Чуден кекс)))

  • 69 130
  • 173
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 550
Заинтригувахте ме! Днес купих сметана.  Grinning

С колко се намалява брашното, ако кексът се прави със сметана?

Последна редакция: чт, 29 апр 2010, 16:37 от Steisi

# 151
  • Мнения: 4
От кога се точих на този кекс и днеска имах повод да го направя,но беше за  подарък.Бързо стана и много бухна,наистина стана чуден кекс  Simple Smile За съжаление нямах време да направя снимка,но обещавам следващият път ще докладвам и със снимков материал.Всички много го харесаха,бладодаря на авторката за страхотната рецепта   bouquet

# 152
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ето го и моя кекс от вчера, много вкусен, аз съм и фенка на рецептите на кексове на Кафенцето, досега съм нямала засечка   Peace



Кафенце, за теб  bouquet

# 153
  • Мнения: 12
Разписвам се с един кекс по рецептата със сметана.Стана като гъба-мек,не е сух и точно на сладост.Добавих му орехи и кора от портокал,само не успях да го извадя от формата без поражения,но замаскирах нещата с пудра захар.Благодаря за рецептата-включвам я в дебелата книга-чудесна!

# 154
  • Мнения: 1 726
Заинтригувахте ме! Днес купих сметана.  Grinning

С колко се намалява брашното, ако кексът се прави със сметана?
[/b]

и аз с този въпрос

открих : " Слагаш 1 ч и половина,може и маааалко повечко  Peace Да стане хубава гъста смес" Simple Smile

Последна редакция: чт, 06 май 2010, 20:13 от MIK

# 155
  • Мнения: 12
Момичета,аз не бях прочела точно с колко се намалява брашното и  сложих 1 1/3 ч.ч. брашно.Стана перфектно.Малко трябва и на око-все пак яйцата са с различни рамери.

# 156
  • Мнения: 1 726
И аз го направих, много е хубав:)

# 157
  • Варна
  • Мнения: 58
Заредих го във фурната вече, но го направих с масло - според мен от олиото кексовете ми стават по-жилави някак. Ще "доложа" после какъв е резултата. Дано наподобява предишните  Peace

Лелеее, стана невероятен. Не бухна много, но май ми е твърде голяма формата, а и 200 градуса за моята фурна са много. Но на вкус и консистенция е неповторим! Браво на авторката! А аз отивам да купувам форма за мъфини Simple Smile

Последна редакция: пт, 18 юни 2010, 13:44 от Бухтa

# 158
  • София
  • Мнения: 152
Записвам се в темата, снимките са уникални, а аз преглъщам вече. Уикенда ще го опитам  Peace

# 159
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  Някой правил ли го е в машина за хляб

# 160
  • София
  • Мнения: 461
  Някой правил ли го е в машина за хляб
Да,става!Но се разбива всичко предварително и се пече в машината за 1ч. Peace

# 161
  • Бургас
  • Мнения: 103
момичета,аз искам да опитам във вид на мъфини.не съм правила досега и нямам форма,но имам хартиените формички.Ако сложа тесто само в тях, без форма отдолу, дали ще се получат.

# 162
  • Мнения: 774
ninfil, много са мекички хартиените формички и когато сипеш сместа в тях, те се деформират и сместа изтича от тях.

# 163
  • Мнения: 22 867
момичета,аз искам да опитам във вид на мъфини.не съм правила досега и нямам форма,но имам хартиените формички.Ако сложа тесто само в тях, без форма отдолу, дали ще се получат.

Ако са като тези ще стане, ако са от меките, трябва да слагаш две-три една в друга. Можеш да използваш и чашки от дуралекс, аркопал, формички за крем карамел.

# 164
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  Някой правил ли го е в машина за хляб
Да,става!Но се разбива всичко предварително и се пече в машината за 1ч. Peace
  Пробвах го, но за съжаление не можа да се изпече. Отвън имаше кафява коричка, но отвътре остана суров  Cry

Общи условия

Активация на акаунт