Полът вече го разбираме, МАРТенските имена подбираме (25)

  • 18 103
  • 743
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2
Добро утро мацки.
Нещо ме нямаше последните няколко дена а вие почти цяла тема  сте изписали.Връщам се да ви чета.
Само дас е отчетем. Вчера бяхме на консултация:)Бебка е добре.Мърда мърда и расте.Вече сме 730гр. и отговаряме на седмицата си:)
Днес почивам.Надявам се да съм по-активна.
Приятен и слънчев ден на всички.

# 661
  • Мнения: 221
Добро утро, момичета  Hug

Мамма
, все не стигам да кажа, колко много се радвам, че имаме възможността да бъдем заедно в тази тема  Hug Освен това сме с еднакъв термин и чакаме момиченца  Wink И освен, че си супер позитивна и готина, според това, което пишеш разбира се, нямам удоволствието да те познавам лично, обогатяваш темата ни със скъпоценните съвети на Бу и Смин   bouquet Голямо благодаря!
Бу, Смин, истинска признателност, че сте с нас и ще ни помагате Hug
Веднага да се включа в темата - моите зърна също бяха плоски, опитвах и със силиконови зърна (не се справих, обаче), но след кърменето на малкия вече са си изпъкнали  Peace Аз също имах злополучно кърмене първия път и сега ще се възползвам максимално от съветите на Бу и Смин.

# 662
  • Мнения: 1 768
Ей , снощи много се смях на новата версия за спящата красавица , но понеже е дългичко , ще ви дам само линк  Laughing
http://anele.hit.bg/fun/prikazka.html
Кликайте и се смейте за здраве  hahaha

# 663
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Здравей те.Искам искренно да благодаря на мамма,че е поканила Бу и Смин в нашата тема,на мен със сигурност ще са ми от полза,защото много ми се иска да кърмя и аз имам един въпрос към тях.
Бу,Сминтрябва ли да си мажем с нещо зърната преди да родим и след това каква козметика препоръчвате ако е така?

# 664
# 665
  • Мнения: 14
МОМИЧЕТА ВАЖНО!!!

Понеже питахте вече за организиране на втора среща съм пуснала тема където да обсъдим този въпрос.
Призовавам всички желаещи да се включат да посетат темата и да изкажат мнението си.
На заглавната страница и тук съм пуснала линк
Организационна тема за
Тема за организиране на срещи МАРТЕНКИ2010 (2) >>>


Ще чакам вашето включване Joy Joy Joy

# 666
  • Мнения: 24
marinex, много е смешна и забавна новата версия  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy

# 667
  • Мнения: 26
Здравейте писарки   Party

darida в никакъв случай не бих се преместила в друга тема...мойте си приятелки са тук , мартенки  Hug

Enq концерта ще мине супер, сигурна съм...,но задължително искаме снимки  Party

Didi честита ти девойчица, напредваме с момиченцетата   Party

Петее ако влизаш във форума драсни поне един ред, че и аз почвам да те мисля

Относно кърменето, момичета за мен това е най-сложното нещо в първите месеци след раждането...пълна индия ми е  ooooh!

Моите зърна са плоски, какво ще го правя незнам  Thinking



# 668
  • Мнения: 73
Здравейте и днес!   bouquet

Успех на всички, които имат прегледи днес.

И аз благодаря на Mamma, че покани Бу и Смин. Аз също имам въпроси, свързани с плоските и хлътнали зърна. Видях, че вече сте споменали тази тема. Все пак, ще си задам въпросите. Simple Smile

Моите зърна са различни - едното е плоско, другото е доста хлътнало - при студ и настръхване се свива напълно навътре. Винаги са били така и винаги съм имала притеснения един ден как ще кърмя. Взех си едни "капачки" на Avent - Niplette, които се слагат на зърната и упражняват леко налягане, и ги издърпват навън като подготовка за кърмене. Те се носят до края на втори триместър. Аз не съм особено надарена. Зърната ми също са малки. На хлътналото зрънце не виждам ефект от "капачката" досега (май и се изкалпазаних напоследък, трябва повече да ги нося тия капачки). Кожата около зърната ми и самите зърна са много сухи, и изобщо... нямам представа как ще тръгне кърма по тях  Embarassed

Въпросите ми са:
1. Кой е най-добрият начин за подготовка на плоски/хлътнали зърна за кърмене - има ли нещо допълнително, което да направя, или просто с крем след раждането, както всички други мами с нормални зърна?

2. Добра идея ли е да ползвам помпичка и ще работи ли добре на моите зърна? Още не съм си купила такава, но имам намерение да го направя скоро. Разбрах, че има различни накрайници за гърдата. Как да разбера кой накрайник е най-подходящ за мен?

3. Може ли да се ползват силиконови зърна или в моя случай няма да може?

Извинявам се, че ви затрупах с толкова въпроси, но наистина ме вълнува тази тема. Благодаря много предварително.

Желая на всички весел и успешен ден!   bouquet    bouquet  bouquet

# 669
  • Мнения: 1 768

Бу,Сминтрябва ли да си мажем с нещо зърната преди да родим и след това каква козметика препоръчвате ако е така?
Върни се страничка две на зад и виж , Бу е дала изчерпателен отговор на този въпрос.  Hug Heart Eyes

# 670
  • Мнения: 1
Stelleee много се радвам 4е организираш втора среща понеже сте големи писарки и докато про4ета написаното до сега сте исписали още толкова  Grinning  Grinning  Grinning а ха тези срещи4ки може много по добре да обсаждаме вси4ки теми4ки които ни интересуват  Hug  Hug  Hug

# 671
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 855
mama Iv, Смин ще ти пише в темата по-късно Peace
Аз искам да попитам Бу и Смин за позите за кърмене - коремче до коремче и с помоща на възглавничка... newsm78 Как точно трябва да се гушне бебо?
Виж тук първите 5 пози - много подходящи за новородено Grinning Като за първите три би било по-удачно майката да е с подпрян гръб, за да не се уморяват раменете Simple Smile А вторите две са много удобни още в болницата, когато човек предимно лежи. Всички са подходящи и при секцио (възглавница или нагънато одеало предпазват раната).

Бу,Сминтрябва ли да си мажем с нещо зърната преди да родим и след това каква козметика препоръчвате ако е така?
Ако кожата на зърната е много суха и има чувство на дискомфорт, дразнене, както преди, така и след раждането, може да се ползва пречистен ланолин за кърмачки (има различни марки на пазара, в аптеките и детските магазини), като най-важното е да се избере такъв без отмиване преди хранене (за да не се изсушава допълнително нежната кожа). Ако обаче няма такъв проблем, не е нужно "профилактично" мазане - тялото само се грижи за себе си и нуждите си.

Аз искам да ги попитам каква ми е алернативата, ако не искам да кърмя навън?Мога ли да се цедя и ако сме навън да давам кърмата от шише, а като сме си вкъщи или някъде където не се притеснявам да си накърмя детето да го слагам на гърда  или по този начин ще се оттучи бебка да суче от гърда?
Също така след всяко хранене ли трябва да се доизцеждаме, и на двете гърди ли трябва да се слага детето или примерно на обяд на лявата, на следващото хранене на дясната и така?
Няма много алтернативи за хранене навън, ако не искаш да кърмиш Simple Smile но има известен риск бебето да се обърка от смяната на биберон и гърда - надали чак ще се отбие от едно хранене дневно, но все пак е объркващо, отделно, че и за теб е допълнително натоварване да цедиш, за да има за това хранене. Може би ще е удачен варианта да имаш по маршрута места, където ти е удобно да кърмиш? Или да излизаш с приятелки, кърмещи или не, с които да се чувстваш спокойно и да кърмиш с/до тях? Или - да си намериш пелерина за кърмене - тя покрива гърдата, подходяща е за жени, които се притесняват Simple Smile Но най-напред изчакай да родиш и застани с бебето пред огледало (като стане на 2-3 седмици, да не е съвсем мъничко, за да ти е по-удобно) и експериментирай какво се вижда, като кърмиш Simple Smile Обичайно е почти или съвсем нищо.

Няма нужда да се цеди след хранене, ако бебето се кърми достатъчно често (8-12 пъти за денонощие) на поискване и няма проблем (например, да се събира запас, ако майката ще отсъства или да има некомфортно препълване, което да налага малко изцеждане).

В първите седмици за стимулация на кърмата може да е най-удачно да се кърми от двете гърди, като първата се изпразва добре и след това чак се предлага втората - ако бебето иска. Ако иска добре, ако не иска, пак добре Simple Smile

# 672
  • Мнения: 1 842
Тинк, казвай ако трябва ще ти пратя някакво мазило  Hug

Бу, Смин, много се радвам да ви видя тук  Hug. Аз и преди съм го казвала, че благодарение на съветите на Бу и Хедра, кърменето при мен се получи. Вярвам, че и сега ще помогнете на много майки тук. Аз имам едно притеснение относно кърменето. Ще раждам в Шейново (избирала съм си не болницата, а лекаря, който много направи за запазване на бременността ми), тази болница си има строги правила относно местонахождението на бебето и кърменето му-бебето се носи при майката на 3 часа, през нощта не се кърми, хранят го с Ам, като доколкото разбрах една акушерка храни 50 бебета, което ме навежда на мисълта, че дупките на биберона са огромни. Първият път раждах в Окръжна, бебето си беше нонстоп при мен, кърмех на поискване, много често (и дума не може да става за кърмене през три часа), вода не съм давала. Не съм имала проблеми с лактацията, като изключим няколкото кризи на растежа (дори не го броя за проблем това). Въпросът ми е - този режим на кърмене в Шейново би ли могъл да ми обърка кърменето? Нужно ли е да цедя през нощта и през деня между кърменията? Вярно е, че става въпрос за три дни, но мен и тези три дни ме притесняват и си чертая някакви черни схеми. Въпреки всичко ще направя всичко възможно да ги убедя да ми оставят бебето, но от сега съм почти сигурна, че няма да успея...

мамма, благодаря  bouquet

# 673
  • Мнения: 93
Аз искам да ви се оплача че нямам отопление във офиса и умрях от студ.
И реших да си тръгна и да си се прибера в къщи на топличко ,така че моя последен работен ден от седмицата приключи .
Сега я мятам в къщи ,че последно време като се прибера от работа нищо не ми се прави.
Хайде момичета ,пожелавам ви приятен ден и още по прекрасен уикенд.  bouquet

# 674
  • Мнения: 97
Цитат
mama Iv, Смин ще ти пише в темата по-късно
  Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт