Великобритания-тема 28

  • 42 322
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Мацо - благодарности за новата тема; супер картинки. Напомни ми, че ще водя най-накрая Мариана тази година да кара кънки  Laughing

======================================
Аз си мисля нещо; за болното от левкемия детенце, Анджи, ако сте пропуснали, http://help-littleangelina.com/, и как да помогнем.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=439751.0

Ще има ли интерес: да снимам дечицата, мога да направя и коледни картички, за който иска (нещо подобно: http://i29.photobucket.com/albums/c284/misholina/Card_08BG.jpg). Ако струва около 25 лири, кратки сесии, парк в централен Лондон? Всички събрани средства ще изпратим по сметката; същото дете-снимане върви в София и Варна (само дето там наистина са случили на по- фотографи, де  Mr. Green), снимките от мен ще са за идеята да помогнем на детенцето.

А може да съчетаем със следващото ни събиране. Ея, кафето във Фулъм наистина ли е опция?

Мишолина, ами аз не живея в Лондон..ще стане ли ако ти пратя снимки по емаила да ги направиш..

Последна редакция: пт, 13 ное 2009, 00:52 от Ave

# 16
  • Мнения: 8 917
Мерси много, в понеделник отивам в училището.Стискайте палци. Hug

Magimon, когато записвахме Гери юни месец тази година, отидохме в близкото училище. Оттам ни дадоха телефон, на който да питаме дали има свободни места в близките училища, защото в това нямаше и се оказахме закъсняли. От мястото на което звъняхме ни казаха, че ще ни изпратят форма да попълним - за закъсняли деца, и да им го пратим. С документите дойдоха една книжка с карта в училищата и трябваше да попълним по предпочитание 3 от тях, както и да изпртаим доказателство за адрес - изпратихме копие на банково извлечение, копие на синя карта и копие на шофьорска книжка. В това училище, което е най-близо до нас и бяхме сложили на първо място нямаше места и ни пратиха във второто, като ни включиха и в някакъв списък на чакащи за първото. Сега, между сроковете, получихме писмо от първото, че си стоим в листата и ако искаме да останем да изчакваме трябва да потвърдим. Но Гери вече си свикна с онова и не ми се искаше отново да свиква в училище, учители, приятелчета - така, че решихме да си остане в това в което почна и в което й харесва. Колкото до ваксините и джи пи-то, учителките й идваха у дома - имаха насрочен час и се разбрахме като я запиша при лекар да им го кажа. Така и направихме. За имунизациите досега не бе нужно и да е легализиран превода.
Успех  Hug

# 17
  • Мнения: 948
Magimon, информацията за свободните места във всички училища в района е във вашия Local Council - може направо там да се обадиш утре.

============================

Снимките и картичките са единственото, което в момента мога лично да предложа като "услуга" - така вместо $50 за момиченцето, ако има интерес, мога да събера и изпратя повече пари. Участниците ще получат снимки на фокус Mr. Green и коледни картички за бабите; ще им струва много по-малко от истинска фотосесия и ще им остане доброто чувство, че платените пари не са отишли в моя джоб, а за детенцето Crazy Остават им да съберат около 100к евро (от 200) и две-три седмици; детето вече е в Германия.

На който ми изпрати снимка по мейл, ще направя картички, а вие ще преведете директно на момиченцето колкото си решите   bouquet

# 18
  • Мнения: 1 038

Ами явно навсякъде е различно, не искаха да направят регистрация без ваксините.Аз не ги знам точно как са иначе ще се пробвам да ги нанеса само на лист и ще им ги представя.Ако някой ги има под ръка ще съм благодарна да ми ги прати, пък ще се пробвам.Не са ми изисквали да са легализирани, просто ги искаха, и тъй като нямам идея от къде да ги извадя всичките, за това съм поръчала в БГ да ми ги преведат и легализират.

# 19
  • Мнения: 1 038

Да аз съм сигурна, че все ще се намери нещо, но аз държа да е в това училище.Във въпросното училище учи на моя приятелка детето, къщата им е точно до училището, и тъй като аз работя вечер, няма да имам възможност да я прибирам, а съпругът ми като се прибира към пет часа ще минава да я взима от там.Това за сега е единствената възможност.Ако не стане в това училище не знам как бихме се справили с взимането, точно тук е проблема.През деня до три и половина съм свободна,и просто няма как аз да я взимам.

# 20
  • Мнения: 8 917

Ами явно навсякъде е различно, не искаха да направят регистрация без ваксините.Аз не ги знам точно как са иначе ще се пробвам да ги нанеса само на лист и ще им ги представя.Ако някой ги има под ръка ще съм благодарна да ми ги прати, пък ще се пробвам.Не са ми изисквали да са легализирани, просто ги искаха, и тъй като нямам идея от къде да ги извадя всичките, за това съм поръчала в БГ да ми ги преведат и легализират.

Имах предвид легализацията им да не ви забави и затова ти писах, че нашите бяха само преведени.  Peace Бих ти пратила какво пише, но последния път остана при лекарката й за да ги нанесе в картона й, който е тук - при нея. При Гери липсваха 2 ваксини. които не се правят в БГ, но тук са задължителни - за менингит и РРМ /рубеола и нещо си там още/. Сигурно и при вас ще се наложат - стават и двете за ден и буквално за секунди.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 829
Здравейте, пак се включвам с едно запитване и ще се радвам някой да ми даде съвет.След временно пребиваване в UK се прибрахме , но остана да ни преведат последните заплати по банковата ни сметка която е в Лойдс.Уж нямаше да има проблем да си ги вземем тук, но на практика всеки вдига ръце и казва "не става" . Пин кода беше блокиран (незнайно защо) и след като им звъняхме в Лойдс 3 пъти го оправиха. Тук обаче пак нищо не става.Поискахме трансфер към Бг сметка , но поискаха да го потвърдим на място , което се сещате е абсурдно.Сега стоя и се чудя как да си вземем парите от тази карта.Помагайте. Cry

# 22
  • Мнения: 8 917
Здравейте, пак се включвам с едно запитване и ще се радвам някой да ми даде съвет.След временно пребиваване в UK се прибрахме , но остана да ни преведат последните заплати по банковата ни сметка която е в Лойдс.Уж нямаше да има проблем да си ги вземем тук, но на практика всеки вдига ръце и казва "не става" . Пин кода беше блокиран (незнайно защо) и след като им звъняхме в Лойдс 3 пъти го оправиха. Тук обаче пак нищо не става.Поискахме трансфер към Бг сметка , но поискаха да го потвърдим на място , което се сещате е абсурдно.Сега стоя и се чудя как да си вземем парите от тази карта.Помагайте. Cry

Знаете ли точно колко са и има ли начин как да си видите онлайн? Имам нещо предвид и затова питам. Ако има начин как да ги виждате ще пиша на лични.

# 23
  • Мнения: 2 032
мишолина, чудесна идея, брой ме за 5-10 снимки.

# 24
  • Мнения: 20
Цитат
Аз си мисля нещо; за болното от левкемия детенце, Анджи, ако сте пропуснали, http://help-littleangelina.com/, и как да помогнем.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=439751.0

Ще има ли интерес: да снимам дечицата, мога да направя и коледни картички, за който иска (нещо подобно: http://i29.photobucket.com/albums/c284/misholina/Card_08BG.jpg). Ако струва около 25 лири, кратки сесии, парк в централен Лондон? Всички събрани средства ще изпратим по сметката; същото дете-снимане върви в София и Варна (само дето там наистина са случили на по- фотографи, де  Mr. Green), снимките от мен ще са за идеята да помогнем на детенцето.

А може да съчетаем със следващото ни събиране. Ея, кафето във Фулъм наистина ли е опция?
Е недей да скромничиш, правиш чудесни неща, аз съм за фотосесия и картички. Къде ще е срещата, така като чета май трябва бързичко да се организираме....

# 25
  • Мнения: 28
Добро утро,

мишолина - мерси за инфото, купих си кабелче, с удоволствие бих се включила за фотосесията...ще следя какво сте решили...
Magimon - ние бяхме в същата ситуация април месец тази година, аз изобщо не съм ходила по училищата, направо в местния Council, както е писала Мишолина, на място си попълних молбата, искаха акт за раждане и платени Council tax като доказателство за адрес, до една седм. получихме отговор - къде сме приети. Мед карта ни искаха при записване на детето в самото училище, цялата процедура отне около 10 дни до започването на училище. Това е - всичко е много организирано, има и много информация в сайта на местните Council-ли.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 829
The Sun* , знаем ги горе долу колко са.Няма как да ги видим он-лайн.Ако питаш за и-нет банкинг нямаме такова.

# 27
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 355
При Гери липсваха 2 ваксини. които не се правят в БГ, но тук са задължителни - за менингит и РРМ /рубеола и нещо си там още/. Сигурно и при вас ще се наложат - стават и двете за ден и буквално за секунди.

Тук няма задължителни ваксини има препоръчителни. Peace

Мишолина - чудесна идея, поздравления. Ако организирате срещата през някоя Неделя ще мога и аз да се дотъркалям.

# 28
  • Мнения: 8 917


Тук няма задължителни ваксини има препоръчителни. Peace



 Simple Smile Да, така е, поправям се Peace

# 29
  • Мнения: 948
То май си е време за среща така или иначе, снимкането на дечицата ще е бонус.

Хайде, мислим за място за другата неделя; за тази едва ли ще успеем да се организираме - въпреки, че времето ще е хубаво; гледам, че няма да вали.

Общи условия

Активация на акаунт