Полът вече го разбираме, МАРТенските имена подбираме (25)

  • 18 068
  • 743
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 3 246
Добро утро и от мен Hug
Бу, Смин, много благодаря за съветите относно кърменето Hug

# 646
  • Враца
  • Мнения: 94
Мила Бу моя опит с кърменето и на двете ми деца завърши неуспешно.Със сина ми 1 месец след раждането му,а дъщеря ми я кърмих малко повече 4 месеца(но това с много усилия и даване на АМ).Сега силно се надявам да мога да кърмя третото си детенце по-дълго време,защото така като почвам да се информирам изглежда вината да не кърмя по дълго е била в мен.Така,че ще бъдеш в голяма полза и услуга на мами като мен Hug Hug Hug

# 647
  • Мнения: 521
Момичета, видях при февруарките ето тази полезна информация и реших да я пусна и на първа страничка, на който му трябва да има лесен достъп до нея:

on-line магазини за майката и бебето

°Пакостник°  °Kасида°  °Да Нет°  °Vip-baby°  °Малчо°  Туити  °Мони°  °Кикиморско царство°  °Адриа 2001°  °Ванеса°  °Папагал°  °Пумпал°  °Играчките°  °Family-bg°  °КомсеД°  °Щъркел°  °Стефи°  °Дечица°  °Мишел°  °Мони Трейд°  Бест  °Вега°  Мегашоп  °Базар°  °CrazyKids°  °Get.bg°  °Speedshop°  °Нани - легла и матраци за нашите бебоци°  911.bg  °Веланас°  °За детето°  °Марти°  °Марсел тойс°  °Бг Базар°  °С мен за мен°   °Хипо Ленд°  °Babyshop-bg°

Последна редакция: пт, 27 ное 2009, 09:59 от Tink

# 648
  • Сред обкръжението
  • Мнения: 45
Добро утро и от мен мамита Hug

Тинк, не знам дали си видяла поста ми. Но наистина провери дали можеш да ползваш Алгасан. Надявам се бързо, бързо да ти мине и да не се мъчиш повече.

ения стискам палчета днес за прегледа.

Диди Честито момиченце! Аз също исках момиченце, но Господ реши да ни дари с момче Hug

Много благодаря на Мамма  Heart Eyes Heart Eyes, че покани Бу и Смин в темата. Аз имам големи притеснения относно кърменето и отглеждането на бебето изобщо.

Бу, Смин Приветствам ви с добре дошли! Много се радвам, че се появихте в нашата тема. Мислех си, че от всичко кърменето е най-лесното при отглеждането на дете, но се оказа, че трябва да знам доста неща и че съм доста невежа по въпроса. Започнах да чета от известно време насам. Имам един въпрос. Извинявайте ако звучи глупаво Embarassed Какво ще рече плоски зърна?  

# 649
# 650
  • Мнения: 521
Veni Sasi Hug

Нанина, много благодаря, че проверя за Алгасан-а!  Hug

# 651
  • Мнения: 1
Здравейте мами Hug Hug Hug
И аз съм ползвала алгасан ефикасен е но не знам дали става за бременни newsm78
А относно зърната аз вече се мажа,защото ми бяха станали много сухи и чувствителни.Взела съм си на Авент и точно с 2 намазвания всичко се оправи (кремчето е с ланолин и е без отмиване).

# 652
  • Мнения: 1 165
Добро утро и от мен, момичета.
Най-накрая-петък е.Така дългоочакван от мен Grinning
НаНина, мила, аз се чувствам по абсолютно същия начин.
Много се радвам, че Бу и Смин са така добрички и ще ни помогнат с ценни съвети и препоръки.Аз искам да ги попитам каква ми е алернативата, ако не искам да кърмя навън?Мога ли да се цедя и ако сме навън да давам кърмата от шише, а като сме си вкъщи или някъде където не се притеснявам да си накърмя детето да го слагам на гърда  или по този начин ще се оттучи бебка да суче от гърда?
Също така след всяко хранене ли трябва да се доизцеждаме, и на двете гърди ли трябва да се слага детето или примерно на обяд на лявата, на следващото хранене на дясната и така?Много благодаря  bouquet
дидипейчева, честити розови панделки
Стискам палчета на всички, които имат нужда днес.

# 653
  • Мнения: 103
Tink  Hug, казвал али съм ти че си супер?
Ения стиснати пал4ета и от мен за прегледа днес.
Нанина и аз съм като теб. Исках момиченце, но ще си имаме момче. Важното е да е живо и здраво.
Стеле и аз имах тези притеснения като теб за ласките на таткото, но ме изпревари с въпроса, сега съм много по-спокойна.
Бу, Смин, нямате идея колко се радвам че сте тук и ще помагате. Всички мами ще имаме голяма полза от съветите ви  Hug
Лек ден от мен и много усмивки  Hug Hug Hug

# 654
  • Мнения: 1 768
Добро утро сладкишки мартенски  Hug Heart Eyes

Бу, Смин,
страхотни сте момичета , благодаря от сърце  Hug
Мамма , благодаря и на теб за съдействието  Hug
Еня , ще се справиш блестящо на концерта , ние стискаме палци  Hug fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Тинк , аз често страдах от този проблем с нерва , но не смея да дам съвет , защото сме в по деликатно състояние сега. Приемах Neurobex , аулин и мажех с нещо от рода на фастум. Моляте мило , не се измъчвай , а ако можеш иди да те види лекар  Hug Heart Eyes
От списъка с магазините , аз ползвах услугите на Пакостник. Много съм доволна - поръчах сутринта към 11ч и в 17 ч ми бяха доставили нужното.
Ох , четох , четох и забравих половината  ooooh! Желая ви хубав весел ден , все пак е петък , а на всички в нужда стискам много палчета  Hug Praynig
Ние утре сме при док , той иска да ме види в тази седмица пак , за да отпадне всяко притеснение за много ранно раждане , заради моето "пълноводие " Laughing Стискайте палци да ми доставят холната мека мебел тази вечер , че вече Д`ъто ми прилича на питка от този твърд кухненски стол   Crazy

# 655
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Бу, Смин Какво ще рече плоски зърна?  
Че вместо да щръкват, като засуче бебето, стоят плоски (наравно с ареолата) или хлътват навътре.
Ето картинки от babycenter.com:

                                   
Нормално изпъкнало зърно                        Плоско зърно

                                   
Прост тест ще покаже                              Тестът ще накара хлътналото зърно
дали зърното е хлътнало.                         да потъне навътре.
С показалец и палец леко
се притиска около 2-3 см зад
зърното навътре и един
към друг. Тази техника
ще накара нормалното
зърно да изскочи напред.

Плоски/хлътнали зърна не са тези, които привидно стоят плоски, но при стимулация (любовна игра, при студ) изскачат напред. Кърменето е възможно и с плоски/хлътнали зърна, като бонусът е, че след няколко месеца кърмене връзките, които удържат зърното по-назад, се разтягат трайно и те остават изпъкнали и занапред.

# 656
  • Мнения: 103
Дидипейчева извинявай че те пропуснах. Честити сигурни розави панделки. Да ти е жива и здрава принцесата.

# 657
  • Сред обкръжението
  • Мнения: 45
Бу Благодаря!!!  Hug

# 658
  • Мнения: 97
Добро утро и от мен ,мами !
Ения мерси за кафенцето  Hug Имаш стиснати палчета от мен  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
didipeichevaЧестити розови гащи!
Мамма   Hug Hug Hug
Бу и Смин и аз се водя, като майка с опит  :mrgrаeen: ,но сега като се върна назад относно кърменето и доста неща ми идва да ви попитам. Hug
1-ва бременност ,още преди да родя имах ,не само коластра ,но и кърма.Помня, че 1-на седмица преди да родя за половин час ми подгизваха дрехите(дори се окапвах,да се не надяваш,защото аз не съм никак надарена),а след като родих буквално кърмата се изливаше в гърлото на детето.Което впоследствие след 40-я ден ми намаля кърмата и трябваше да сучи. ooooh! Mr. GreenДа, ама не!И така започнаха моите мъки до 9-я месец се изцеждах ту с помпа,ту с ръка ,когато реших да я отбия .  А можех още  Embarassed Факт беше , че 2-рата ми бременност протече по тежка, и кърмата ми слезна на 2-рия ден след като родих.За жалост дигнах температура на гърдите станаха твърди и болезнени въпреки ,че се изцеждах,и при всеки опит да сложа детето на гърдата протичаше с доста болки(контракции) и сълзи.Накрая се разкървавиха зърната ми,изби ми херпес на устните , а никой в АГ-то не ми обърна внимание първите 2- дена. Накрая ме съзря една докторка с херпеса .До ден днешен я споменавам с добро. Peace Сега пак на темата, че се отклоних ,за което ме извинете. Hug Та така един месец си бях с разранени зърна (получавах и доста контракции на матката през това време),и така до третия месец в , които се оказа, че почти нямам кърма ,а и станала доста бистра и нехранителна(според доки). ooooh! Сега 3-та бременност и гърдите ми протекоха още като влезнах в 4-ти месец (като 1-вата бременност)и се раздвижи бебата в мен.Почти всеки ден си имам текла коластра на блузите (почти не нося сутиен) и се чудя ,как ще бъде този път?Ако стане като 1-вата бременност, как да постъпя ,за да не се стигне до изцеждане толкова време?Или да не стигам 2-ри път като 2-рата бременност?Извинете ме момичета , че и вас занимавам с това. Praynig Hug Hug Hug

# 659
  • Мнения: 24
Добро утро!  Hug

Много е интересно в нашата темичка тази сутрин, за което първо искам да благодаря на Мамма, че покани Бу и Смин  Hug

Много са интересни въпросите и коментарите - ще следя всичко с огромен интерес, защото съм абсолютно босичка в това начинание.

Стиснати палчета на Ения и на всички, които имат нужда за днес  fingerscrossed

marinex и на теб стискам за по-бърза доставка на дивана  Hug

didipeicheva браво за хубавите новини и честита панделушка  Hug

Тинк , освен че ти благодаря за линковете, да те попитам как е положението днес с теб? Дано болката ти да е поотшумяла Hug

Аз искам да попитам Бу и Смин за позите за кърмене - коремче до коремче и с помоща на възглавничка... newsm78 Как точно трябва да се гушне бебо?

Последна редакция: пт, 27 ное 2009, 10:31 от darida

Общи условия

Активация на акаунт