Болничен или на работа

  • 3 451
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 23 112
Ако оставим настрани грипната епидемия - твърдо ЗА оставането на работа. Разбира се, че болничният ще даде отражение на парите, които по-късно ще взимаш. Аз си работех до последно и се чувствах страхотно.

# 46
  • Мнения: 150
болничен  Peace

# 47
  • Мнения: 381
Честно казано ако не беше тоя грип и изобщо такова вирусно положението/заради сезона най-вече/ щях да те посъветвам същото като tonkabonka - да работиш до последно когато работата ти доставя удоволствие е страхотно, чувстваш се пълноценно и жизнено. Мене лично стоенето вкъщи без работа страшно ме изнервя!

# 48
  • Мнения: 163
Болничен!! Така е най-добре за теб и бебето поне към този момент! Naughty

# 49
  • Razgrad
  • Мнения: 282
Вземи си болничен,но знай че ще ти се отрази малко на майчинството.Зависи пак каква ти е работата.

# 50
  • Мнения: 2 131
През зимата на 2006/2007 /терминът ми беше за началото на май/ си ходех на работа. Тоест излязох в болничен 45 дни преди термина.
Обаче - имах лека бременност, не особено тежка работа, зимата също бе мека - почти нямаше сняг, съответно - поледици.
Сега ситуацията е друга - с този грип, май е по-добре бременната да не контактува с много хора.

# 51
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 078
Ако нямаше грипна епидемия бих ти казала категорично да си работиш до последно. Както сме коментирали много пъти тук, бременната жена не е болна. За съжаление сега момента не е подходящ за контакти с хора и е по-добре да ги ограничиш като си останеш в къщи. Иначе финансово ще ти се отрази на майчинството. Ще взимаш с около 10% по-малко от това което би взимала ако работиш до последно.

# 52
  • Мнения: 2
Благодаря на всички отзовали се

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Абсолютно си вземи болничен и у вас на филми и пуканки....да не мислиш,че е лошо       Mr. Green

# 54
  • Мнения: 3 456
Ако оставим настрани грипната епидемия - твърдо ЗА оставането на работа. Разбира се, че болничният ще даде отражение на парите, които по-късно ще взимаш. Аз си работех до последно и се чувствах страхотно.
Е, няма как да я оставим настрана грипната епидемия. Тя е факт. В този смисъл болничният е по-добрият вариант.

# 55
  • Мнения: 510
Ако оставим настрани грипната епидемия - твърдо ЗА оставането на работа. Разбира се, че болничният ще даде отражение на парите, които по-късно ще взимаш. Аз си работех до последно и се чувствах страхотно.

И как ще се отрази? Ще взема 20 % по-малко от заплатата си. Това струва ли си риска? Аз бих си взела болничен, както и направих на времето  Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 165
Взех си боничен още от 7 седмица. Това бяха най-спокойните ми месеци. Починах си супер ( работя от години, като е имало моменти без годишна отпуска ). Насладих са на майчинството, без да бързам и с невероятно удоволствие си накупих всичко необходимо и най- важното бях спокойна като раждах. Родих спокойно бебе,,, еее докато не се появиха коликите, зъбите.............и още нещо  Joy

# 57
  • София
  • Мнения: 791
Решението е строго индивидуално,така както и всяка бременност е различна! Аз излязох в 7 мес в болничен,месец по-рано! Постъпих правилно,обърнах внимание на себе си и бременността си,посещавах курсове за бременни и правех всичко онова,което като ми порасна корема след месец не бях в състояние да свърша! Ако на някой му не му пречи да си ходи на работа до последно-Браво,просто аз не съм от тях и нямам нужда от грамота за трудолюбие.

# 58
  • Мнения: 400
Ако оставим настрани грипната епидемия - твърдо ЗА оставането на работа. Разбира се, че болничният ще даде отражение на парите, които по-късно ще взимаш. Аз си работех до последно и се чувствах страхотно.
Peace
Никъде не видях авторката да споменава момента с грипната епидемия.За това оставам с впечатлението,че дилемата е-"дали да работя,или да прекарам бременността си у дома".По време на грип-естествено да си останеш у дома известно време,но само за това,че си бременна да прекъснеш работа-не го разбирам.

# 59
  • Panagyurishte
  • Мнения: 127
Ako се чувстваш добре, си работи. Ако ли не-болничен Peace

Общи условия

Активация на акаунт