Какво сирене да си купувам?

  • 230 430
  • 888
  •   1
Отговори
# 840
  • софия
  • Мнения: 25 478
Близо до нас има магазин за млечни продукти от Родопите. От там купувам всичко - млека, сирена, кашкавали, масло, извара. И в повечето случаи са от "Върбина" - много са истински.
Може ли, когато се споменава магазин да се напише къде се намира? "Близо до нас" е интересно място.

# 841
  • Мнения: 4 871
Купих кашкавал "Върбина". Веднага се забелязва разлика във вкуса! Мисля, че оттук нататък само такова ще купувам:) Има вкус на истински кашкавал!

А сиренето им как е? Все пак темата е за сирена:)))) Къде в София зареждат Върбина?
Знам, че си говорим за сирене тук, но исках да похваля марката като качество. Сиренето още не съм го опитала, но съм с големи очаквания.

# 842
  • София
  • Мнения: 709
А дано Praynig
Търся къде я има и аз да пробвам.

# 843
  • Мнения: 20 172
Да знаете нещо за сирене Киселово?
Взимам го от някакъв магазин, струва ми се с прилично качество.  newsm78

# 844
  • Мнения: 309
Не, всичките, които са в офертата за седмицата на Баварската кухня са намалени. Ние купихме бри, камембер и едно с билки и едно с рукула. Вкусна са. Даже в събота ще идем пак до Фантастико да позаредим малко в хладилника да има, преди да е минала седмицата. Уикенда дават и да се дегустира.

# 845
  • Мнения: 1 674
Преоткрихме сиренето на Маджаров.
Свежо краве сирене в кутия - много ни хареса, а и е без калциев дихлорид. Peace
Продължаваме да купуваме и Съединение.

# 846
  • Мнения: 75
Кое от двете е по-хубаво?

# 847
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Кое от двете е по-хубаво?

Какво разбираш под по-хубаво? Вкус? Състав? Масленост? Соленост? Текстура? Зрялост? Твърдост?

# 848
  • София
  • Мнения: 634
Близо до нас има магазин за млечни продукти от Родопите. От там купувам всичко - млека, сирена, кашкавали, масло, извара. И в повечето случаи са от "Върбина" - много са истински.
Може ли, когато се споменава магазин да се напише къде се намира? "Близо до нас" е интересно място.

Почти на ъгъла на ул.Велчо Атанасов и ул.Каймакчалан, входа е до банкомата, а на отсрещния тротоар е пицария Дон Домат. В Гугъл-мапс излиза надпис Млекарница. Продавачите са младо семейство и понякога свекървата. Има много качествени стоки - и млечни, и други видове.

# 849
  • софия
  • Мнения: 25 478
Близо до нас има магазин за млечни продукти от Родопите. От там купувам всичко - млека, сирена, кашкавали, масло, извара. И в повечето случаи са от "Върбина" - много са истински.
Може ли, когато се споменава магазин да се напише къде се намира? "Близо до нас" е интересно място.

Почти на ъгъла на ул.Велчо Атанасов и ул.Каймакчалан, входа е до банкомата, а на отсрещния тротоар е пицария Дон Домат. В Гугъл-мапс излиза надпис Млекарница. Продавачите са младо семейство и понякога свекървата. Има много качествени стоки - и млечни, и други видове.
bouquet

# 850
  • Мнения: 39
Послено купих сирене Ливада от Лидъл .Хареса ми .
Да похваля и кравето масло на Боженци .


аз от там никога не купувам сирена...

# 851
  • Мнения: 514
Не съм прочела цялата тема, може би не съм единствената, която се оплаква от това сирене. Днеска си взех едно козе сирене на Бор- Чвор, вакумирано. И в него имаше ситни твърди бели трохички. Безвкусни. Досега не ми се случваше такова нещо, защото много рядко ям българското сирене, не ми се понася, ужасно се подувам от него. Надявах се, че може би козето ще е по- добре за мен, и ето ти на.  Sad Тръгнах да търся, какво е това в сиренето, намерих много мрачна информация. Явно скоро няма да го ям.

# 852
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Значи според таблицата,която пуснахте тук съм улучила качествено сирене.
Купувам сирене на Маджаров от Кауфланд .Купувала съм и на Карлово.

# 853
  • гр.София
  • Мнения: 243
Изпробвaлa съм почти всичко нa пaзaрa, голям почитaтел нa сиренето съм. Хaресвaм нaй-много Мaджaров в сaлaмурa, също Тертер (него скоро не съм го виждaлa) и Еленa.

# 854
  • София
  • Мнения: 634
Аз купувам от "Млекаря 75" от сиренето по 10 лв и стотинки. Харесвам го.
А тези бучици - малки и като пясък - какви са наистина ? Защото в по-евтино сирене съм ги усещала и аз.

Общи условия

Активация на акаунт