Отговори
# 45
  • Мнения: 826
Кати, няма да тА убиваме, бе жена. Laughing До голяма степен си права и съм на почти същото мнение по темата с педиатрите. Добре, че моята е готина, умерена и не натрапва мнения от отминали векове. Добре, че и аз се уча и чета непрекъснато, че да съм по последни моди в отглеждането на бебшльорче. Laughing
КайРен разбрах те, разбрах те. Wink Нямаш нужда от емотикони, съвсем добре си се изразяваш... за разлика от мен, явно hahaha Нали се самономинирах за мелодраматична... Еми, попреувеличих малко с тея тортени извинения, но това `щото малко се засрамих, като се сетих за Дикси и другите момичета от тортената тема. При мен преувеличението на собствените ми изцепления е дъщеря на автоиронията. Laughing Оф, сигурно нищо не ми се разбира, ама да кажа, че напълно усетих лежерното ти и готино отношение, но пустите ми пръсти понякога се надпреварват с мислите ми... и успяват да напишат недомислица някаква. Нещо неангажиращо написано от моя страна явно прозвуча сериозно, пък не ми беше това идеята. Иди (абе хич не ходи Mr. Green) ме разбери по някога.
А пък ако ни дадеш игнор на темата, ша тА намеря... знам те къде живееш. Laughing

Немирница   202uu

# 46
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте мами! чак сега можах да се добера до компа. Гого нещо много му се играеше тази вечер и чак сега заспа. Гледам говорите за педиатри. моята е добра лекарка , ама като човек е пълна нула. И с Гого и с Ивка нищо не съм я питала всичко от нета се инфармирах. Изобщо не е в крак с времето. Но тук при нас няма голям избор на педиатри. Немирница, На ивка и се подсича дупето само като и никнат зъбки. Моя мъник още не пълзи. Страх го е горкичкият. Желая ви една спокойна вечер и много целувки на бебчетата!

# 47
  • софия
  • Мнения: 2 140
Добро урто!
Моят пикльо като се събуди към 4.30 да си цокне чак сега заспа.Голяма игра падна. newsm32
И голям рев докато го приспя newsm45Кой спал,спал.Тази нощ не ми се събират и 5 часа сън. newsm46
Това са рисковете на ,,професията".Хайде сега и аз да се изкажа по темите за памперсите и педиатърката.
И аз имам наблюдения особено напоследък,че са доста ароматизиранки памперсите.Като отворя пакета
много силна миризма лъхва от него.Ицко е с Пуфис.Иначе съм доволна от тях като цяло.
А педиатърката общо взето за ваксини,измерване и преглед я използваме така да се каже.
Защото тя си работи по старата схема на захранване(със сокчета от 40 ден),а не мен не ми допада.
А пък и няколко пъти тя самата ме насочва да си търся отговори на въпросите ми в нета.
Отивам да правя закуска на мъжо.
Ама и вашата не съм забравила Hug


# 48
  • Мнения: 96
Смехоранка, тенкю за закусчицата!
Честита месечинка на малката Рада! Да е живичка и здравичка!   bouquet
Да почерпя и аз - Днес е Св. Екатерина и моята Катеринка има имен ден! Да ми жива и здрава, това си пожелавам! Честит имен ден и на Катеринка на Вяра, на Катринка и Катилиас (дано не пропускам някого, за което моля да бъда извинена)! На всички желая всичко най прекрасно на света!   Hug
Ето почерпката :

 



Малката се събуди, бягам и после ще дописвам  Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 5 247
Благодаря за обилната закуска на Смехоранка и на Валчето за вкусната почерпка!Да ти е жива и здрава куклата!  Честито на всички празнуващи днес!
Дени и вие да си хапнате тортичка! Рада да стане голяма кулинарка като мама!
Днес пак се заформя слънчева разходка! Айде да си пожелаем хубав и лек ден!
До скоро!

# 50
  • Мнения: 1 565
***Val4eto***, благодаря за честитката.   bouquet Честито и на твоята Катеринка, както и на мамите с производни на това име и на всички празнуващи днес!  Hug

На нас май пак ще ни спират тока (за пореден път)  Sad

Лек и усмихнат ден!

# 51
  • Мнения: 172
ЧЕСТИТА ПОЛОВИН ГОДИНКА НА РАДА!Да е живичка и здравичка и да слушка мама и тати!
Честит имен ден на всички празнуващи днес!

# 52
  • Мнения: 142
Добро утро  Grinning
Почерпете се за здравето на моя син - днес става на седем месеца  

Честито и на всички други които имат повод - месечинки , имени дни  Heart Eyes

За памперсите нашите са на Либеро и нямат абсолютно никакъв аромат! Ползвала съм и Молкфикс , Хъджис и Памперс и само последните имаха аромат , но не натрапчив!
Ще бягам че ме чакат задълженията  hahaha
После ще гледам пак да се включа....
Приятен ден и много разходки! Wink

# 53
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ,КОИТО ИМАТ УДОВОЛСТВИЕТО ДА НОСЯТ ТОВА ХУБАВО ИМЕ Hug
На Катето от австралийско и пожелавам да си носи името дълги години със здраве HugСпециално за нея съм снимала по темата:Чорапите и Мина Mr. Green

Влизам да се похваля,че току що видях лабораторните резултати на Мина и ги продиктувах на баба й по телефона да се успокои,че не съм направила бебето анемично Crazy За изключително кърмено бебе са чудесни-хемоглобин 117.От утре започвам да я захранвам Crazy

За сега толкова като се върна довечера от разходка пак Mr. Green
Хубав ден на всички Hug

# 54
  • Мнения: 2
Добър ден и от нас. Нещо напоследък не ми остава време да пиша, но ви чета редовно. То е това хубаво време сме само по разходки.
Честит имен ден на всички малки именнички. Да са много здрави и усмихнати деца. Същото пожелавам и на месечинковците. Laughing
Относно памперсите не са ароматизирани и вече минахме на 4-ка.
Малката нещо е хремава и докато оздравее сме оставили захранването. Имам чувството, че ще се кърмим до първи клас. Вече стана на 6 месеца и половина, а до никъде не сме стигнали но какво да се прави после ще наваксваме  Wink
За чорапките гледам да и купувам по-дълги чорапи, но пак се изхлузват от крачетата и , а и тя им помага като ги дърпа. Joy
Хайде, че много дълго стана. Тук се е облещило едно слънце и отиваме да му се радваме. Весел и спокоен ден на всички Hug

# 55
  • София
  • Мнения: 6 067
Честита половин годинка на Рада! Да расте и да хубавее!  Simple Smile И на Александър честита месечинка, да слуша и радва мама!
Честит имен ден на Катеринките!
Нем, ти да не си се срещала с нашата педиатърка от 17 ДКЦ? Тя ми препоръча същото. И аз отначало си казах - да бе, как няма да се цедя; ама в моя случай си е трябвало, защото бая зор видях, докато урегулирам кърмата, Ваньо ревеше гладен и т.н. За другото се надявам да е добър диагностик, а още повече се надявам да нямаме много-много поводи да я изпробваме!
Оф, днес ще дам Дуфалак на малкия. То бива кърмаче да не ака, ама той вече прекали. Снощи му бутнах БиоГая, той колко глътна, колко изплю... Една приятелка ме успокоява, че като се захраним, ще се регулират нещата. Ха дано!

# 56
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Честита половин годинка, на днешните пораснали дечица и специално на бузаната Рада!

Честито на всички именички!

Катя, това, което разказваш е в унисон с препоръките на СЗО, за съжаление всяка държава решава по какъв начин и кои от тях да прилага в собствените си структури на здравеопазването. Няма база за сравнение между системите за подкрепа на кърменето в България и Австралия. При вас има добре изградена мрежа от консултанти, които имат възможността за достъп до майките непосредствено след раждането.
В България нещата стоят по доста различен начин. Не бих могла да взема отношение по повод медицинските ни заведения и персоналът в тях. Бих могла да споделя какво се прави по отношение на подкрепата на майките.
У нас има две организации, които създават мрежи от доброволни консултанти, на принципа Майки подкрепят майки. Едната е популярната международна организация Ла Лече Лига, за която Немирница може да сподели (не съм запозната подробно с дейността на тази организация).
Другата, чиито доброволни консултанти сме ние с Айла, е част от глобалната програма на УНИЦЕФ за защита, подкрепа и насърчаване на кърменето. Имаме подкрепата на Националният комитет по кърмене към Министерство на здравеопазването.
Дейността на консултантите в тази организация се координира от Консултативният кабинет по кърмене към СБАЛАГ Майчин дом – София. Той се ръководи от д-р Анета Попиванова – педиатър-неонатолог, зам.председател на Националния комитет по кърмене и координатор на програмата на УНИЦЕФ за защита, подкрепа и насърчаване на кърменето в България. Консултативният кабинет осигурява консултации по телефона в рамките на работния ден на номер 0896 418 488. Момичетата, които отговарят на тези телефони регистрират обажданията, дават съвети по телефона и ако се налага посещение в дома на родилката, се насочва към консултант от съответния район. На място консултантът помага на майката с правилното поставяне на гърда на бебето, помага при преодоляване на определен тип проблеми (проблеми със засукване при нетипична форма на зърното да речем), дава съвети за увеличаване и поддържане на лактацията и всичко свързано с хранене, отбиване и захранване (доколкото е свързано с поддържане на лактация и продължаване на кърменето).
Подкрепата, която оказват консултантите е от позицията на човек с повече опит и рутина. Когато се установи обаче, че проблемът е по-сериозен и има нужда от медицинска намеса (например бебчето има рефлукс), майката и бебето могат да бъдат прегледани в Консултативния  кабинет от д-р Попиванова или направо да бъдат насочени към съответния специалист.
Консултантите не помагат само на майки, потърсили ги на телефона на кабинета. Те ползват и други канали за връзка с майките. Дават консултации на мами от близкия (и не чак толкова) приятелски кръг, много от тях (сред които сме ние с Айла), помагаме с информация на майките в различните форуми за раждане и отглеждане на деца. Случвало се е да ходим на консултации веднага след раждане на бебче в самата болница, но само в тези, които разрешават свиждания, във времето позволено за това. Но това се прави само в случаите, когато майките са се свързали с нас още докато са били бременни. За повечето болници ние сме там в качеството на посетители, а не на консултанти. Единствено от Майчин дом - София имаме подкрепа - допускат ни свободно при родилките веднъж месечно, в Деня на отворени врати, когато се прави лекция за началото на кърменето, а майки и бебета с проблеми, търпящи отлагане, се срещат с д-р Попиванова.
Ако в даден град няма консултант от нашата организация или пък те нямат възможност да се видят с майката, свързваме я с консултанти на ЛЛЛ за съответния град (ако има такъв).
Мрежата от консултанти бавно и полека се разраства, тук има списък по градове. Освен това наскоро в Пазарджик бе открит консултативен кабинет, а във Варна приключиха обучението си нова група момичета.
Извинявам се за дългия постихг, но ми се искаше да обясня на Катя какво се случва в България Simple Smile

Последна редакция: вт, 24 ное 2009, 12:17 от KayRenn

# 57
  • Мнения: 83
Ха добър ден и от мен  Hug
Благодарко за новата пИрфектна тема на Минолтичка и Дендри   bouquet
Леле няма ме три дни и вие сте изписали света  Wink
Първо да се поФаля и аз като Аничка-баничка.Заредих батериите  с плуване,карахме бъги,ходихме на пикник около река Златна Панега, в проходна пещера Очите на Бога,пещера Съева Дупка и ферма за щрауси в с.Брестница.Хотелската стая в Дипломат Плаза Луковит не беше това което си представях,но пък масажа на четири ръце беше страхотен.Мъжо добре се представи за първата ни годишнина!
Сега,честито на всички празнували през последните дни,да сте здрави,щастливи и много много късмет!
Честито и на днешните месечинки и именници!Здраве,щастие късмет и всичко да им е в ред  Heart Eyes
Ние в петък сме на консултация и тогава ще видим кога ще правим изследвания!
Влади в къщи е с чорапогащник,а навън върху него слагам дънки или някакво панталонче!Чорапи вече не слагам,то и при него не стоят на краката.
Памперсите( на Памперс) му са с лек аромат,но аз винаги го познавам кога е наа..н  Wink
Столчето за кола,както вече писах ни е още бебешкото и е в посока обратна на движението и аз съм отзад при него.А когато сме само двамата е на предната седалка отново в обратна на движението посока,но това е за много кратки разстояния.
Това засега,отивам да се подготвя за разходка.
Лек и спокоен ден на всички!

# 58
  • Мнения: 5
Ето ни и нас най-накрая!Мн.ни липсвахте!Обещаваме,че вече ще сме редовни!
Най-накрая всичко свърши-както вече казах мойта приятелка роди момченце-Александър,3350гр.;51см.на 17.11.09г.,авчера на рождения ми ден пък роди една др.приятелка пак момче 3400/51-Георги(много бебета,мн.съм щастлива)
А сега   party023 почерпка за вчерашния ми РД(станах на 22 Mr. Green )
Днес бяхме на консултация вече сме 68см. и 7140гр. т.е. 2см.напредък и 230гр.отгоре...,а утре ще даваме кръв и урина... Crazy
И последно,че стана мн.дълго да се похваля,че отидох в Петя (момичето за което събирахме дрешки) да видя бебето,а то е толкова мъничко...имам чувството,че моя никога не е бил толкова малък,а той се роди 2700гр.-направо ме беше страх да го гушна този Сашко...и ми се стори лекичък като перце Simple Smile

# 59
  • Мнения: 128
Честито на всички с прелестното име ЕКАТЕРИНА!

70см/7.600 дали е добре като за момченце на 6мес без 4 дни?
Щото нашата мила педи не благоволи да ме осветли по въпроса. Скара ми се, че детето не можело да стъпва на цяло ходило и другия път сме щели да се обърнем към специалист за ... рехабилитация, ако така продължавало. Остана глуха за обяснението ми, че при мен и баща му си стъпва много добре. А в кабинета й просто беше заспал, събуди го и го тропоса на кушетката да стъпнел. А той, милият, едвам разсънен.  #2gunfire Както и да е. Оплаках се. А дори и не попита как е моториката на детето, камо ли да я изпробва. А то си има чудесна и много координирана захватка, подава ръчичка вече, напъва се да сяда сам - не виждам какъв е проблемът според нея. Това е оная, същата, дето искаше да ни лекува от вирусна инфекция с антибиотик на 4 месеца. Nevermind. До после.

Общи условия

Активация на акаунт