За и против противогрипните ваксини

  • 5 847
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 771
Твърдо съм против. Предпочитам  естествения начин  за предпезване от  грип.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Против - напълно излишна при човек с нормален имунитет. Възможните вреди надвишават спорната полза от подобна ваксина.

# 17
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Против - напълно излишна при човек с нормален имунитет. Възможните вреди надвишават спорната полза от подобна ваксина.
Точно това си мисля и аз.

# 18
  • Мнения: 5 250
Твърдо против  Naughty
Никога няма да сложа такава ваксина на детето си.
Детето на едни съседи остана парализирано след поставяне на такава ваксина  Close

# 19
  • Мнения: 5 468
2 години подред са ми слагали такава ваксина и наистина - не боледувах. Обаче на третата година не си сложих и пазих леглото цяла зима. Мисля, че изнежват организма.

# 20
  • Мнения: 786
Момичета, благодаря ви за участието първо.
Резултатът като че ли сам говори за себе си. Все още не е достатъчно "представителен", но и в предната анкета отговорите клоняха по-скоро към не.
При нас положението е малко по-друго от
Против - напълно излишна при човек с нормален имунитет.
защото малкия т.г. май месец беше диагностициран като астматик.
Това в следствие на тръгването му на ясла, непрекъснатите болести, които ми носеше от там, и цяла зима упорита сутришна кашлица дори!! при липса на обективни причини. След тази диагноза(някоя от вас може да е попадала на постингите ми с притеснения от този период, особено в здравната рубрика) го спрях моменталически от ясла, и тъй като тази зима се очаква да си стои най-вече у дома, се чудя дали да му поставям такава ваксина. Миналата година му бихме, две поредни, и резултатът не беше особено обнадеждаващ. Ясно, че са за определени щамове. И ясно, че за всяко нещо си има за и против, но ми е полезно и вашето мнение, докато е време.
Да кажа още нещо, въпреки че става дълго- значи аз като малка почти не съм боледувала, някоя дребна настинка и т`ва е- а пък тази зима(че и лято) покрай малкия на няколко пъти така се натръшвах, че си мислех всеки път, че си отивам, и се чудех как ли малкия издържа такава болка. Та не знам за имунитета, който сам трябвало да си изградят, но те така мутират с години гадините(вирусите), че и най-здравият имунитет може да бъде съборен. Тъй че няма ли да е един мъничък успех, ако поне едно разболяване сме си спестили- най-вече на децата си, естествено?

# 21
  • Мнения: 46 518
Твърдо против!
Преди 2 години майка ми реши да се ваксинират всички вкъщи- тя, баща ми, баби и дядовци, не знам от какво ги предпази, но цяла зима бяха болни, а по принцип са хора, които рядко боледуват. На следващата година повтори само тя- пак цяла зима болна и тази година не си сложи- беше си здрава и права, но се е зарекла повече да не не си ги бие  Naughty

# 22
  • София
  • Мнения: 1 621
Против - напълно излишна при човек с нормален имунитет. Възможните вреди надвишават спорната полза от подобна ваксина.

Точно на същото мнение съм и аз за тези ваксини. Досега не съм си слагала никога , а не помня да съм се разболявала от грип близките 5 години. Моята приятелка всяка година си поставя ваксини и цяла зима боледува непрекъснато Shocked То вярно, че си е до организъм, ама хич не искам да съм като нея, а за детето - абсурд! Naughty

# 23
  • Мнения: 6 907
Мен майка ми вече 4-5 години ме кара да си слагам Tired Аз не ща щото съм мързел пък и що трябва да ме дупчат? Е, не съм се разболявала от грип...тази година може да опитам да се отърва от ваксината.

# 24
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Резерви. Ваксинирахме се почти цялата рода- половината се тръшнаха миналата зима. Аз не, децата ми не, мъжа ми- да (само той не си сложи), но майки, бащи ваксинирали се- е, болни по няколко пъти...

# 25
  • Мнения: 639
В три поредни години си слагах ваксина и все се разболявах.Оняколко години не се ваксинирам и не се разболявам. Най- много някоя хрема да хвана.

# 26
  • Мнения: 1 234
Не съм против но и да съм нямам избор-майка ми е акушерка и като опре до противогрипни ваксини винаги казва "Те не те предпазват на 100% да не се разболееш а ти помагат да изкараш болеста по-леко"Има логика ама ако не е тя аз не бих се засилила да си бия ваксина Laughing

# 27
  • Мнения: 772
От тази година за първи път на пазара имало и за бременни и кърмачки.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
2 години подред са ми слагали такава ваксина и наистина - не боледувах. Обаче на третата година не си сложих и пазих леглото цяла зима. Мисля, че изнежват организма.
Същата съм...сега пак си сложих защото нямам намерения да пазя тази зима къщата Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 186
Аз също бях много против но май-тази година всички ще минем за по една, че такива кеки сме станали  Stop. Пък дано има поне малко ефект но същото чудо като миналата година няма да изтъпя. Малката нон стоп носеше по нещо от детската ..... таман единия се закрепи, другия започваше. Така, че ще рискувам по-лошо май няма да стане newsm78

Общи условия

Активация на акаунт