За и против противогрипните ваксини

  • 5 848
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 786
Пуснах такава анкета в здравната рубрика, но май много малко хора се включиха.
Затова пускам нова тук и се надявам да се получи по-представително проучване.

# 1
  • София
  • Мнения: 11 116
Аз съм ЗА противогрипните ваксини ! Не предпазват 100%, но все пак е нещо .. Досега съм се ваксинирла всяка година, изключая годината когато бях бреми.  Wink

# 2
  • Мнения: 18 542
Не съм убедена в ефективността им. До сега не съм си слагала де. Може би е подходяща само за рискови групи -  възрастни хора и малки деца, които боледуват често.

# 3
  • Мнения: 5 500
Никога, никога, никога.

# 4
  • Мнения: 1 080
Малко се обърках и посочих да със задръжки,ама си мислех,че става дума за ваксините по принцип....тъпо е да мисля,а да не чета ама тва е друга тема.....
Та аз съм твърдо против тези ваксини и никога не бих сложила на себе си или на детето си. Имам познати,които ползват, но пропуснат ли задължително се разболяват. Аз да хлопна на дърво не съм боледувала от грип.

# 5
  • Мнения: 7 186
Против съм.  Crossing Arms
И не съм боледувала от грип от години.

# 6
  • Мнения: 4 187
Не, имам някой резерви !

# 7
  • Мнения: 191
Никога не съм използвала. Преди две години си купих, но така и не намерих време да отида  да ми я поставят.Не съм боледувала сериозно. В същото време моя колежка и приятелка всяка година е ваксинирана, а от простудни заболявания не може да се отърве. Съпругът ми пък е доволен от ваксините, защото от  както ги ползва, не се е разболявал.
Поради всичко това - нямам еднозначен отговор

# 8
  • Мнения: 2 755
ПРОТИВ! Аз съм За ваксините, които създават траен, доживотен имунитет. Останалите са бошлав работа, противогрипната също. Ваксинират се против един щам, обаче през зимата се появява друг и пак се тръшват.

# 9
  • Мнения: 1 100
Миналата година дядо ми и баба ми се ваксинираха против грип, но се разболяха и двамата  Crazy   А пък ние, които не се ваксинирахме нямахме и помен от грип. Дори аз бях в контакт с тях Shocked

# 10
  • Мнения: 3 562
Против Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 827
Аз съм ЗА противогрипните ваксини ! Не предпазват 100%, но все пак е нещо ..
И аз съм на това мнение.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз също съм ПРОТИВ.Като мед.работник имам малка представа за какво иде реч,а и съм виждала такива странични реакции,че ....брррррррррррр.
Първо-дадена противогрипна ваксина покрива само определени щамове вируси,а други не.Следователно вреоятността да се разболееш е 50/50.
Второ какво представлява васкините? - Това са умрели бактерии причиняващи грипа ,които се вкарват в организма с цел да той (организма) да си създаде имунитет!
Не бих си направила,а на детето си още по-малко!

# 13
  • ново
  • Мнения: 5 964
Твърдо ПРОТИВ!
Предпочитам да давам на дъщеря си витамини, пчелен прополис, дори екстракт от водорасли, но не ваксина.
Цитат
  #Cussing out

# 14
  • Мнения: 2 792
 Аз съм против, след като Димана, разви бактериална пневмония, след слагането на противогрипна ваксина. Ефекта на ваксината беше да тушира външните прояви на вируса и да благоприятства развитието на инфекцията, в момента, който стана бактериална се прояви, Димана беше на 2 години и явно организма и нямаше достатъчно изграден имунитет.
  Каляване,плодове, зеленчуци, витамини и имуностимулатор, са нещата, които дават резултата при нас, двамата не са боледували от 3 години, освен някой и друг сопол.
  Летни енторовируси, не се карали никога, да чукна на дръво, да е все така  Praynig

# 15
  • Мнения: 1 771
Твърдо съм против. Предпочитам  естествения начин  за предпезване от  грип.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Против - напълно излишна при човек с нормален имунитет. Възможните вреди надвишават спорната полза от подобна ваксина.

# 17
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Против - напълно излишна при човек с нормален имунитет. Възможните вреди надвишават спорната полза от подобна ваксина.
Точно това си мисля и аз.

# 18
  • Мнения: 5 250
Твърдо против  Naughty
Никога няма да сложа такава ваксина на детето си.
Детето на едни съседи остана парализирано след поставяне на такава ваксина  Close

# 19
  • Мнения: 5 468
2 години подред са ми слагали такава ваксина и наистина - не боледувах. Обаче на третата година не си сложих и пазих леглото цяла зима. Мисля, че изнежват организма.

# 20
  • Мнения: 786
Момичета, благодаря ви за участието първо.
Резултатът като че ли сам говори за себе си. Все още не е достатъчно "представителен", но и в предната анкета отговорите клоняха по-скоро към не.
При нас положението е малко по-друго от
Против - напълно излишна при човек с нормален имунитет.
защото малкия т.г. май месец беше диагностициран като астматик.
Това в следствие на тръгването му на ясла, непрекъснатите болести, които ми носеше от там, и цяла зима упорита сутришна кашлица дори!! при липса на обективни причини. След тази диагноза(някоя от вас може да е попадала на постингите ми с притеснения от този период, особено в здравната рубрика) го спрях моменталически от ясла, и тъй като тази зима се очаква да си стои най-вече у дома, се чудя дали да му поставям такава ваксина. Миналата година му бихме, две поредни, и резултатът не беше особено обнадеждаващ. Ясно, че са за определени щамове. И ясно, че за всяко нещо си има за и против, но ми е полезно и вашето мнение, докато е време.
Да кажа още нещо, въпреки че става дълго- значи аз като малка почти не съм боледувала, някоя дребна настинка и т`ва е- а пък тази зима(че и лято) покрай малкия на няколко пъти така се натръшвах, че си мислех всеки път, че си отивам, и се чудех как ли малкия издържа такава болка. Та не знам за имунитета, който сам трябвало да си изградят, но те така мутират с години гадините(вирусите), че и най-здравият имунитет може да бъде съборен. Тъй че няма ли да е един мъничък успех, ако поне едно разболяване сме си спестили- най-вече на децата си, естествено?

# 21
  • Мнения: 46 518
Твърдо против!
Преди 2 години майка ми реши да се ваксинират всички вкъщи- тя, баща ми, баби и дядовци, не знам от какво ги предпази, но цяла зима бяха болни, а по принцип са хора, които рядко боледуват. На следващата година повтори само тя- пак цяла зима болна и тази година не си сложи- беше си здрава и права, но се е зарекла повече да не не си ги бие  Naughty

# 22
  • София
  • Мнения: 1 621
Против - напълно излишна при човек с нормален имунитет. Възможните вреди надвишават спорната полза от подобна ваксина.

Точно на същото мнение съм и аз за тези ваксини. Досега не съм си слагала никога , а не помня да съм се разболявала от грип близките 5 години. Моята приятелка всяка година си поставя ваксини и цяла зима боледува непрекъснато Shocked То вярно, че си е до организъм, ама хич не искам да съм като нея, а за детето - абсурд! Naughty

# 23
  • Мнения: 6 908
Мен майка ми вече 4-5 години ме кара да си слагам Tired Аз не ща щото съм мързел пък и що трябва да ме дупчат? Е, не съм се разболявала от грип...тази година може да опитам да се отърва от ваксината.

# 24
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Резерви. Ваксинирахме се почти цялата рода- половината се тръшнаха миналата зима. Аз не, децата ми не, мъжа ми- да (само той не си сложи), но майки, бащи ваксинирали се- е, болни по няколко пъти...

# 25
  • Мнения: 639
В три поредни години си слагах ваксина и все се разболявах.Оняколко години не се ваксинирам и не се разболявам. Най- много някоя хрема да хвана.

# 26
  • Мнения: 1 234
Не съм против но и да съм нямам избор-майка ми е акушерка и като опре до противогрипни ваксини винаги казва "Те не те предпазват на 100% да не се разболееш а ти помагат да изкараш болеста по-леко"Има логика ама ако не е тя аз не бих се засилила да си бия ваксина Laughing

# 27
  • Мнения: 772
От тази година за първи път на пазара имало и за бременни и кърмачки.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
2 години подред са ми слагали такава ваксина и наистина - не боледувах. Обаче на третата година не си сложих и пазих леглото цяла зима. Мисля, че изнежват организма.
Същата съм...сега пак си сложих защото нямам намерения да пазя тази зима къщата Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 186
Аз също бях много против но май-тази година всички ще минем за по една, че такива кеки сме станали  Stop. Пък дано има поне малко ефект но същото чудо като миналата година няма да изтъпя. Малката нон стоп носеше по нещо от детската ..... таман единия се закрепи, другия започваше. Така, че ще рискувам по-лошо май няма да стане newsm78

# 30
  • Мнения: 3 569
Твърдо против !

# 31
  • Мнения: 4 473
Последните 2 години давах ваксина с локално приложение, но не видях ефект и реших, че няма смисъл да продължавам.Сега давам един американски продукт(специална формула за имунната система на детето), от който видимо има резултат.

# 32
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Аз съм ЗА противогрипните ваксини, но определено не съм убедена, че предпазват със сигурност от грипчета. Вече 7 година ще стане откакто не пропускам да се боцна!  Joy

# 33
  • Мнения: 6 315
Последна опция.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Вчера бяхме на лекар за да ни разясни какви имуностимоланти да даваме на Силви. Според лекаря ваксината е само против три вида грип. Не на всички деца влияела добре, някой правили реакция /не разбрах каква/ Sick по време на поставянето на инжекцията.
От думите му реших да не поставяме такава, а да започнем с Бронховакском и Ехинацея.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Твърдо НЕ! Организма трябва да си създава имунитет.Е, ако става дума за възрастни или деца, които често боледуват - да, но за едно нормално дете няма лошо дори да изкара някой грип. Защо да му се изнежва организма от сега?Нека свикне сам да се бори с вирусите.
Това е моето мнение.

# 36
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
 ignore2Твърдо съм против! newsm34

# 37
  • Мнения: 215
ПРОТИВ! Аз съм За ваксините, които създават траен, доживотен имунитет. Останалите са бошлав работа, противогрипната също. Ваксинират се против един щам, обаче през зимата се появява друг и пак се тръшват.

 202uu  202uu  202uu

# 38
  • Мнения: 1 735
Допреди 2,3 год. си слагах редовно.Майка ми ги купува вкъщи и настоява всички да се ваксинираме.Откакто ги спрях,установих,че не съм същият здрав човек от едно време.Само да ми кухне някой насреща-и аз на легло! Tired Tired Tired
Направо ми се разби имунитета . Sick
Та сега посмъртно няма да сложа повече,пък дано се оправя и пак си стана като преди  baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 39
  • Мнения: 141
НЕ! НЕ! НЕ!

Два пъти съм си слагал, втората щеше да ме убие.
Две денонощия постоянно с 39- 40 градуса.
Накрая жената ме завлече в банята и пусна студената вода та се охладих.
На третия ден се довлачих до колата (буквално казано), добре че се кара лесно и отидох на лекар.
Мой приятел, завърши молекулярна биология, специализирал вирусология направо побесня като разбра.
Според него и неговите преподаватели нещата с виксините, витамините, хранителните добавки са чиста търговия и нямат нищо общо със доброто здраве. Даже напротив - могат и да убиват. Примери - доста деца в Бг са инвалидизирани следствие на ваксини.
Противогрипната ваксина представлява утрепан вирус (ако вируса може да бъде убит). Вкарвайки си такова нещо в организма, човек направо си натриса чуждо ДНК, което в един момент може да му направи гаден номер - примерно рак. Най-новите изследвания показват връзка между някои ракови заболявания и заразяването с вирусна ДНК. Организма създава имунитет срещу белтъчната обвивка на вируса, и така го блокира. Защо тогава правят ваксината не от опаковката на вируса, а слагат и ДНК? Това ме попита моя човек. Щоти вика е по-лесно за производство, пък после народа кучета го яли.
Затова не. И аз откакто си сложих два пъти от тогава не съм в час със здравето.

# 40
  • Мнения: 1 735
НЕ! НЕ! НЕ!

Два пъти съм си слагал, втората щеше да ме убие.
Две денонощия постоянно с 39- 40 градуса.
Накрая жената ме завлече в банята и пусна студената вода та се охладих.
На третия ден се довлачих до колата (буквално казано), добре че се кара лесно и отидох на лекар.
Мой приятел, завърши молекулярна биология, специализирал вирусология направо побесня като разбра.
Според него и неговите преподаватели нещата с виксините, витамините, хранителните добавки са чиста търговия и нямат нищо общо със доброто здраве. Даже напротив - могат и да убиват. Примери - доста деца в Бг са инвалидизирани следствие на ваксини.[/b]Противогрипната ваксина представлява утрепан вирус (ако вируса може да бъде убит). Вкарвайки си такова нещо в организма, човек направо си натриса чуждо ДНК, което в един момент може да му направи гаден номер - примерно рак. Най-новите изследвания показват връзка между някои ракови заболявания и заразяването с вирусна ДНК. Организма създава имунитет срещу белтъчната обвивка на вируса, и така го блокира. Защо тогава правят ваксината не от опаковката на вируса, а слагат и ДНК? Това ме попита моя човек. Щоти вика е по-лесно за производство, пък после народа кучета го яли.
Затова не. И аз откакто си сложих два пъти от тогава не съм в час със здравето.
running running running Бягам,бягам ,но не мога да избягам от този изкривен и извратен свят ,в който живеем.Само насъм ми се случва и то пак относително рядко... cry

# 41
  • София
  • Мнения: 4 423
Твърдо против! #Cussing out

# 42
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Знам, че грипния вирус непрекъсно мутира и се видоизменя. До като открият ваксина за грипа върлувал миналия месец (примерно), вируса тотално е мутирал и цялата работа се обезсмисля

# 43
  • Мнения: 4 629
  Аз съм против мисля, че не помагат. Мъжа ми е "За" и имаме спорове по випроса за детето. До сега не сме слагали

# 44
  • Мнения: 1 735
Знам, че грипния вирус непрекъсно мутира и се видоизменя. До като открият ваксина за грипа върлувал миналия месец (примерно), вируса тотално е мутирал и цялата работа се обезсмисля
Абсолютно! Само дето струват майка си и баща си тия ваксини...  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт