Подути лимфни възли в слабините и под мишниците

  • 28 548
  • 10
  •   1
Отговори
 Здравейте на всички,
от известно време имам увеличени лимфни възли в слабините и болки в ставите на краката.Личната лекарка ми изписа Лекоклар за лимфните възли, но нямаше промяна, след това ме изпрати при инфекционист, който пък ме изпрати при гинеколог, взеха ми посявка и се оказа, че имам гъбички-кандида крузей, но мнението на гинеколога беше, че лимфните възли немогат да се подуят от гъбички, за това реши да ме изпрати на хирург.Той ми пусна кръвна картина, резултатите са хубави и каза, че лимфните възли са с нормална големина колкото грахово зърно и няма за какво да се притеснявам.Вече беше ми се подул лимфния възел и под единия мишник имам болки и за това му казах,каза че не е страшно за сега, но аз се притеснявам,защото за да се подуват според мен има причина.След това забелязох,че имам гъбички и по тялото възможно ли е да се подуват от тях(взех си направление за кожен)?На какво друго може да се дължи това уголемяване и дали е свързано с тези болки в ставите на краката предимно десния?Притеснявам се и незнам дали чакам да минат (вече ги имам от 2 м.)или да търся други причини?Нормално ли е да са увеличени с тази големина както ми каза хирурга?Моля Ви за мнение или ако някой е имал подобен проблем!
Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 1 984
има група изследвания без който нищо не бихме могли да кажем - EBV, CMV, токсоплазмоза, сифилис, микоплазми... кръвни изследвания...

# 2
  • Мнения: 2 011
има група изследвания без който нищо не бихме могли да кажем - EBV, CMV, токсоплазмоза, сифилис, микоплазми... кръвни изследвания...
Peace Peace Peace
Потърси друго лекарско мнение !  Peace

# 3
Благодаря Ви! По принцип и аз така мисля да направя, но незнам при какъв специалист е най-правилно да отида.Що се отнася до изследванията, единственото което ме накараха да направя е посявка и кръвна картина и то 2 пъти за различен период от време,при кръвната картина всичко беше в норма, за това не сметнах за нужно да напиша резултатите.

# 4
  • София
  • Мнения: 121
Дъщеря ми беше на 9г когато имаше подути лимфни възли в слабините, лекаря ни каза че това било възпалени на лимфните възли. Лекова я с антибиотик вече 4 години не е имала проблеми.

# 5
Дъщеря ми беше на 9г когато имаше подути лимфни възли в слабините, лекаря ни каза че това било възпалени на лимфните възли. Лекова я с антибиотик вече 4 години не е имала проблеми.

И аз пих Лекоклар 2 седмици, беше ми изписан от личната лекарка ,но нямаше ефект, когато казах на хирурга , че съм пила този антибиотик се учуди, каза че не трябвало.Незнам вече на кой да вярвам.
 gori70, а колко големи бяха лимфните и възли,ако се сещаш?

# 6
  • София
  • Мнения: 121
Горедоло колкото лешник лекаря ни обясни че есъщото както да се подуят лимфните възли на връта, при всеки организъм се подужат на различни места. Не си спомням много добре но мисля че пи алгоментин 7 дни.

# 7
  • Мнения: 110
Миличка,не искам да те шашкам,да не вземеш да си мислиш лоши работи Stop Stop Stop,но иди веднага на хематолог!Дори и на частно да е!Ако ,се окаже че нямаш проблеми,иди и на ендокринолог!Говоря ти ,не на посоки,имам нещо в предвид!Мерила ли си температурата си
,ако не си,мери я,няколко дни,2-3 най- много,защото ще те питат ,ако отидеш там,където ти казвам!Желая ,от все сърце,да е някой вирус тъпанарски,дето се точи по-дълго с разни последици,или сезонен срив на имунната система-което е твърде възможно!!! PeaceИ не пий никакви антибиотици,докато нямаш ясна диагноза,моля те довери ми се,иди на тези лекари,и тогава ако и те ти изпишат антибиотик ,да,но иначе недей!!Много е важно това!! Wink











# 8
  • Мнения: 3 830
И аз не искам да плаша, но изменения на лимфните възли, могат да са индикатори за сериозно здравословни проблеми.
Направи си изследванията и потърси кадърен лекар, че откакто майка ми се разболя от рак, се нагледах на десетки и сигурно стотици вече некадърни и безхаберни лекари.  #2gunfire

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 573
Потърси веднага  хематолог.

# 10
  • Мнения: 2 759
                                 Пиех трети последователен антибиотик, когато се подух. Спрях антибиотика и ми мина. Последователно преди това бях посетила уролог, гинеколог и нефролог и тримата казаха, че проблемът не е за тях. Гинекологът обаче каза, че може би съм алергична към някоя от съставките на лекарствата. Защото проблемът, който лекувах не мина, и пих още антибиотици, но лимфните възли се намалиха чувствително. Казаха ми, че с течение на времето ще се разнесат съвсем. Току-що проверих - този на главата ми го няма, в слабините не е удобно да проверя сега  Crazy. Има около 6 месеца откакто ми се поду този на главата и сравнително доскоро си го напипвах. Първо спаднаха бързо с прекратяване на конкретния за момента антибиотик, стават неболезнени, а с течение на времето се разнасят и не се напипват повече. Мисля, че има и случаи, в които не се разнасят, продължават да се напипват.

Общи условия

Активация на акаунт