Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 3 тема

  • 138 748
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 9 401
Искам да попитам нещо. Тъй като не съм правила мъфини досега, днес си купих хартиени кошнички. Трябва ли предварително да ги намаслявам, и мога ли направо върху тава например да ги сложа, защото нямам форма за мъфини.

# 76
  • София
  • Мнения: 6 225
Аглея, хартиените кошнички не се намасляват, но без формичка мисля, че ще се разлеят и определено ще изгубят формата си. Можеш да ползваш купички за крем карамел, ако имаш.

Аз днес си купих тефлонова формичка  bowuu, едвам открих  ooooh!! От утре почвам сладките мъфини. Запасих се и с шоколадов пудинг, да пробвам рецептата на Лабрекс.

# 77
  • София
  • Мнения: 9 401
Мерси Вени ***! Ще видим какво ще сътворя Thinking

# 78
  • Мнения: X
Искам да попитам нещо. Тъй като не съм правила мъфини досега, днес си купих хартиени кошнички. Трябва ли предварително да ги намаслявам, и мога ли направо върху тава например да ги сложа, защото нямам форма за мъфини.
Ако имаш кафени чашки от дуралекс можеш да ги ползваш вместо форма за мъфини.

# 79
  • София
  • Мнения: 9 401
Искам да попитам нещо. Тъй като не съм правила мъфини досега, днес си купих хартиени кошнички. Трябва ли предварително да ги намаслявам, и мога ли направо върху тава например да ги сложа, защото нямам форма за мъфини.
Ако имаш кафени чашки от дуралекс можеш да ги ползваш вместо форма за мъфини.

Я, това е много добра идея Grinning
И още нещо, докъде се пълнят формичките?

# 80
  • Мнения: X
Искам да попитам нещо. Тъй като не съм правила мъфини досега, днес си купих хартиени кошнички. Трябва ли предварително да ги намаслявам, и мога ли направо върху тава например да ги сложа, защото нямам форма за мъфини.
Ако имаш кафени чашки от дуралекс можеш да ги ползваш вместо форма за мъфини.

Я, това е много добра идея Grinning
И още нещо, докъде се пълнят формичките?
2/3 пълниш,не до ръбчето. Hug

# 81
  • Мнения: 1 777
Ябълкови мъфини

# 82
  • в матрицата
  • Мнения: 937
Suzza с какво мажеш формите отдолу?
stasi извинявай, че сега отговарям, но чак сега влиза във форума. Не мажа с нищо, слагам хартиени формички в гнездата и стават без проблем.
Galcho,  виждам, че са ти отговорили - мъфините са страхотни, аз, която съм почитателка на шоколадовите, и не обичам ябълки, тези на Танита ми станаха фаворити от 1ат път, мекички, пухкави, Tanita,  много благодаря за страхотната рецепта   bouquet

# 83
  • София
  • Мнения: 9 401
Първия ми опит днес с мъфините  Laughing
http://prikachi.com/files/1191317f.jpg

# 84
  • Мнения: 3 215
Отлично изглеждат !

# 85
  • Мнения: 769
Петя,чудесни мъфинки! Hug

Шоколадови мъфини с кокос



Мъфини с мед и лимон

# 86
  • Мнения: 78
първият ти опит изглежда много успешен браво
nordinа страхотно исглеждат твойте мъфинки-особенно с кокосчето Hug

# 87
  • София
  • Мнения: 10 856
Момичета как приготвяте глазурата на Йоткер, за да стои плътна и лъскава в/у мъфините?
С миксер ли я разбърквате?

Скоро я ползвах за първи път, но не стоеше като на вашите снимки, а изтече надолу и само леко намаза повърхността.

# 88
  • София
  • Мнения: 6 225
Аз направих една глупост одеве... Забърках смес за негърче, но реших да я разпределя в новата си тефлонова формичка за мъфини. Първо - прекалих с пълненето, хем знаех от тук, че не трябва  ooooh!; второ - изтървах ги и се препекоха; трето - имах течна маслено-какаова смес за заливка на негърчето, с която "ваксинирах" всеки препечен мъфин, че даже и малко отгоре полях.
Ето ги, ръснах им малко кокос и се надявам да са вкусни, че още не съм ги опитала.

# 89
  • София
  • Мнения: 10 856
Вени, "глупостта" ти е доста сполучлива според мен!   bouquet
Имаш едни прекрасни сиропирани мъфини  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт