Болничен или на работа

  • 3 449
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 372
Аз бих предпочела да работя, ако нямам проблемна бременост и усложнения.
А на въпроса дали ще ти се отрази върху обезщетението отговора е да. Ако си в раните месеци хубаво си прецени защото нямаш право да пускаш повече от 6 месеца непрекъснат болничен поради "общо заболяване" какъвто пускат за бременост преди болничния за 45 дни преди раждане. Иначе казано ако си във втория месец и започнеш от сега да си пускаш болничен, рано или късно пак ще имаш период в който ще трябва да се върнеш на работа.

# 31
  • София
  • Мнения: 310
Здравейте и от мен!
Аз съм съвсем в началото, дори след тест...но тъй като хванах точно периода на епидемията,а знаете първите месеци колко е опасно, та въпроса ми е какво да правя.
Док ми каза, че мога да искам и от личния, а после тя ще ми дава от тези 180 дни. Но аз так или иначе имам 28 раб. дни плаен отпуск за другата година и те заедно ще покрият цялата бременност.
Искам и да попитам, обезщетението се изчислява 12 месеца назад 90% върху брутната ми заплата, но когато си в болничен, върху какво се изчислява, върху това което взимаш като пари от НОИ ли (т.е. от болничния)?
Малко объркано стана,ама не са ми ясни много тия въпроси,а много се ритеснявам пак да пусна болничен, тъй като отсъствах 3 седмици (1-отпуск и 2 болничен, заради ин-витро) и днес се върнах на работа.
Лошото при нас е, че пътува от единия край на Сф до другия,а и в работата сме по 100 души на етаж,но не в стая, а всички на едно.
Просто не знам какво да правя?

# 32
  • Мнения: 1 677
Не знам как стои въпросът с правото на болнични и обезщетенията. Аз смятам, че по-добрият вариант е - оставане вкъщи.

# 33
  • Мнения: 625
Вземи си болничен и се пази.
И -не, няма да ти се отрази на майчинството, при положение че те осигуряват на пълната ти работна заплата.
Peace Излязох 12 г.с. и то точно ноември. Имах супер лека бременност, но работя с деца и не беше уместно да продължавам.

# 34
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Зависи изключително от естеството на работата, от това какъв тип човек си, от късмета...

# 35
  • Мнения: 116
болнични определено

# 36
  • Мнения: 128
Всеки сам си преценява за себе си.Ако решиш да ползваш болничен,болничните ти сега и като родиш,ще се намалят т.е обезщетението ти няма да е на реалната сума,на която те осигуряват.Ако това те устройва.....
Аз работех до последно с хора,работата ми е такава.Вярно,че се притеснявах ,да не се разболея,но слава богу всичко беше наред.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 079
Това зависи от това как се чувстваш ТИ и бебето и кой вариант е най- оптимален за вас двамата.
Аз работих до последно и двата пъти, но не казвам, че това е опцията, просто така исках в МОЯ случай. Слушай вътрешния си глас. Wink

# 38
  • Мнения: 3 215
Малечка, в твоя случай изобщо не бих се колебала  Peace

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
За мен решението е болничен.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 487
Аз съм абсолютно "за" болничния - грипове, студове, по-нататък и поледици..... Излишно е да си правите експерименти, когато може и без тях да се мине.... според мен, естествено.

# 41
  • Мнения: 718
Зависи как се чувстваш, а също и от естеството на работата. Ако имаш много контакти с хора, може би не е лошо да се възползваш от болничен.

# 42
  • Мнения: 73
болничен  Peace

# 43
  • Мнения: 13
И аз сам за болничен.Аз си мислех да работя до началото на декември,но като се започна с тези грипни епидемии предпочетох болничен и вече втора седмица си стоя у дома.

# 44
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Предвид ситуацията в страната в момента- болнични. Особено ако ходенето на работа е с обществен транспорт и работиш в контакт с много хора- тогава си е направо задължително.

Общи условия

Активация на акаунт