Как да увеличим кърмата си

  • 128 553
  • 180
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 83
muhmututurka не са пробиотици, а са си против повръщане-едното прахче е мотилиум, а другото е нексиум или нещо от сорта беше-но не помагат. Единствено, сега ни накараха да и даваме по една лъжичка оризова каша, това помага въпреки, че на нея не й харесва.

Не съм, като се кърмим аз я слагам върху корема ми, че така е по-спокойна, а диагнозата ни е ГЕР. Гастроентроложката се надява до 20 дни да отмине повръщането, но аз вече не знам дали да се надявам.

# 106
  • София
  • Мнения: 632
Да при нас отмина по-бавни не за ден два. Казаха ни, че трябва да минат поне 10 дни, че да се гледа за някакъв ефект. Спомням си, че го разтваряхме направо в кърмата, защото не го искаше по друг начин. Докато улучим правилния лекар сменихме поне 3  Grinning Даже за всеки случей бяхме пуснали иследвания в центъра по заразни и паразитни болести и тоя с ротавирусите, но нищо не показаха. Хич не е лесно  Cry  

# 107
  • Мнения: 8 242
muhmututurka не са пробиотици, а са си против повръщане-едното прахче е мотилиум, а другото е нексиум или нещо от сорта беше-но не помагат. Единствено, сега ни накараха да и даваме по една лъжичка оризова каша, това помага въпреки, че на нея не й харесва.

Не съм, като се кърмим аз я слагам върху корема ми, че така е по-спокойна, а диагнозата ни е ГЕР. Гастроентроложката се надява до 20 дни да отмине повръщането, но аз вече не знам дали да се надявам.

Мотилиума е гаден - изобщо не е трябвало да й го даваш, въпреки, че със замах го изписавт на бебета Sad Обаче за съжаление понякога има точно обратен ефект  Confused
Стефи ми е със същите изпълнения, но я държа почти постоянно на ръце права.. И пупу вече нещата са достапо-добре поне за повръщането. Но и хомеопатия й давам..

# 108
  • Мнения: 83
muhmututurka ами на нас това ни е втори лекар, вие при Лазарова ли бяхте ходили. Аз се опитах да се запишем при нея, но ни казаха, че направлението ни не важи за нея.

duhi-puhi аз мотилиума спрях да и го давам, въпреки, че лекарката иска да го даваме с нексиума; а вие кое давате с кърмата, че не разбрах?

# 109
  • Мнения: 8 242
muhmututurka ами на нас това ни е втори лекар, вие при Лазарова ли бяхте ходили. Аз се опитах да се запишем при нея, но ни казаха, че направлението ни не важи за нея.

duhi-puhi аз мотилиума спрях да и го давам, въпреки, че лекарката иска да го даваме с нексиума; а вие кое давате с кърмата, че не разбрах?
Тоз нексиум не го знам?
Само хомеопатично - друго не съм давала. И то не точно за рефлукса, но и него повлия явно..

За рефлукса на ръце да е права и спи под наклон. Цялата спалня матрака сме вдигнали, че спи до мен.. но така по-лесно я наблюдавам и "обслужвам"  Crazy

# 110
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Кикиама, за момента правиш това което ти е по силите, което е похвално!   bouquet Сега остава само да чакаме и да се надяваме рефлуксът да отшуми възможно най-скоро!  Hug

# 111
  • София
  • Мнения: 632
Да при нея бяхме. Отнесе се много добре с нас. Без направление бяхме, платихме си. Разтваряхме LINEX в кърмата. Доста прахчета изпи, но повече не повърна и разтройство нямаше.

# 112
  • Мнения: 8 242
Да при нея бяхме. Отнесе се много добре с нас. Без направление бяхме, платихме си. Разтваряхме LINEX в кърмата. Доста прахчета изпи, но повече не повърна и разтройство нямаше.
Линекс са пробиотици. Действат добре на стомахчетата Simple Smile И Стефи ги е пила Simple Smile
Биогая даже са по-добри в някои отношения, защото са живи (ако се съханяват правилно). А и по-лесно се дават като капки.

Уф... зорно с тия моми докато порастнат  Crazy

# 113
  • София
  • Мнения: 632
На нас биогаята не ни подейства, имаме ги още  Laughing  Какво ли не бяхме пробвали, когато видеше шишето и почваше силен рев  ooooh!

# 114
  • Мнения: 8 242
На нас биогаята не ни подейства, имаме ги още  Laughing  Какво ли не бяхме пробвали, когато видеше шишето и почваше силен рев  ooooh!
Много офф стана, но ако не е била съхранявана правилно по веригата (производител - доставчик - аптека) много вероятно е да са измрели гадинките .. затова да не е действала Simple Smile

Както и да е важно е резултат да има накрая Crazy без много тормоз за мъниците  Hug

# 115
  • Мнения: 83
Биогаята й повлия само в началото, инфакола донякъде й действа добре, но май трябваше още в началото да почнем колийф може би нямаше да имаме ядове.

# 116
  • Мнения: 42
Здравейте. Имам бебче на два месеца и се опитвам да го кърмя.Имам голямо желание, но напоследък кърмата ми много намаля. Малката суче не повече от 20-30мл, а понякога и по 10мл. Пия чая на хип, но имам чувството, че не помага особено. Има ли начин да си увелича кърмата или това количество говори за спиране? След като я накърмя пробвам да се изцедя и нищо Sad Държа я по 15-20 мин на гърда, но като свърши кърмата тя започва да се ядосва и да плаче Sad Вече незнам какво да правя, на косъм съм да се откажа от кърменето Sad

# 117
  • Мнения: 8 242
Здравейте. Имам бебче на два месеца и се опитвам да го кърмя.Имам голямо желание, но напоследък кърмата ми много намаля. Малката суче не повече от 20-30мл, а понякога и по 10мл. Пия чая на хип, но имам чувството, че не помага особено. Има ли начин да си увелича кърмата или това количество говори за спиране? След като я накърмя пробвам да се изцедя и нищо Sad Държа я по 15-20 мин на гърда, но като свърши кърмата тя започва да се ядосва и да плаче Sad Вече незнам какво да правя, на косъм съм да се откажа от кърменето Sad
Успя ли да прочетеш съветите в началото на темата?

Пиши колко често се кърмите? Дохранваш ли - колко, как? От кога?
Как разбираш колко мл изсуква - теглиш ли я?

Как цедиш и колко дълго - усещаш ли да слиза кърмата докато цедиш или "на сухо" дърпа само?

Как наддава малката досега?

# 118
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Мимишонка, здравей и честито бебче!  Hug
 Разбирам, че се притесняваш, че кърмата ти много е намаляла и може да не успееш да кърмиш още дълго. Хубаво е да знаеш, че в повечето случаи нещата са поправими. За да успеем да открием най-точният вариант за вас можеш да ми отговориш на някои въпроси - първо как е организирано кърменето ви, можеш да ми разкажеш как протича един ваш ден, ако искаш, по колко пъти в денонощието се кърмите (горе-долу), с режим или без, от едната или двете гърди, даваш ли вода (чай и др), шише, залъгалка, суче ли нощем?
 Ако се притесняваш, че бебето не получава достатъчно кърма, можеш да провериш това, чрез напишканите и наакани пелени, стига да не даваш вода и др. добавки (чай, АМ).

За увеличение на кърмата, като за начало би могла да добавиш още 1-2 кърмения, като е хубаво едното да е през нощта или мн рано сутринта (3-6, ако не яде тогава) защото по това време са най-високи нивата на хормона (пролактин) който отговаря за производството на млякото. Друго, което можеш да направиш за стимулация е да редуваш гърдите - даваш едната, като я изсуче (трябва сама да пусне гърдата, след, което можеш да оригнеш и отново да предложиш същата гърда, ако иска и има нещо да го доизсуче) след което предлагаш другата гърда, като я изсуче и нея отново връщаш на първата, в която за това време вече се е събрало някакво мляко.
 По какво съдиш, че бебето изсуква само по 20-30мл на кърмене? А също и как сте с наддаването, колко се роди, колко я изписаха, на термин ли се роди или не, имате ли ти или бебето някакви др проблеми (къса юздичка, плоски или вдлъбнати зърна и тн).?

Ще очаквам отговорите ти и се надявам скоро кърменето ви отново да потръгне!  Hug

# 119
  • Мнения: 42
Бебка се роди мъничка - 2050 гр. 20 дни преди термин. И беше две седмици в болницата като от втората я захраниха. Аз се цедих и носих кърма. Преди да я изпишат ходих да я кърмя. Засукваше, обаче много бързо заспиваше. Изписаха я 2400 гр. Първите няколко дни беше само на кърма, но не наддаваше въобще и така започнахме да я дохранваме с АМ ( където може би ни беше грешката). Кърмата постепенно започна да намалява, а тя в същото време на около месец, месец и нещо рязко си увеличи дажбата и ние съответно дозата за дохранване. Сега се храни около 5-6 пъти на денонощие. Аз от няколко дни пробвам да се цедя на около 2-3 часа, но резултата не е много обнадеждаващ Sad Разбирам колко е изсукала, защото я тегля. Обаче и отчитам, че е възможно кантара да дава отклонение някакво. Особено тя като мърда много на него не отчита вярно. Другото което е като започне да суче първите 5 мин суче активно ( чувам я как преглъща) а останалите само си мърда устата и заспива след това. Сега си наддава добре, но най вероятно е от АМ, вече е към 4500 гр
Знам, че количеството на кърмата може да се регулира, но дали при мен не е прекалено късно за това. За колко време би трябвало да започне да се увеличава ако положението е поправимо ?

Последна редакция: чт, 09 авг 2012, 11:46 от mimi6onka

Общи условия

Активация на акаунт