Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 54-та тема

  • 141 386
  • 728
  •   1
Отговори
# 60
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
пеп-4o , ще ми кажеш ли как приготвяш Кюфтета яхния с картофи?Прияде ми се, като видях снимката ти Hug.

me4ta22 , много ти е интересен кекса Hug.

Леля Ог, много весело е във вашата кухня, и красиво Heart Eyes.

alximika , у дома много се харесват десертите с цедено кисело мляко, има един с течен шоколад, лятото всяка седмица си го поръчваха Heart Eyes.

tracy_t , благородно ти завиждам, че си успяла да се снабдиш с подправки, мен само тяхната липса ме възспира да пробвам нещо индийско Party.

Supermint , благодаря ти за рецептата, много ще са вкусни тези мъфини, ще търся захаросани череши и запретвам ръкави Hug.За сладкото - няма проблем , и аз като Мечо Пух : Колкото повече, толкова повече Joy.

Pinki_81 , може ли и рецептата за твоята яхния?

vangobi , и твоето свинско с чесън много ме заинтригува, кажи как го приготвяш Hug.

Пак много неща си харесах, цял месец няма да се чудя какво да сготвя Joy.

Вчера ви обещах парченце от тортата Добуш, заповядайте :



# 61
  • Мнения: 521
Ау, Аелис, супер ти се е получила тортата. За подправките и аз съм хепи, че хи намерих, тук нямаме индийски магазин и май сестра ми ще праща  Mr. Green
Леля Ог, много хубави фигурки, и най-злоядото дете няма да откаже вечеря.
Алхимика, ами той малкия е голям кротушко и като заспи и аз се мятам в кухнята за два три часа и готвя всичко наведнъж. А на работя също ходя, водя си го с мен по бизнес срещи  Joy, понякога изумявам клиентите. Като съм в  офиса, го оставям на мъжа да го погледа за час два да свърша нещо, а ако няма нищо спешно си върша работата от вкъщи
Сори за спама, ще пусна една снимка от един бърз салам от снощи  Heart Eyes


Лек и приятен ден на всички

# 62
  • Мнения: X
еднa стара снимка като стана дума за Фъч

Много сочен изглежда сладкиша,може ли рецепта? Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 4 142
Аелис, нищо особенно не е и не знам дали ще ви хареса, но ние зимата честичко хапваме свинското така. Става бързо това е най - хубавото.
Ами аз за вчерашното си купих готово нарязано месо за готвене, изпържих го  и посолих. Отделно в една чашка си счуках около 5 скилидки чесън, към които прибавих оцет да ги покрива. Когато се изпържи месото, докато е още на котлона го залях с чесъна и оцета, разбърках и сипах в чиниите. Става много вкусно сосче, а и месцето е  Peace

# 64
  • Мнения: 7

Много благодаря Labrex и nordina. Ще се постарая по-честичко да публикувам, но със сестра ми имаме уговорка да сваляме снимки веднъж седмично, че да не видим сметката на камерата (която си е нейна  Thinking).

Отново сте невероятни  bouquet. Да, да гладни хора тук не трябва да влизат, пък ние още не сме закусили и ей така оставам  #Crazy Heart Eyes.

От мен скромна панагасиус (нещо не и докарах вкуса) в доматен сос с маслини, запържен кромид и лук, и глейзвани моркови на Габи с чесън.

# 65
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
страхотни неща сте сътворили,поздравления и адмирации!На новите кулинарки-добре дошли в най-страхотния форум.

таратор

месце с оранжева леща

грах-яхния

# 66
  • Мнения: 9 144
пеп-4o , ще ми кажеш ли как приготвяш Кюфтета яхния с картофи?Прияде ми се, като видях снимката ти Hug.


Аелис, ето като Яхнията с пиле е.
На каймата като омесвам не слагам никакви други подправки, освен малко черен пипер и на 700-800гр. - 2 с.л. ориз за спока на каймата.

Леля Ог, много интересно у вас  smile3501

# 67
  • София
  • Мнения: 1 762
Хайде и аз вече да се вписвам във вашите редици. Приемете един абсолютен лаик, но верен почитател  Peace

Макарони със сметана, филе, кисели краставички и зелено грахче


И понеже мога без едно, но не мога само с едно ето и една тарта със сирена.


Нещо не мога да се справя със снимките  Cry

Последна редакция: ср, 25 ное 2009, 10:46 от abet

# 68
  • Мнения: 144
Честита нова тема, майсторки!

Да се запиша скромно и аз. За днес кюфтенца в бял сос, от миналата тема съм им се наканила и ето направих ги, но си сложих допълнително гъбки и бучица масло...станаха доста приятни, за салатка уж царската ми трушия, а за финал моите неизменни нискокалорични овесени хлебчета (само аз си ги ям! Simple Smile)





Тези хлебчета сигурна съм ще ги оценят "дюканките"!

# 69
  • Мнения: 211
Натискаш с десен бутон на снимката, копираш адреса и го слагаш между тези двете, но без растояние. [img ][/img ]

# 70
  • Мнения: 94
Здравейте и от мен, отново тук е невероятно вкусно Hug

vesi_nn честит рожден ден на патерица!!! newsm59

Всичко, което си приготвила изглежда зашеметяващо, а тортата мммм... Уникална Hug

Вчера ние бяхме на гости при майка ми и с нея приготвихме това:

мезе

пълнозърнесто хлебче

нарязано

и свинско с гъбки и праз

Имаше и еклерово руло, но беше купено и не съм го снимала

Лек и успешен ден на всички Hug

# 71
  • София
  • Мнения: 1 139
Аелис, рецептата за яхнията е много проста:
Нарязвам две средни глави лук,малко праз и то само зелената част,два моркова,6-7 средни картофа.Слагам всичко в гювеча,прибавям грах (около пакет и половина от този на Бондюел).Слагам малко олио,подправки-червен и черен пипер,1с.л. брашно,сол на вкус.Прибавям почистеното пиле или пилешки бутчета,наливам вода,горе-долу до височината на останалите продукти и пека около 1.30-2.00 часа на 240 градуса.
След като го извадя от фурната поръсвам с копър и чесън,нарязани на ситно.
Това е Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 1 762
Натискаш с десен бутон на снимката, копираш адреса и го слагаш между тези двете, но без растояние. [img ][/img ]

Благодаря, леля Ог  Hug Станаха, но май са малко голями  newsm78

Голяма борба, ама станаха. Специално благодаря на Лабрекс   bouquet

Последна редакция: ср, 25 ное 2009, 10:47 от abet

# 73
  • София-Младост
  • Мнения: 23 384
От снощи много вкусната салата  салата на nordina с пиле и орехи:

 и бъркана пица:

имаше и много вкусни гювечета, но останаха не снимани.
Връщам се да ви чета, че готвите по-бързо от колкото разглеждам.  Simple Smile Simple Smile

# 74
  • Варна
  • Мнения: 124
здравейте  Hug
снощната ни вечеря Котидж Пай (турска кухня рецепта тук от форума) зелена салата и кекс

Общи условия

Активация на акаунт