Биха ли ви шамари в родилното?

  • 28 986
  • 557
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: X
Астарта, изобщо не си ми трън в очите и това, че имаме си ми не разногласия по разни теми не значи, чеприятна. Хора всякакви Simple Smile И наистина, предният ми пост визираше всички, които се отклоняват от темата. И не, не отказвам да приема нищо, затова е анкетата... За всичко останало си права Simple Smile

# 376
  • Мнения: 201
На мен една фраза ми се запечата като ужасно неуместна, играеща по тънката струна на майката и караща те да приемеш и най-неприемливото. Прочетох я на няколко места и явно е редовен лайтмотив в бранша и оправдание за всичко останало" Ще си убиеш бебето!"  Така цялата вина се прехвърля върху родилката, тя е лигла, тя не напъва правилно, тя не иска да се жертва в името на детето си. А защо раждането да е жертвоприношение?
Първата ми дъщеря тръгна да се ражда в 37 седмица (според мен грешно изчислена, все пак, 3,600!), всичко протече нормално за щастие и изключително спокойно, но по-късно разбрах, че зад вратата на родилната зала е имало екип, готов да поеме евентуално недоносено бебе. И в нито един момент не усетих и грам паника и пришпорване от страна на акушерката, за която това било професионален дебют!  И съм с пълното съзнание, че не съм някакво изключение, всички са третирани по тоя начин. Е, защо другаде могат да са хора, и без рушвети,  а в бг не?

# 377
  • Мнения: 377
не са ми били шамари,лекарите се държаха много добре,единственото лошо държание имаше от акушерките на бебетата и тези за родилки(не знам точно кой какви се водят),ама и аз не им останах длъжна Whistling

# 378
  • Мнения: 404
Не . Бях обект на особенно внимание - така се чувствах.И това с шамарите , скачането по корема ,обидите и др. ми се вижда прекалено .
Ми, не е точно така, след като и аз го преживях (без обиди). Не обвинявам сестрите и акушерките, но наистина ако не ми скачаха на корема, щеше да се наложи да ме разпорят отдолу. Припаднах и почти сигурна съм, че са ми ударили някой и друг шамар, за да ме свестят.Бях изцедена, нямах сили за нищо!  Наистина беше трудно раждане!! baby_neutral

# 379
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 282
...Е, защо другаде могат да са хора, и без рушвети,  а в бг не?

Ама наистина ли не виждаш анкетата? Tired Чисто статистически, обобщенията се правят според отговора, с най-голям процент /особено ако надвишава 50%/. Та значи чисто статистически и в Бг родилките се третират по описания от теб начин. Изключения има НАВСЯКЪДЕ! Съжалявам, ако това разбива митът за перфектната чужбина и скапаната България.

# 380
  • София
  • Мнения: 6 009
Е, защо другаде могат да са хора, и без рушвети,  а в бг не?

Не бива да се обобщава така, просто защото не е вярно. Аз съм последния човек в Бг който ще даде рушвет на лекар и въпреки това получавам навсякъде чудесно отношение, отговор на въпросите ми и внимание. Или пък нещо аз не съм наред, вече не знам....

# 381
  • Мнения: 201
...Е, защо другаде могат да са хора, и без рушвети,  а в бг не?

Ама наистина ли не виждаш анкетата? Tired Чисто статистически, обобщенията се правят според отговора, с най-голям процент /особено ако надвишава 50%/. Та значи чисто статистически и в Бг родилките се третират по описания от теб начин. Изключения има НАВСЯКЪДЕ! Съжалявам, ако това разбива митът за перфектната чужбина и скапаната България.

Виждам я разбира се, и дори и 10% да са отговорили положително, пак са много! Не парвя паралели между чужбина и България по субективни критерии, а по красноречиви факти. А също и в тяхното тълкуване от потърпешвите, който както иска да го разбира. 

# 382
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 282
... А също и в тяхното тълкуване от потърпешвите...
А, а, ето това пък са супер субективни критерии. За това говорим. Различно тълкуваане, различно приемане. Ето ти един факт, казан по два начина: "И онази ми скочи на корема, ужасно беше, щеше да ме умори" и "Акушерката ми натисна корема, за да помогне излизането на бебето". Нали се сещаш, че тук за красноречив факт изобщо не можем да говорим?!

А иначе си права, че и 10% са притеснителни Rolling Eyes Но силно вярвам, че и в държавата, в която си раждала, също ги има. Разбира се, нито ти, нито аз можем да го докажем.

Аз лично не споря, че има такива случаи. Но съм твърде против модерните обобщения, че в България е всичко лошо. Очевидно е, че не почиват на нищо.

# 383
  • Мнения: 3 571
Е, защо другаде могат да са хора, и без рушвети,  а в бг не?

Не бива да се обобщава така, просто защото не е вярно. Аз съм последния човек в Бг който ще даде рушвет на лекар и въпреки това получавам навсякъде чудесно отношение, отговор на въпросите ми и внимание. Или пък нещо аз не съм наред, вече не знам....
И с мен е така. И при ражданията ми, и по други поводи

# 384
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 24 383
Аз съм последния човек в Бг който ще даде рушвет на лекар и въпреки това получавам навсякъде чудесно отношение, отговор на въпросите ми и внимание. Или пък нещо аз не съм наред, вече не знам....
И с мен е така. И при ражданията ми, и по други поводи
Също и при мен Simple Smile

# 385
  • Мнения: 6 343
Понеже бях предуредена, че може, ако се наложи, да ме свестят с шамар, това не ме тревожеше.

Тревожеше ме да не изпадна в състояние, в което аз да ударя или ритна някого- особено лекаря при шиенето, щото там и двамата щяхме да пострадаме...

Изненадващо, на моменти усещах някакво желание поне да одраскам някого или да плесна нечия ръка, но се сдържах.

Лекарят ми е пострадвал повече от т. нар. "натискане на корема". Родилка е успявала да го ухапе...хм...по задника, така че вече праща акушерка да свърши тая работа:)

# 386
  • Мнения: 201
Момичета, радвам се че все пак повечето от вас са запазили добър спомен от раждането си,  ако всички имаха непоносими преживявания, далеч съм от мисълта че всички лекари и акушерки са оскотяли и овълчили до безобразие! Не ме разбирайте погрешно,  но бях наистина потресена, не толкова от медицинският аспект на нещата( макар че и там явно не всичко е цветя и рози), колкото от липсата на човешко отношение, според разказите на майките от темата в линка. И факта, че, доколкото усетих, повечето точно на такова се надяват, плащайки под масата.

# 387
  • Мнения: 6 091
Виждам я разбира се, и дори и 10% да са отговорили положително, пак са много!  

Е, че то винаги ще има такъв процент, статистически. Аз не съм раждала 1000 пъти, но съм убедена, че наистина има пациентки, които изискват малко по-строго отношение, за да се стегнат. Чисто статистически те ще гласуват с "да, биха ме, тормозиха ме вербално, правиха ми преглед с ръка, как не ги е срам" и т.н. Ти виждала ли си анкета със 100% отговорили по един и същи начин? Съгласна съм с NAN - въпрос на тълкуване.  Peace

# 388
  • Мнения: 71
Не ,не  ме  са  ме  шамаросвали  или  каквото   и  да  е,дори  след  истерията , в  като  изпаднах ,но  по  скоро  беше  от  асоциация  с минал  престой  в  друга  болница.... След  нея  и  бързата  намеса на  докторския  екип извадиха  бебето  и  свършиха  чудесна  работа  и  акушерките, една  даже  доведе  сестра  ми  в  операционната  ,защото  аз  така  пожелах  и  до  последно я чакахме  да  дойде.Това  се  случи  в  Германия 

# 389
  • Мнения: 116
При мен не са си позволили,но при циганките е друго нещо,пред очите ми шамаросаха една,понеже не напъвала и си стискала краката,също така много им крещяха.Просто личеше си,че изпитват страшна неприязън.

Общи условия

Активация на акаунт