ЮНЧЕТАТА весело писукат - на Коледни песнички се учат. Тема № 97

  • 18 772
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 2 132
ayas , много са ми полезни постовете ти  Hug
Аморе, и аз по същият начин действам и конденза е на лице... И ние мислим за влагоуловител. Проблема е, че не само в стаята със сушилнята има конденз.
За прах за пране сега ползвам Тео бебе след обривите на Мони, преди Сано максима.
kattteto , аз не бих давала дуфлак толкова време. То аз бих дала в мнооого краен случай де... И за нещастие от опит. Послушах педиатърката ни да дам Лактуоза Мип, което е същото като дуфлак и Мони от запек на разстройства с доста кисела миризма почти веднага. После каза да давам прахчета против разстройстово, но аз взех Био гая и всичко си дойде на мястото. Можеш да питаш педиатърката за био гая, не вярвам да има против да даваш. Тя е и за разстойство и за запек-регулира чревната флора-пробиотик е.
Мони днес е с нова прическа  Mr. Green С бретон е вече, много и влизаше в очите. С малките къдрички отсрани  е мацка вече (къдриците са само две  Mr. Green)

# 736
  • Мнения: 1 291
честити месечинки!
ние перем с ариел-изпира всички петна безотказно.в началото с допълнително изплакване.
някой има ли влагоуловител че мисля да купувам?доволни ли сте?

# 737
  • Мнения: 107
Geraldine точно това си мислех, защото и аз съм пила Дуфалак и знам как действа.Утре няма да му давам.Ще му дам круши, въпреки че ги давам вече седмица и май няма ефект. newsm78
А сини сливи рано ли е да давам  newsm78

# 738
  • София
  • Мнения: 2 132
Не е рано. Дай и сливи  Peace Със сигуеност е по-добре от Дуфлак. Аз съм взела сливи, но мисля да ги дам като ни мине маймуснкото дупе.

# 739
  • Мнения: 111
Кати опитай с крушите на Хип (Уилямс) те разхлабват доста и силивите пак на Хип от тях имам наблюдение че добре действат
Честито на Мони,а Гого има тук там малко коса и само на върха два въртела и един перчем който стърщи между тях  Joy
SheIsInLove аз понякога ги приготвям предната вечер или ако днес съм направила на обяд давам и на следващия ден от него и няма проблеми  Peace за количеството според мен първо давай малко време по 120 и след това увеличавай Гого яде по 120 зеленчуково и 60 плодово,за следобедното хранене долу горе три седмици след захранването започнах да замествам и следобедното

# 740
  • Мнения: 31
добро утро от нас!
Ayas, много интересни неща си написала, беше ми полезна информацията, че и Дани е бяла, руса със сини очи и цялата в разни петънца /на мен като лишей ми изглеждат/, мажа с Елоком, минава за няколко дни, после- пак същата история  Confused  по въпроса за свекитата  Close понякога и аз много се дразня на моята. все се чудя като няма достатъчно добра жена за безценните им синове, защо не си ги дундуркат до края на живота /ако може и деца да им родят ще е най- добре!/  #Cussing out дано някой ден да имам и аз син, че да разбера каква е тая прословута майчина любов към сина!!!
аз пера с ТЕО бебе и засега съм доволна /и от праха и от сапуна/
дрехите на Даниела съхнат с нашата спалня под климатика, конденза по прозорците бърша всяка сутрин, няма как! за сушилня отдавна мисля, но в "огромния " ни апартамент просто няма къде да я сложа  ooooh!
и последно да се включа по темата за празниците- на мен нещо не ми е особено празнично тази година. мъжа ми щеше да има ваканция от 21 до 4, но по всичко личи, че ще се отложи, а аз се въртя всеки ден в един и същи омагьосан кръг /както и всички вие предполагам  Heart Eyes /
мисля тази година да си останем вкъщи само тримата и ще бъде първата ни спокойна Нова година откакто се помня /досега все организирах разни купони и пътувания/, а за Коледа- най- много да се опитаме да се качим на Витоша да се разходим /досега имахме традиция да изкараме деня в разходка по планината, минаване през Драгалевския манастир, после коледен обяд в една кръчма в Драгалевци, но тази година ще минем само с разходката сякаш!
и въпрос- вие съкратихте ли разходките откакто се застуди?!?!?! аз днес мисля да си извадя скиорските ръкавици, че още няколко разходки и без пръсти ще си остана  Mr. Green като се замисля досега зимата съм излизала колкото да стигна от някъде до някъде и никога не ми се е налагало да обикалям безцелно в студа по час и половина бутайки количка!  newsm78 като паднат още температурите като нищо ще извадя и скиорския екип  Laughing
май се олях в писане, съжа;явам ако съм досадила, хубав ден и  Hug на всички!

# 741
  • Germany
  • Мнения: 7 950
Здравейте и от нас Simple Smile
Честити месечинки на всички и ме извинете, че не поздравявам редовно, просто не ми остава време.
Аз 2 дни давах на Брани по 2-3 лъжички пилешко и снощи имаше едни като червени петънца по гушката и гръбчето. Чудя се дали са от месото, но за всеки случай ще го спра за известно време.
Иначе всички опити да заместим обедното хранене с пюре за сега се неуспешни. Изяжда 120гр. пюре и после си иска млякото и изпива по стотина грама  /ако дам може и повече  Mr. Green/.
От 4 вечери го оставяме да спи сам в стаята и спи много по спокойно. Още малко и ще го местим при батко му, че се изгърбихме на дивана в хола.
За праха за пране - пера с Тео бебе, като неговите дрехи са отделно от нашите и на батко му.
Дрехите суша в сушилня. От както я взехме се родих.
Катето - аз не бих дала Дуфалак за 1 ден неакане. Опитай с масажи и плодови пюрета, ако си въвела.

# 742
  • Мнения: 1 425
Добро утро!

Включвам се да споделя какво на мен ми каза докторката, когато на Силия й постави диагноза атопичен дерматит.
Къпане - 1-2 пъти в седмицата само с вода (кожата имала естествен мазен защитен слой, който се измивал при всекидневно къпане и това предразполага към кожни проблеми).
Диета при кърмачката не е необходима.
Пране - след всяко пране, изплакване на дрехите с оцет - това премахвало остатъка от праха (аз не го правя, защото забравям  ooooh!)

Айрина - Елоком е мехлем с кортизон и не бива да се ползва често, особено при бебета, опитай с Веледа лосион, от него лишеите на Силия се оправиха.

Дрехите на Силия и аз го суша в сушилня, но нашите си ги проскам (само кърпи, чаршафи и бельо суша още в сушилнята). Имаме специално перално помещение, което има влагоуловител. Много съм доволна, дрехите изсъхват с него много бързо.

И да попитам - има ли още бебета, които не са захранени още? Аз мисля да захраня на 01.01.10

Една снимчица



# 743
  • Мнения: 753
Amore, аз суша един ден навън и после в помещението проснати по мебелите - сега имам още една сушилка за вътре. Имат доста дрешки, та мога да изчакам да изсъхнат. Пелените /гащи/ суша на парното и на една сушилка, закачена на парното. Само вътре става ужасно влажно и конденз.

Силия е голяма сладурана.

# 744
  • Мнения: 639
Кате, Natalli и gmarinova не са захранили още - поне само за тях знам. Аз захраних Алекс на 6мес и 2 дни (и ти Силия по същото време, като гледам), но досега само оризова каша му давам.
После ще пиша още, че някой ми заспа в ръцете.  Wink

# 745
  • Мнения: 0
Добро утро, момичета! Party

Днес Раличка става на половин годинка!   baloni    party023
Времето се изтърколи, ей така ще минат и следващите 6 месеца и ще си честитим първата  годинка на бебоците!   party041

Честит рожден ден, Муцуна! Пожелавам ти най вече здраве и да бъдеш много обичана от тримата ти мъже! Hug
 

За сушенето на дрехите - суша дрехите вътре вкъщи, но винаги при прането включвам в програмата допълнително центрофугиране  и така не  изваждам дрехите много мокри от пералнята, съответно почти няма конденз. Peace

Последна редакция: ср, 16 дек 2009, 09:49 от vili_diankova

# 746
  • Мнения: 639
Вили, честита месечинка на твоето патенце! Честито и на другите ни месечковци днес.

И честит рожден ден на Муцуна! Много здраве, радост и успехи!

# 747
  • Мнения: 1 425
Честит рожден ден, Муцуна! Да си жива и здрава и много обичана!


Честито и на всички месечинки!

# 748
  • Мнения: 2 074
Хей, Муцуна, жива и здрава! Весел празник!

# 749
  • Germany
  • Мнения: 7 950
Муцуна, весел и усмихнат празник и от мен! Много здраве и късмет!

Общи условия

Активация на акаунт