сменим 2 антибиотика. Молбите ми към джипи-то да го изследваме за новия вирус останаха нечути,или по-точно нямало смисъл да го изследваме,защото се лекувало по същия начин като другия грип...
Дотук добре, наистина мерките са същите, само спешността не е, но тъй или инак, грип не се лекува с АБ, джипито трябва да го знае. Naughty Или под АБ имаш предвид Тайлол-хот, Реленца или някое от групата + имуностимуланти? Thinking

Калина също минава през някой от вирусите, свински или не, засега удържаме фронта. Аз може също да съм изкарала нещо, но при мен всичко отшумява бързо, леко и безтемпературно. Последно грип ме е тръшвал през зимата на 1997 (януари). Тогава бях с всички екстри, висока Т, непоносимо главоболие, кашлица. Но и тогава се надигнах за 3 дни глад + чайове.

Зимафлуор съм пила през миналата бременност, но сега няма. Зъболекарката не ми препоръча този път. Не е чак твърде полезен, вярно е. А предозирането му дори може да навреди. Чувала съм, че в някои райони питейната вода е богата на флуор, ама в кои ли? newsm78

# 67
  • Мнения: 24
Да ви кажа честно, предната бременност пих Зимафлуор и след това давах и на Алекс.В момента зъбите са й ужас- имаме вече три пломби.Така че твърдо съм решила, ч етази бременност няма да пия такива глупости-май повече вредят.Пък и то какъвто ти е гена

# 68
  • Мнения: 1 131
Относно грипа  моя син го изкара много тежко-вдигаше ми до 39,6 градуса и се наложи да сменим 2 антибиотика. Молбите ми към джипи-то да го изследваме за новия вирус останаха нечути,или по-точно нямало смисъл да го изследваме,защото се лекувало по същия начин като другия грип...
Дотук добре, наистина мерките са същите, само спешността не е, но тъй или инак, грип не се лекува с АБ, джипито трябва да го знае. Naughty Или под АБ имаш предвид Тайлол-хот, Реленца или някое от групата + имуностимуланти? Thinking



Да,Мяу,наистина не е грип.Всъщност казаха,че е Остра вирусна инфекция.Лекувахме я с антибиотик,но все му забравям името.Като се прибера у нас и ще пиша какъв беше,но бяха едни големи хапчета като тези на Оспамокса,но тези можеше да ги разтваряме и във вода,защото сина ми изобщо не е по гълтането на хапове(връща веднага Sick).Отделно сироп за кашлица,защото той така се дереше от сухата кашлица,чак плачеше милия.Биопарокс за впръскване,таблетки с лидокаин за афтите по гърлото и парацетамол и аналгин за високата температура.И мнооооооооооооооого чай с мед и лимон и инхалации с лайка.


# 69
  • Мнения: 307
Здравейте мацки!
Благодаря на всички за отговорите за зимафлуора и категорично се отказвам да го пия.
Аз това помело хич не го харесвам,но то е защото вкуса му ми прилича на нещо между грейпфурт и портокал,а аз не обичам грейпфурт.Но щом ви харесва да ви е сладко Grinning
Стар добре,че се е изпрал пуловера.
Болничките да оздравяват!
Аз днес бях решила да се боядисвам и да пооправя вкъщи,че утре да се отдадем само на разходки,но уви няма вода Confused
как може в събота когато всички са си вкъщи да оставят хората без вода!

# 70
  • Мнения: 1 131
Аз днес бях решила да се боядисвам и да пооправя вкъщи,че утре да се отдадем само на разходки,но уви няма вода Confused
как може в събота когато всички са си вкъщи да оставят хората без вода!

Пухи и аз смятах да се боядисвам днес,затова и дойдох в салона,да ме поглезят(имам фризьорски салон),ама нещо не съм на кеф.Ако искаш грабвай се и идвай във Варна да те боядисам.Тук поне  вода има бол Laughing

# 71
  • Мнения: 307
Ех Харемче щеше да е прекрасно.Много обичам да се глезя така,но много ми е далечко  Grinning за съжеление!
А сега с този грип и това удоволствие ни отнеха,не смея да ида в салона който посещавам...

# 72
  • Мнения: 4 187
Добър ден ! Сутринта като станахме  ПАК нямаше вода , веднага се изстреляхме на вън, поне да не се ядосвам.
Денят е чудесен, направо си е лято  Crazy. Беше чудесна разходка, на чист въздух, без затворени пространства и срещи с хора  Sunglasses.
Не се радвам много на положителните температури, че е рай за вирусите  Tired. Очертава ми се още седмица изолация.... пууу....

# 73
  • Мнения: 219
Стар, и аз като теб, мила  Simple Smile. На въздух бях, но далече от многото хора. С баща ми си направихме приказна есенна разходка в гората до нас за няколко часа + фотосесия на моя милост  Grinning Heart Eyes. Много е хубаво да си имаш татко фотограф newsm03
За съжаление наистина още поне седмица ще сме така с тези високи градуси  Sad. Днес тук не беше слънчево кой знае колко, но пък топло. Даже започна дъжд да препръсква сега и се стъмни изведнъж.
Чакам съпружеското тяло всеки момент, за да отидем да напазаруваме набързо.
Защо така ви мъчат с тази вода? Много неприятно, дано не се случва често, но като слушам Танчето  ooooh!

# 74
  • Мнения: 4 187
Ние сме в централната част, явно от тук минава някакъв главен водопровод, където и да има авария, ние го отнасяме   Crossing Arms !

Общи условия

Активация на акаунт