Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 4

  • 175 896
  • 1 157
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 6 274
Здравейте, момичета.   bouquet
Не съм сигурна къде трябва да попитам, за това ще го направя тук, пък ако не е правилното място, поне ще ме насочите.

Знаете ли каква е сумата, която се отпуска за т. нар. целеви помощи за ученици и какви документи са необходими?  Rolling Eyes
Уточнявам, че не става дума за първокласник.
Благодаря ви предварително.
   bouquet

# 1 096
  • Мнения: 224
Джуличка, срокът за подаване на молби за еднократна помощ за първокласник изтече на 30.09.2010 г. и няма нужда да изброявам необходимите документи. А иначе помощта е еднократна и е в размер на 150 лв.

# 1 097
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Уточнявам, че не става дума за първокласник.

Платина,тя не пита за първокласник

# 1 098
  • Мнения: 6 274
Уточнявам, че не става дума за първокласник.

Платина,тя не пита за първокласник

Именно.  Peace

# 1 099
  • Мнения: 224
Няма други целеви помощи за ученици по ЗСПД, освен тези за първокласници. Пропуснала съм уточнението, че въпросът на  Джуличка не е свързан с помощи за 1-вокласници.  Embarassed
Джуличка, не разбирам за какви помощи питаш. newsm78

# 1 100
  • Мнения: 6 274
Няма други целеви помощи за ученици по ЗСПД, освен тези за първокласници. Пропуснала съм уточнението, че въпросът на  Джуличка не е свързан с помощи за 1-вокласници.  Embarassed
Джуличка, не разбирам за какви помощи питаш. newsm78

Има.
На родителската среща на дъщеря ми (6 клас), госпожата каза, че ако в класа има дечица от социално слаби семейства, то те имат право на целеви помощи за ученици, които се отпускали тази година от Министерството (каквото и да означава това).
Та, за това питам - какво ще ми трябва, освен бележката за доходите на семейството (за които госпожата ми каза), за да знам да си извадя?

# 1 101
  • Мнения: 640
Дами, сигурно сте писали преди ,но четох десетина стр. и не намерих отговор на следния въпрос. Моя приятелка има дъщеря на 10г.
не е омъжена и бащата на детето е в чужбина. Не плаща нищо за
детето. До сега не е подавала документи за детски. Има ли право и при какъв доход?  Някой ,ако може да ми отговори ще му бъдем много благодарни!

# 1 102
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
доходът трябва да е равен или по-малък от 350 лв бруто на човес,за да се визмат детските назбавки
имат ли брак,ако имат ще трябва служ бележка и от бащата,което предполагам,че е трудност
ако имат развод е добре
или ако изобщо не са сключавли брак

# 1 103
  • Мнения: 224
Джуличка, помощи за социално слаби с-ва, а не конкретно за дете ученик, се отпускат от соц. подпомагане по Закона за соц. подпомагане/чл. 9 от Правилника за прилагане на ЗСП/, но се получават ако семействата отговарят на редица условия. Почти няма семейства да получават този вид помощи, ако родителите работят, дори и с минималната работна заплата. Давам ти пример: За едно дете в с-вото, което е здраво се отпускат 59,15 лв., като в това число са и сем. помощи от 35 лв. т.е. по чл 9 от ППЗСП на това дете ще се начисли мес. помощ от разликата 59,15 и 35 лв.=24,15 лв. Но и тези помощи не са целеви, а месечни.
Питай учителката на твоето дете от кое Министерство се отпускат тези помощи. Целеви помощи за ученици от соц. подпомагане се отпускат само и единствено на първокласници- те и за това се назовават целеви- отпускат се само за конкретна цел- подготовка за 1-ви клас. Със сигурност целеви помощи за деца от втори до дванадесети клас не се отпускат от МТСП.
 
 

# 1 104
  • Мнения: 6 274
Джуличка, помощи за социално слаби с-ва, а не конкретно за дете ученик, се отпускат от соц. подпомагане по Закона за соц. подпомагане/чл. 9 от Правилника за прилагане на ЗСП/, но се получават ако семействата отговарят на редица условия. Почти няма семейства да получават този вид помощи, ако родителите работят, дори и с минималната работна заплата. Давам ти пример: За едно дете в с-вото, което е здраво се отпускат 59,15 лв., като в това число са и сем. помощи от 35 лв. т.е. по чл 9 от ППЗСП на това дете ще се начисли мес. помощ от разликата 59,15 и 35 лв.=24,15 лв. Но и тези помощи не са целеви, а месечни.
Питай учителката на твоето дете от кое Министерство се отпускат тези помощи. Целеви помощи за ученици от соц. подпомагане се отпускат само и единствено на първокласници- те и за това се назовават целеви- отпускат се само за конкретна цел- подготовка за 1-ви клас. Със сигурност целеви помощи за деца от втори до дванадесети клас не се отпускат от МТСП.
 
 

Благодаря ти за поясненията.
Вчера детето пита и госпожата казала, че въпросното Министерство било МОН.
Явно ще трябва да отида до училището и да разпитам там, на място какво ще ми трябва.
И все пак ти благодаря.
   bouquet

# 1 105
  • Мнения: 9
Здравейте,мили мами,предварително искам да се извиня,ако задам въпрос,който е бил задаван,но цяла сутрин чета по темата,и не намирам точно такъв "проблем"като моя.
Следващият месец (ноември)трябва да подам молба за детски помощи за дъщеря си,която е на 2 години(навърши ги миналия месец на 22.09.2010),и тъй като знам от миналата година,че се дава служебна бележка с доходите за 12 месеца назад,искам да попитам,при положение,че майчинството ми изтече на 22.09.2010,след което ме върнаха на работа за 10 дни и ме съкратиха,а в момента не се водя в Бюрото по труда,за последния 12 месец(тоест октомври)какви доходи трябва да бъдат посочени в служебната бележка?Съжалявам ако не съм била особено ясна,тъй като наистина ми е доста объркано.Благодаря предварително на отговорилите ми.
  bouquet

# 1 106
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ако от септември си била съкратена и от октомври си безработна,октомври няма как да фигурира в служ бележка
в молбата за теб смяташ 0,00 лв за октомври

# 1 107
  • Мнения: 9
Тоест работодателя ми трябва да ми даде бележка,в която за всички месеци (12-те имам предвид)да фигурира доход-00.00лв-включително и за октомври,така ли(или работодателят ми изобщо не трябва да вписва месец октомври)?Защото си спомням,че миналата година,когато подавах,работодателя ми издаде именно такава със същите нулеви суми,а от социалните автоматично си вземаха данните от НОИ за доходите ми(от майчинството,което ми е превеждано)и съответно аз не съм представяла бележка с реалните доходи.
И благодаря много,Elfita:)

# 1 108
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
написах,че ако си съкратена септември ,октомври няма как да фигурира в служ  бележка.ти пак не написа кога си съкратена,за да говорим с реални месеци

работодателят ще ти издаде служ бележка с 0,00 лв,да.включително последния месец,който си била при него

# 1 109
  • Мнения: 9
Да,края на септември съм съкратена.

Общи условия

Активация на акаунт