Какво сирене да си купувам?

  • 230 424
  • 888
  •   1
Отговори
# 855
  • София
  • Мнения: 634
Аз започнах да купувам сирене и от "Млекаря 75" от сиренето по 10 лв и стотинки. Харесвам го.
А тези бучици - малки и като пясък - какви са наистина ? Защото в по-евтино сирене съм ги усещала и аз.

# 856
  • Мнения: 1 950
С две ръце гласувам за Либади  о т Лидъла . Скъпичко е но на мен сиренето ми е най - обичаната храна и искам да ми е вкусно 

# 857
  • Мнения: 1 780
Айде още един глас за гръцкото сирене Ливади,
нищо общо с по-голяма част от сирената,
наблъскани с огромно количество сол и консерванти.

# 858
  • Мнения: 16
 Елби ( Елби Булгарикум), производството му е във Видин.

# 859
  • София
  • Мнения: 6 094
Елби ( Елби Булгарикум), производството му е във Видин.
И аз много го харесвам, но за съжаление от време на време липсва в магазинната мрежа.

# 860
  • София
  • Мнения: 3 328
Напоследък купуваме козе сирене на Елби и краве сирене на Олимпус.

# 861
  • Мнения: 54
Аз гледам по-често да си купувам домашно сирене от познати, защото няма по-качествено и вкусно за мен.

# 862
  • Мнения: 39
Изпробвaлa съм почти всичко нa пaзaрa, голям почитaтел нa сиренето съм. Хaресвaм нaй-много Мaджaров в сaлaмурa, също Тертер (него скоро не съм го виждaлa) и Еленa.


ами да и аз тертер нещо не виждам напоследък...

# 863
  • София
  • Мнения: 634
Аз съвсем без да искам си намерих друго, още по-вкусно и истинско сирене, ръчен кашкавал, извара в нов за мен магазин. Не запомних името на фермата /магазина е техен/, но е от района на Сливница.
Вкусно, маслено и добре узряло.

# 864
  • София
  • Мнения: 4 253
Аз съвсем без да искам си намерих друго, още по-вкусно и истинско сирене, ръчен кашкавал, извара в нов за мен магазин. Не запомних името на фермата /магазина е техен/, но е от района на Сливница.
Вкусно, маслено и добре узряло.
с. Алдомировци?
Преди време опитах техен кашкавал и много ми хареса.
Къде е магазинът, ако за тази мандра става дума?

# 865
  • София
  • Мнения: 634
За съжаление не запомних селото. Магазина е точно срещу обръщалото на рейс 72 при хотел "Плиска", май се пада срещу кръчмата  "При ловците". Влиза се в нещо като много малък пасаж и отляво е сиренето, от дясно са плодове и други зелении. А зад сирената има месарски магазин с мръвки и салами от Варненско. Е там пък колко е хубаво месотоооо .... Няма грам вода - при готвене става вкусно и не се вари, а се пържи.
Към улицата /говоря за ул. "Коста Лулчев"/, се виждат надписите на сиренето и плодовете.

# 866
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
За съжаление не запомних селото. Магазина е точно срещу обръщалото на рейс 72 при хотел "Плиска", май се пада срещу кръчмата  "При ловците". Влиза се в нещо като много малък пасаж и отляво е сиренето, от дясно са плодове и други зелении. А зад сирената има месарски магазин с мръвки и салами от Варненско. Е там пък колко е хубаво месотоооо .... Няма грам вода - при готвене става вкусно и не се вари, а се пържи.
Към улицата /говоря за ул. "Коста Лулчев"/, се виждат надписите на сиренето и плодовете.


За Млекаря 75 ли говориш?

# 867
  • София
  • Мнения: 634
Нееее , по диагонал в посока към хотел "Плиска" ; "Млекаря" е с лице на "Коперник", а този магазин е с лице към "К.Лулчев" ; почти срещу магазин "345". Просто от колелото на рейса тръгни по "К.Лулчев" и след метри на десния тротоар ще видиш и плод-зеленчука, и сиренето, а зад него и месото. Съвсем близо е до обръщалото на рейса, а табелата на магазин "345" се вижда още от ъгъла на двете улици.

# 868
  • Мнения: 5 132
Най-подходящо е заглавието на темата да се промени на "Какво сирене да си купувам в София и околността?" Peace
И защото така не сме си полезни изобщо, цитирайки местни производители и марки, които са в еди-кое си магазинче  Peace

# 869
  • София
  • Мнения: 634
Има въпрос, аз отговарям ; има допълнителен интерес - аз доуточнявам. Не зная кой от край на страната е - това е накратко ситуацията.

Общи условия

Активация на акаунт