Чаша гореща вода всяка сутрин

  • 219 010
  • 587
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 575
Здравейте и от мен,

Аз също от около година се опитвам да пия топла вода всяка сутрин и в повечето случаи, когато съм у дома има ефект. При пътувания обаче, се губи, въпреки че пак пия, не става почти нищо със затегнатия ми ужасен стомах.
Начинът ми на затопляне май не е много правилен, като ви чета. Кипвам чешмяна вода в каната и после разреждам с малко студена минерална, така че да не е много гореща, а добра за пиене. Дали не греша с добавянето на минерална?

# 571
  • Мнения: 2 761
След като е кипнала вече не трябва да се разрежда с никаква друга студена-независимо минерална или не.Защото при варенето молекулите на водата вече са се разхлабили,променила е структурата си и ако се добави после нова вода,то става друго преподреждане на клъстарите и ефекта се губи.Така че бъде по-тепрелива. Wink
За затегнат стомах след изпиване на водата може да легнеш и направиш масаж на корема с две ръце около пъпа по посока на часовниковата срелка-36 пъти.После може да клекнеш,стъпалата събрани едно до друго и коленете плътно опренени до корема-нещо като поза в азиатска тоалетна,но с прибрани стъпала.Ако и това не подейства пробвай сушени сливи предварително накиснати от предната вечер,изяждаш на гладно(или 1/2 час след горещата вода) и изпиваш водата, или вземаш нещо друго за разхлабване-все ще намериш какво ти действа.

Между другото горещата вода съхранена в термос имала действие 12 часа.Проверих за капака-определено в моите източници казват отворен капак,ако се вари в кана-пак да се вдига капака-обяснение няма,но предполагам,че част от водата трябва да се изпари във вид на пара и да не се връща отново в тенджерата,така както става ако ползваме  капак.Така се варят и някои билки...

# 572
  • Бургас
  • Мнения: 255
  bouquet

# 573
  • София
  • Мнения: 1 244
Едно мое наблюдение, което не знам общовалидно ли е и има ли нАучно обяснение, но по отношение на тоалетната действа скорострелно, ако я пия права и отделя 2-3 минути само на това (т.е. не сега три глътки, да свърша нещо, после още три). Така де, бързичко и права.

Норбеков също казва, че може в термос от вечерта.

Тва за разреждането не го знаех, но по интуиция не го правя. Казах ви моя трик - хващам две чаши и преливам два-три-пет пъти, при преливането се охлажда до поносима Т.

# 574
  • Мнения: 280
Едно мое наблюдение, което не знам общовалидно ли е и има ли нАучно обяснение, но по отношение на тоалетната действа скорострелно, ако я пия права и отделя 2-3 минути само на това (т.е. не сега три глътки, да свърша нещо, после още три). Така де, бързичко и права.

И аз това си мислих днес! Ако пия спокойно водата, дори и седнала, а не помежду другото винаги ходя  Peace но....рядко ми се отдава тази възможност, трябва да ставам по-рано  Tired

# 575
  • Мнения: 12
Здравейте дами!Искам да цитирам една книга за водата ,която чета в момента-".....Онези,който са бивали в Средна Азия, вероятно са забелязали как там се гощават с чай, направо като че ли извършват някакво тайнство.Горещият чай преливат от чашка в чашка няколко пъти,Защо го правят?Водата ,удряйки се в дъното на чашата, се "разрохква" и насища с кислород, в това число и атомарен.След такова чаепиене вие получавате значителен заряд от бодрост, а също - добър пикочогонен ефект........." Книгата е на проф.Неумивакин.Така че преливането както прави phil не само охлажда водата ,а и я "зарежда".     bouquet

# 576
  • Мнения: 3 319
Здравейте дами!Искам да цитирам една книга за водата ,която чета в момента-".....Онези,който са бивали в Средна Азия, вероятно са забелязали как там се гощават с чай, направо като че ли извършват някакво тайнство.Горещият чай преливат от чашка в чашка няколко пъти,Защо го правят?Водата ,удряйки се в дъното на чашата, се "разрохква" и насища с кислород, в това число и атомарен.След такова чаепиене вие получавате значителен заряд от бодрост, а също - добър пикочогонен ефект........." Книгата е на проф.Неумивакин.Така че преливането както прави phil не само охлажда водата ,а и я "зарежда".     bouquet
    sachosan,   bouquet  много полезно  Peace

# 577
  • София
  • Мнения: 1 244
Ти да видиш  Laughing Благодаря за инфото sachosan   bouquet

# 578
  • Варна
  • Мнения: 29
Поздравления страхотна тема, да ви споделя преди 3 години пих и аз всяка сутрин чаша хладка вода и по някога добавях и лъжичка мед. Ефекта беше поразителен - чувствах се прекрасно, изпълнена с енергия и доста отслабнала.
От днес продължавам отново 

# 579
# 580
  • Бургас
  • Мнения: 361
- хващам две чаши и преливам два-три-пет пъти, при преливането се охлажда до поносима Т.
Peace и аз така процедирам  Simple Smile

# 581
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
ОМG,благодаря ти за споделеното Hug
Намерих си три грешки Crazy
Ще се поправя Peace

# 582
  • Мнения: 345
Интересна тема, мисля да ви следя. Пробвала съм с топла вода (не гореща) на гладно сутрин, но ми е много блудкав вкуса и не издържах повече от седмица.

# 583
  • Мнения: 0
аз пия всяка сутрин от година и не спазвам никакви други ограничения от тогава на сам,пия по 2 чаши на гладно с капка лимон и 30 мин.след това не приемам храна .тежа 47 кг и съм висока 1и70 чувствам се идеално в кожата си

# 584
  • Мнения: 0
Здравейте. Simple Smile

Аз съм нова във форума, приятно ми е да се запознаем.

Интересувам се от здравни теми и ще ми е приятно да си споделяме.  Simple Smile

Аз сутрин пия една чаша  топла вода с мед,т.н. медена вода с няколко капки лимонов сок. Много помага за засилване на метаболизма, хидратиране и тн.

Последна редакция: пн, 14 окт 2013, 22:22 от petya.sh

Общи условия

Активация на акаунт