Чаша гореща вода всяка сутрин

  • 219 010
  • 587
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 280
Чешмяната вода променя вкуса си след преваряване. Според мен минералната вода не е за преваряване  Peace

# 556
  • София
  • Мнения: 873
Според мене водата не трябва да се преварява, а само да се стопля  до температура на която можеш да я пиеш. Аз лично никога не преварявам водата.

# 557
  • Мнения: 5 826
Вижте какво пише в тази статия,да се пие топла вода ,но не от чешмата:

http://pravilnohranene.com/%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%B3/%D1%81%D1%83 … 0%B7%D0%BC%D0%B0/

# 558
  • Мнения: 44
Не се пие топла вода от чешмата,защото минала през тези тръби е по-скоро отрова,а не лек.
Водата се кипва,като е хубаво да е под капак,заради обратната осмоза.Пие се така наречената ''димяща вода"-т.е. дори не гореща.Аз я пия с лимон,но хората със стомашни проблеми би трябвало да не го правят.

# 559
  • София
  • Мнения: 1 244
Водата се пие ЧИСТА и максимално гореща, "димяща", къвто термин използвате, но не и вряла де. Без лимони и чудеса. Не пречи една чаша чиста, една с лимон, ако искате, ама смисълът е друг. Целта е разтваряне и извеждане на мазнини и шлаки.
По-добре да не е минерална, а чешмяна, изворна, дестилирана или замразявана. Аз пия чешмяна, но при нас е добра.  Тия въпроси не са толкова генерални, в интерес на истината. Желателно е да е завряла, аз го правя в каната, най-добре е да се остави да поври, ако имате време (или от вечерта и после в термос). Микровеле - не, по възможност.

Та за смисъла - ЧИСТЕНЕ, не е за отслабване. На мен лично и определено ми притъпява апетита. Може да се пие по всяко време - сутрин е най-ефективно изчистването просто, неслучайно трябва да е първото, което правите - преди всякакви други течности или храна. Опитвам се и вечер, ама често ме мързи. Впрочем с гореща вода нямам и нужда от кафе за ОО, това при мен ефект де Simple Smile

П.П. В началото нямах време и търпение да изстине и пиех с лъжичка, но бързо, после се сетих да преливам чаши два-три пъти, докато се охлади леко.

# 560
  • Мнения: 280
Аз му намерих лесното - намерих едно старо бързоварче Simple Smile

# 561
  • Мнения: 10 759
И аз я кипвам водата в ел.кана  Simple Smile Така ми е най-удобно в офиса. Пия по няколко чаши до обяд.
За това, че трябва да се пие водата "максимално гореща" не съм напълно убедена...  Rolling Eyes
Доколкото си спомням, водата трябва да е само с няколко градуса по-висока от температурата на тялото.

# 562
  • Мнения: 2 761
Как я пиете тази чешмяна вода, момичета? На мен ми е ужасна, толкова хлорирана... Засега сутрин си сварявам минерална вода на микровълновата, докато кипне... Може би 100-200 мл. Пия я чиста вече няколко дни, но не усещям никакво действие или промяна... Дали не бъркам някъде?  Thinking Може ли някои от по - запознатите да ме светне?

При мен май не е хлорирана,или поне не толкова,но е страшно варовита,та поради тази причина, и не само всичката вода за домакинството първо минава през кана Брита и тогава варя,готвя или сипвам в ютията.
За хлора-ако някой гледа рибки ще е по-полезен-доколкото си спомням рибките не обичат хлор и поради тази причина преди да се сипе вода в аквариума трябваше да е престояла едно денонощиe в някакъв съд-така се изпарявала хлорта.
Ако е лято и пече повече слънце се слага в стъклена бутилка на слънчево място и така се изпарява също.После може да се превари или да се пие слънчева вода,но това не е по темата.Микровеле-твърдо НЕ!

Ако някой не иска да вари 10-20 мин.,то поне е добре да е стигнала точката на кипене,а не да е само стоплена.
И е добре да се пие колкото се може по-гореща,т.е. кой колкото може да търпи,без да си изгаря езика и вътрешностите.Колкото е по-гореща,толкова по добре преминава клътъчните и чревните стени и по-добре премахва токсините.Може да си представим една мазна чиния как ще се измие по-добре с леко топла или гореща вода.
Освен това преварената вода променяла химическият си състaв,като настъпвали някакви промени в клистерите на водата и по този начин водата ставала "тънка" и преминавала по-лесно.

Някой спомня ли си водата колко време се вареше за бебетата? newsm78

# 563
  • Мнения: 2
Момичета, много благодаря! Толкова сте отзивчиви!  Hug
На мен не ми дават да пия чешмяна вода, защото преди години имах проблеми с бъбреците и докторите казаха да редувам различни марки минерална или изворна вода. Ще коригирам претоплянето да не е в микровълновата, а ще го направя на котлона, защото нямам специална каничка. Само трябва да уцеля точното време, да не стане прекалено гореща. Още от утре сутрин го започвам по новия начин и да видим как ще се чувствам. Определено забелязвам, че когато пия вода (а го правя много често по всяко време на деня), усещането за глад се притъпява. Тоест, действа за коригиране на килограмите.
Моята цел е пречистване, така че ще се придържам към това. Още веднъж ви благодаря  newsm51

# 564
  • Мнения: 1
Здравейте красиви Дами.
Искам да попитам някоя от вас знае ли за лечебното гладуване. Четох малко за него. 3 дни само на гореща вода и фрешове и плодове, а ако ти прилошее по една лъжица мед. Но очиствал черен дроб, храносмилателната система, та дори и кожата ставала по-хубава. Надявам се някоя от вас да сподели своя опит.
Лек и успешен ден на всички

# 565
  • София
  • Мнения: 1 244
Предполагам, че за това питаш.
 Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=676127.msg22845255#msg22845255

В темата има много споделен опит (аз не съм го правила).

# 566
  • Мнения: 2 761
Предполагам, че за това питаш. Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=676127.msg22845255#msg22845255
В темата има много споделен опит (аз не съм го правила).

Не знам как ги предлагат тези изчиствания и за бременни с английска сол,рициново и грейпфрути!Безумие просто.
То и на здрави хора сигурно би докарало проблеми.
Втори вариант най-бива,но и той не е за всеки.

# 567
  • Мнения: 44
Правила съм това със сока от цитруси и трябва да ви кажа,че има невероятен ефект.Дали обаче би бил подходящ за бременни жени не бих посмяла да твърдя.С този детокс се прочиства лимфата и се отделят голямо количество токсини.
Не съм го правила с цел диета,но свалих 3 кг,които впоследствие и задържах.

# 568
  • София
  • Мнения: 1 244
За бременни не би трябвало да е проблем самата детоксикация, защото плацентата защитава, но рестриктивния режим и лишаване от добро хранене в същия период определено е. Самата английска сол май не се поема от организма, в посочените по-големи количества. За кърмещи доколкото знам не са подходящи каквито и да е очиствания. Не съм чела подробно, не заех, че "препоръчват"...

П.С. Разсъждавам де, аз лично не бих предприела, ако съм в едно от двете състояния. Иначе не виждам проблем в самия режим - тридневен и щадящ е. Щото има и водни и сухи гладувания, които надали бих пробвала.

# 569
  • Мнения: 2 761
Първите 3 месеца определено са проблем.Пък и по-нататък пак.Рициново и английска докарват контракции,грейпфуртите са хибрид,по принцип не ги препоръчват с употребата на лекарства,но тя и храната е "лекарство",отделно подкисляват  и "загряват",а това трябва да се избягва...
Но всеки се решава.

Общи условия

Активация на акаунт