Коледа идва! - 2

  • 82 825
  • 745
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 6 269
   Благодаря ви за отговорите. За натуралното нишесте не е толкова невероятно, че не мога да го открия, защото съм от Петрич. Имаме големи супермаркети, но не от тези, които сте изредили и явно поради факта, че не се купува не се и предлага. С голям късмет открих в един магазин пшеничено, но не намерих джинджифил на прах. Утре ще търся в други магазини и ще се захващам за работа.

Натурално царевично и пшенично нишесете има на Радиком - в Т-маркет, в детските магазини също зареждат, струва към 30 стотинки.

За съхранението на сладките - първата година ги сложих в голяма чиния и я опаковах със стреч фолио и на терасата на студено, прекрасно се съхраниха. За сладките - нищо им няма от сега да ги направиш.

И аз да попитам, за шоколадовите звездички с капучино, какво капучино ползвате? Аз сега бях в Била и гледах, но не видях такова без захар. Чудя се, какъв ще е проблема, ако е със захар. Ако е само заради сладостта, може да се намали малко захарта в рецептата, но пък колко ли захар ще има в две пакетчета капучино, та чак да правя такива сметки.

Аз ползвах капучиното с Милка, много е хубаво.

# 196
  • Мнения: 427

Благодаря ти за отговора,не е закъснял изобщо!Ще правя сладките другата седмица ,така че ми отговаряш тъкмо навреме  Hug
Момичета,пак имам въпросче -искам да пробвам бонбоните Рафаело,но не намерих подсладено кондензирано мляко.Това проблем ли е и сега колко да го подсладя? Laughing

Виждам, че си от Пловдив и се чудя как не си намерила подсладено кондензирано мляко. Във всяка по-голяма верига хранителни магазини има.

Била, Сани, Метро, Кауфланд.... сигурно и в Пикадили, но там не съм проверявала.

Не съм търсила навсякъде -просто в Метро 2 снощи видях само неподсладено и го взех.Може би не съм открила подсладеното,но трудно се ориентирам там,особено с мрънкащо дете CrazyЩе видя утре в Сани:peace:Мерси за отговорите!

# 197
  • Мнения: 454
Пепи, catty m, благодаря за отговорите. Както и предполагах, не е чак толкова важно, какво ще е точно капучиното. Другата седмица малката има РД и ще се занимавам с организация, но следващата събота и неделя ще запрятам ръкавите. Смятам да се включа със снимки, че досега, само въпроси задавам. Мисля да започна със звездичките и ваниловите кравайчета, че мога да комбинирам употребата на яйца. Само дано да намеря марципан. После ще замеся и едни меденки, но още се двоумя по коя рецепта, а и формите ми, не са пристигнали, така че, има време. Да питам и за марципана, той изисква ли някакви специални условия за съхранение? Издръжлив ли е или е малотраен продукт?

# 198
  • София
  • Мнения: 6 269
Пепи, catty m, благодаря за отговорите. Както и предполагах, не е чак толкова важно, какво ще е точно капучиното. Другата седмица малката има РД и ще се занимавам с организация, но следващата събота и неделя ще запрятам ръкавите. Смятам да се включа със снимки, че досега, само въпроси задавам. Мисля да започна със звездичките и ваниловите кравайчета, че мога да комбинирам употребата на яйца. Само дано да намеря марципан. После ще замеся и едни меденки, но още се двоумя по коя рецепта, а и формите ми, не са пристигнали, така че, има време. Да питам и за марципана, той изисква ли някакви специални условия за съхранение? Издръжлив ли е или е малотраен продукт?

Имаш предвид, като направиш сладките ли? не знам колко могат да се съхраняват тези сладки, но се убедих за тях, че: 1. Преседявайки няколко дена омекнаха малко и станаха още по-хубави, и 2. Ако веднъж ги опитате, едва ли ще ги съхраниш повече от седмица  Mr. Green Иначе самия марципан е опакован хубаво, лесно се разточва и се работи с него.

# 199
  • Мнения: 454
Не, имам предвид марципанът, който няма да бъде използван. Чета в рецептата за звездичките, че необходимото количество е 200 гр, а в една друга тема видях снимка, на която ми се стори доста голяма опаковката с марципан. Това може и да е зрителна измама, но аз да си направя сметката. Понеже у нас сладкото не е на голяма почит искам да оползотворя всичко максимално и ако марципана не може да се съхранява дълго, може да направя повече сладки, които да подаря. Иначе, доколкото разбрах, няма проблем да направя шоколадовите звездички в началото на декември и да ги съхранявам до Коледа. Оф, да беше нещо соленко, хич нямаше да разпитвам, но за радост на детето, а и за разнообразие, и нещо сладичко трябва да мога да правя, особено по празниците.

# 200
  • Мнения: 655
SZA,pupi, не си мислете че сте единствените  чакащи кукундели hahahaи аз поръчах от ТСМ,ама отговор-никакъв,а продукт Rolling Eyes Mr. Green-чакам си,кат нямам друга работа smile3516

купих си продуктите за намислените сладки,утре се развихрям Grinning Grinning Grinning

# 201
  • София
  • Мнения: 6 269
Не, имам предвид марципанът, който няма да бъде използван. Чета в рецептата за звездичките, че необходимото количество е 200 гр, а в една друга тема видях снимка, на която ми се стори доста голяма опаковката с марципан. Това може и да е зрителна измама, но аз да си направя сметката. Понеже у нас сладкото не е на голяма почит искам да оползотворя всичко максимално и ако марципана не може да се съхранява дълго, може да направя повече сладки, които да подаря. Иначе, доколкото разбрах, няма проблем да направя шоколадовите звездички в началото на декември и да ги съхранявам до Коледа. Оф, да беше нещо соленко, хич нямаше да разпитвам, но за радост на детето, а и за разнообразие, и нещо сладичко трябва да мога да правя, особено по празниците.

На мен лично марципан от 200 гр. (този немския от Метро е такава опаковка) не ми стигна за всички звездички, въпреки че го разточих на тъничко. А иначе той сам по себе си е разкошен за ядене Simple Smile

# 202
  • Мнения: 305
И звездичките ли може да се направят по-рано? Мислех, че те се правят преди да се консумират.

# 203
  • Мнения: 2 142
А къде се намира Кадемлия? Embarassed

кв. Редута.  Това е сайта им

МИШЕЛ - и аз набелязах твоите звездички - много апетитно ми изглеждат  bowuu Благодаря за рецептата   bouquet
А излизат ли доста от една доза - чудя се дали ще ни стигнат или да направя две?  newsm78

от една доза излизат доста. Аз разточвам кората на около 5мм и ми излизат около 3-4 тави сладки. Аз правя по една доза, защото правя няколко вида сладки

Тази година мисля да направя цяла доза от "бабините меденки", "меденките на Джема" (в няколко варианта, както си ги правя) и по половин доза - линцери, мексикански сватбени сладки, арменски сладки и няколко вида бонбони, че няма кой да ги изяде

# 204
  • София
  • Мнения: 2 658
Не, имам предвид марципанът, който няма да бъде използван. Чета в рецептата за звездичките, че необходимото количество е 200 гр, а в една друга тема видях снимка, на която ми се стори доста голяма опаковката с марципан. Това може и да е зрителна измама, но аз да си направя сметката. Понеже у нас сладкото не е на голяма почит искам да оползотворя всичко максимално и ако марципана не може да се съхранява дълго, може да направя повече сладки, които да подаря. Иначе, доколкото разбрах, няма проблем да направя шоколадовите звездички в началото на декември и да ги съхранявам до Коледа. Оф, да беше нещо соленко, хич нямаше да разпитвам, но за радост на детето, а и за разнообразие, и нещо сладичко трябва да мога да правя, особено по празниците.

На мен лично марципан от 200 гр. (този немския от Метро е такава опаковка) не ми стигна за всички звездички, въпреки че го разточих на тъничко. А иначе той сам по себе си е разкошен за ядене Simple Smile
да, този от Метро е в малки кутийки по 200гр. Аз обаче предвидливо съм си купила три кутийки за двойната доза, която съм запланувала.
Аз имам същия въпрос, колко по-рано могат да се направят звездичките с капучино?

# 205
  • Мнения: 305
Заповядайте пресни рохлички за закуска!


Днес мисля да правим къщичката. А имам и останали белтъци. Освен целувки знаете ли нещо дтуго което мога да забъркам от белтъци?

# 206
  • Мнения: 1 798
Заповядайте пресни рохлички за закуска!


Днес мисля да правим къщичката. А имам и останали белтъци. Освен целувки знаете ли нещо дтуго което мога да забъркам от белтъци?

Препоръчвам ти горещо тези забравени сладки на Котка - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=292227.0

# 207
  • Мнения: 305
Препоръчвам ти горещо тези забравени сладки на Котка - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=292227.0
Ще ги направя непремено. Много апетитно изглеждат  Hug

# 208
  • Viena
  • Мнения: 3 583
запис

# 209
  • Мнения: 2 142
...
Момичета,пак имам въпросче -искам да пробвам бонбоните Рафаело,но не намерих подсладено кондензирано мляко.Това проблем ли е и сега колко да го подсладя? Laughing

Пак аз, подсладеното кондензирано мляко има специфичен карамелов вкус. Не съм правила така, но можеш да опиташ да карамелизираш захар до златно но да не загори и после да сложиш млякото да го бъкаш и вариш докато не разтвори, напълно захарта.
Колко захар? ...ммммного мисля, пробвай с 3-4 препълнени с.л за карамела, ако после не ти е достатъчно сладко можеш да добавиш още захар на вкус. и после продължаваш по рецептата. Дано да съм помогнала.
И да се застраховам, това е само идея- не рецепта за подсладено кондензирано мляко  Wink

Общи условия

Активация на акаунт