Какво сирене да си купувам?

  • 230 446
  • 888
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 9 862
Току що видях в Т маркет техен кашкавал на промоция. Peace

# 496
  • Мнения: 514
И аз вече купувам кашкавал само Алдомировци, много ни харесва. Като го опитах за първи път и си спомних какъв точно беше вкуса на кашкавала едно време.

# 497
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Не съм чела темата и не знам дали сте коментирали мандра "Кондов". Преди седмица бях в един магазин в Пловдив, който продава доста хубави млечни продукти - води се уж ЕКО-магазин, но не гарантирам, че всичко е ЕКО. Та там се засилих към сиренце "Кърнаре", аз съм от Троян и минавайки през Кърнаре, винаги си купуваме сирене, харесвам го. Жената зад щанда ме разубеди, каза ми, че качеството им много е паднало, че има-няма мляко, Димитър (собственика) правел сирене, каза, че му е ядосана много за заниженото качество. Като чу, че съм от Троян, ме попита яла ли съм сирене на Кондов (от Старо село, близо до Троян) - даде ми да пробвам (козе пожелах) и си купих, хареса ми много. Имат и кашкавал, краве и овче сирене, тях не съм пробвала, но утре ще пътуваме за Троян и смятам да купя на нашите  Laughing
На Съединение сиренето също много ми  харесва  Peace
За камион с Хисарски млечни продукти само съм чувала, но не съм виждала (купувала). Един колега спомена, че около пешеходния мост в Пловдив спира камиона, но кога не знам  Thinking

# 498
  • Мнения: X
Странно, аз живея точно до пешеходния мост, не съм го засичала....    Thinking
А кой е този Еко-магазин?Къде се намира?

# 499
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
..
А кой е този Еко-магазин?Къде се намира?

Предполагам, че е оня зад Четвъртък пазара до бензиностанцията: http://mlekarnica-orbitm.com/

# 500
  • Мнения: X
..
А кой е този Еко-магазин?Къде се намира?

Предполагам, че е оня зад Четвъртък пазара до бензиностанцията: http://mlekarnica-orbitm.com/
Благодаря ти!     Grinning

# 501
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
*Бенджи*, благодаря, точно за този магазин писах  Peace Влизам все набързо в БГ-мама и  не съм видяла, че има въпрос към мен  Embarassed
Не е по темата, но да кажа и за киселото мляко, което купувам от там - "Герзовица" - страхотно е! По Великден купих няколко и едно си стоеше забутано в хладилника, преди малко го отворих и се беше вкиснало, отдавна не ми се беше случвало с друго мляко  Peace

# 502
  • Мнения: 1 934
Вчера минах оттам-вече имат овче мляко Герзовица, ама 1.90 за 400 мл- много е  Sad Аз купувам литър за 1.50-70 лв и си квася.

Кондов ми се виждам скъпички, иначе и на мен много ми ги хвалят  Peace

Оттам любимите ми кашкавали са Дельо войвода и Борино от пити, както и жълтото сирене от Смилян с трикольорчето  Heart Eyes

# 503
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета! Много ви е хубава темата, а и много полезна се оказа. Днес минавайки през "Младост'' си спомних, че някой беше споменал за магазин на мандра "Лесидрен" и реших да им пробвам продуктите. С две думи не сгреших. Купих си сирене овче, страхотно, вярно скъпичко е, но  пък си заслужава. Взех и кашкавал, както и извара, след като ги опитах. И нещо, което за първи път ми се случва тук, продавача ми подари кофичка кисело мляко, за да се убедя колко е добро. Направо не е за вярване!  Rolling Eyes

# 504
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Не е по темата, но да кажа и за киселото мляко, което купувам от там - "Герзовица" - страхотно е!
Аз купувам от този магазин мляко "Фермер" - в големите стъклени буркани, както и в кофичките. Много харесвам кравето 2% в кофичка!  Heart Eyes
Много ме дразнят обаче надписите по опаковката...  Rolling Eyes
"Герзовица" не съм забелязала, но ще го пробвам задължително! Simple Smile

Не е съвсем по темата, но никога повече няма да купя сирене "Бор Чвор". Ужасно солено е и е всичко друго, но не и сирене. Трябваше ми спешно малка бучка сирене, а в близкия магазин можех да избирам само между него и "Ситово". Май щеше да е по-добре да взема другото.

# 505
  • София
  • Мнения: 570
От няколко седмици купуваме млечни продукти от пазара на Младост 1 - магазинче на "Млекаря 75". Някой беше писал за него май. Много са им хубави нещата и не са скъпи. Сирене смес 6,90 лв, краве - 5,90 лв, масло (страхотно) - 9,90 лв/кг., кашкавал 11,30. Има и козе, биволско сирене. Продават и яйца по 18 ст. В събота е някаква лудница там - много хора пазаруват. Казаха, че имат магазин и в Мусагеница.

# 506
  • Мнения: 4 275
Аз взимам на Маджаров. Харесва ми на вкус. Не е от най-евтините сирена, та се надявам, че поне малко истинско.

# 507
  • Мнения: 3 181
Вчера минах оттам-вече имат овче мляко Герзовица, ама 1.90 за 400 мл- много е  Sad Аз купувам литър за 1.50-70 лв и си квася.

Кондов ми се виждам скъпички, иначе и на мен много ми ги хвалят  Peace

Оттам любимите ми кашкавали са Дельо войвода и Борино от пити, както и жълтото сирене от Смилян с трикольорчето  Heart Eyes
От къде го купувате това мляко Герзовица?

# 508
  • София
  • Мнения: 3 414
Нито сиретето, нито кашкавала, да не говорим за киселото мляко на Млекаря 75 са качествени, да не говорим пък за вкусни. Не се заблуждавайте, не са от собствена ферма или истински. Пробвала съм почти всичко, киселото мляко оставя един такъв послевкус на тебешир, сиренето е безвкусно и се троши на поразия, но за сметка на това е бъкано със сол, кашкавалът е мек, неузрял и пресолен, яйцата са си 1 към 1 с магазинските. Изобщо не си заслужава, колкото и евтино да ги продават. То е ясно и защо са евтини, де.

# 509
  • Мнения: 2 658


Не е съвсем по темата, но никога повече няма да купя сирене "Бор Чвор". Ужасно солено е и е всичко друго, но не и сирене. Трябваше ми спешно малка бучка сирене, а в близкия магазин можех да избирам само между него и "Ситово". Май щеше да е по-добре да взема другото.

Ако е било насипно, няма как да си сигурна, че е това, за което са ти го продали.

Общи условия

Активация на акаунт