Има ли имен ден Станислав/а?

  • 22 321
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22
05.12. > Именници са Сава, Савка, Савина, Владислав, Владислава, Слав, Слави, Славка, Станислав, Станислава

27.12.> Именници са Стефан, Стефанка, Стефка, Стоян, Стамат(ка), Стоил(ка), Стамен, Станимир(а), Станко(а), Стоимен, Стойко(а), Венцислав(а)

Извадка от православен календар. 5.12 е твоя ден, Stani Simple Smile

# 16
  • Мнения: 876
Съпругът ми се казва Станислав и винаги е празнувал на Стефановден. Не, че това е правилното, ама ако чак толкова няма кога Grinning...

# 17
  • Мнения: 0
Аз се казвам Станислав и не празнувам имен ден, защото в православната църква няма такъв светец и съответно няма такъв имен ден (въпреки че някои празнуват на 5.12, други на 27.12), освен това съм чул, че ако не си празнувал имен ден никога, може да не го празуваш.
Но за тези, които се интересуват, ще кажа (знам го със сигурност, все пак съм Станислав), че по католическия календар Станислав има имен ден на 11 април. Освен това съм бил в Полша (там това име е много популярно, като Иван за България) и там има църква Св. Станислав (за съжаление я ремонтираха и не можах да я посетя), така че има и такъв светец (доколкото знам е покровител на Варшава).

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Ако се казваш Станислав/а и си православен християнин нямаш имен ден. Знам го от дядо ми, който беше свещеник. Принципно, когато кръщават човек му казват на кой ден да празнува името си.
Аз честно казано съм много против да празнуваш имен ден, ако в действителност нямаш такъв. Всъщност както и празнуването на един куп католически празници от православни християни, ама мода, кво да правиш Crazy

Общи условия

Активация на акаунт