Какво сирене да си купувам?

  • 230 474
  • 888
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
Виве,само като усетя хрупане и изхвърлям цялото сирене.... ooooh! На такъв етап съм в момента....Не мога да го хапна по никакъв начин такова сирене....

# 16
# 17
  • Варна
  • Мнения: 939
Мастерче - няма защо   Grinning, само да ти хареса, че да не е пак някоя гадна партида, както им се случва много често на производителите - веднъж хубаво, другия път  Sick
pina точно там е работата, че си няма точно име  Mr. Green
Тук във Варна си купувам сиренето последно време от СВА, с най-ниската цена е  Wink
Слагат го на едно и също място на витрината само с цената - преди малко като ходих питах и ми казаха, че се казва сирене "Гери", ама от къде е що е никой незнае - те ги мързи да дишат тук продавачките, камо ли инфо да ти дадат, просто не ги интересува  Twisted Evil
Иначе като се чуя с моите шефове мога да ги питам за някое готино сирене в момента, само да кажеш за кой район те интересува, да питам дали зареждат там - друг е въпроса, че пак не е сигурно дали в магазина няма да му сложат друг етикет  Mr. Green

Последна редакция: пт, 11 дек 2009, 12:44 от didnik

# 18
  • Мнения: 5 001
Значи ще купя сирене Елена и ще потърся гръцкото в Пикадили...

Ще пробвам и ще пиша какви са резултатие от дегустацията,та да знаете и вие....Аман от тия гадости значи...

# 19
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Гръцко, от Пикадили. Скъпо, но ужасно вкусно, истинско, хубаво сирене. Детето сирене не хапваше, но откакто купувам това сама си иска сирене  Peace
В пластмасови кутийки от по 400г със саламура е. Само да отбележа, че сиренето е от козе мляко. Това, което купуваме не е в зелени кутии, пише на гръцки и на английски(Goat cheese of Chalkidiki). В Пикадили като застанеш с/у сирената, най-дясно.

# 20
  • Мнения: 5 001
Аха,ясно....Ще отида още утре.....Благодаря ти за информацията!  Hug Hug Hug Hug

# 21
  • Мнения: 11 747
didnik, мерси! Ще пробвам в СБА-то на пазара, то ми е близо. Ще търся най- евтиното сирене  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 3 830
Купих си истинско краве сирене, което е правено в домашни условия и също хрупаше, все едно дъвча каучукова дъвка (скърцаше ми по зъбите).

 Аз обаче не ям попари и подобни и нямам наблюдения кои сирена са такива и кои не. Освен това предпочитам френско сирене фета.  Peace

# 23
  • Мнения: 5 001
Купих си истинско краве сирене, което е правено в домашни условия и също хрупаше, все едно дъвча каучукова дъвка (скърцаше ми по зъбите).

 Аз обаче не ям попари и подобни и нямам наблюдения кои сирена са такива и кои не. Освен това предпочитам френско сирене фета.  Peace

Абе и аз купувам едно датско фета от Пикадили пак.Много е хубаво,но искам да си намеря бяло саламурено свястно....А с попарите дадох пример,че много драстично се усеща това хрупане (да му се не види и сиренето и хрупането!)

# 24
  • Мнения: 3 830
Купих си истинско краве сирене, което е правено в домашни условия и също хрупаше, все едно дъвча каучукова дъвка (скърцаше ми по зъбите).

 Аз обаче не ям попари и подобни и нямам наблюдения кои сирена са такива и кои не. Освен това предпочитам френско сирене фета.  Peace

Абе и аз купувам едно датско фета от Пикадили пак.Много е хубаво,но искам да си намеря бяло саламурено свястно....А с попарите дадох пример,че много драстично се усеща това хрупане (да му се не види и сиренето и хрупането!)

Това хрупане как го определяш? Като скърцане, когато го дъвчеш ли?  newsm78
Ако става дума за скърцане, тогава се радвай, че все пак в сиренето има и нещо натурално.
Изглежда, че традиционното сирене, което се сири с мая, е нормално да скърца.
Имаше преди години едно "палмово" сирене, което се разтичаше като дъвка на слънцето. Това разтичане на мен лично ми е по-неприятно.

# 25
  • Мнения: 2 142
В последно време купувам сирене Маджаров, натрошено в саламура. Хареса ни на вкус. Малко е неугледно, но пък е зряло и вкусно. Може не винаги да е такова...
Иначе обичам и козе на Маджаров или гръцкото козе сирене.
Харесва ми кашкавал Балкан на Матанд, но рядко го намирам

# 26
  • Мнения: 5 001
Estellia хрупане си е.Има като топченца вътре...Все едно натрошен тебешир или креда.....Такова хрупане е...
А за скърцането - знам какво е това скърцане.Правили сме домашно сирене,та съм наясно за какво говориш.

# 27
  • Под звездите
  • Мнения: 1 298
Аз напоследак купувам сирене Росица произведено в Бяла черква и много ни харесва също и Дядо Либен.

# 28
  • Мнения: 3 830
Estellia хрупане си е.Има като топченца вътре...Все едно натрошен тебешир или креда.....Такова хрупане е...
А за скърцането - знам какво е това скърцане.Правили сме домашно сирене,та съм наясно за какво говориш.

В такъв случай значи за първи път чувам за такова хрупане.  Shocked То знам, че слагат какви ли не боклуци, ама чак да хрупа.......
Ми правете си домашно  Grinning

# 29
  • Мнения: 5 001
Ми правете си домашно  Grinning[/color]
Ми да правя,ама няма откъде да взимам толкова мляко(щот сме големи унищожители на сирене,ама с това хрупане  Sick ),че и сигурно да е млякото и да е истинско без примеси и обезмасляване.....

Общи условия

Активация на акаунт