Какво сирене да си купувам?

  • 230 289
  • 888
  •   1
Отговори
# 885
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
На една и съща фирма има сирена и кашкавали със и без калциев двухлорид. Разликата се усеща както във вкуса, така и в текстурата. Не носи нищо полезно в себе си затова предпочитам да не се съдържа в сиренето, което консумираме.

# 886
  • Мнения: 1 316
В последно време купувам краве сирене, кашкавал и козе сирене - Еленка, от мандра Еленка, ХИССАР Златко ЕООД.
с.Еленка, област.Смолян, общ. Неделено
Мандрата е малка и се намира нависоко в екологино чист район, там няма големи предприятия и фирми.
И в тези продукти има калциев двухлорид.

# 887
  • Бургас
  • Мнения: 1 984
Аз правих краве сирене миналата година 10-ти месец и купих от Кауфланд- комплект мая + калциув двухлорид. Както е в описанието- така процедирах. Аз съм любител -мандраджия. Хубаво си стана сиренето. През лятото купих от един магазин мая за сирене, - само мая. Ако този месец решим да наравим сирене, ще бъде с нея и ако не стигне, ще видим каква ще купим. Преди доста години, когато правихме през пролетта, имаше само мая, и толкова. Пак си стана прекрасно. Не знам какво казват професионалистите, но едва ли си признават какви магии правят и как му баят на сиренето. Преди да решим да се зенимаваме и с тази тиха лудост, купувахме от мандра "Дебелт" по една кофичка 8 кг сирене и бяхме много доволни. А преди това- от мандра в Ситово, което е в североизточна България. Тогава го купувах от един познат дистрибутор и това определи изборът. Пак беше ОК.

# 888
  • София
  • Мнения: 634
https://aktivnipotrebiteli.bg/%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82/194/%D0%A … D0%B8%D1%82%D0%B5

Вие преценете дали публикуваните данни са реклама, анти-реклама, или истинско изследване. Обърнете внимание на таблицата по-долу.

Общи условия

Активация на акаунт