Какво сирене да си купувам?

  • 230 355
  • 888
  •   2
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 939
Мастерче мноооооооого се радвам, че си успяла поне за момента да си улучиш хубаво сиренце  Hug
Макар, че не се знае следващия път дали ще е същото на вкус - нали сме си българчета  Mr. Green
Рапорт приет  Laughing

# 46
  • Мнения: 1 232
Сиренето на с. Забърдо е много хубаво! Ние вече не купуваме друго.

# 47
  • Мнения: 27 524
Но е много скъпо за съжаление 400гр - 10 лв.  ooooh!

Уау  Shocked Тук килограм от гръцкото е 4,60 евро.

# 48
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Сигурно поне от 5 години купувам само и единствено сирене Ел Би.  Peace Peace Peace
Така и не намерих друго, което да има стария вкус на узряло сирене, нито твърде сухо, нито твърде разпадащо се.
Продава се само вакуумирано - в Хит, Фантастико, Билла.... Обикновено бучките са близо килограм, само във Фантастико има и по-малки разфасовки, та като го намеря там често си купувам повечко... Цената му е ок. 8 лв. за кг.

# 49
  • Мнения: 5 001
Но е много скъпо за съжаление 400гр - 10 лв.  ooooh!

Уау  Shocked Тук килограм от гръцкото е 4,60 евро.

Ахам.....Тука доста стоки са доста по-скъпи от тези в чужбина....За съжаление.... Tired

# 50
  • София
  • Мнения: 816
Купувам на мандра,,Опицвет,, селце в Софийско.Има го в Фантастико-вакуум.И едно сирене от тенекия което купувам от кварталното магазинче ,но не съм питала откъде е.Ще питам.

# 51
  • Мнения: 5 173
Купих си истинско краве сирене, което е правено в домашни условия и също хрупаше, все едно дъвча каучукова дъвка (скърцаше ми по зъбите).
Домашните сирена са така.
именно по тази причина не ям домашно, а и не се разбирам с Мартина (козичката) и упорито я игнорирам.
В пловдивския край може да потърсите сиренето на Енчо Костов (Съединиение) няколко поредни години е печелил златни медали на международния панаир със сиренето си Peace.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Сиренето на с. Забърдо е много хубаво! Ние вече не купуваме друго.


И аз купувам само от него - вакуумирано.
Кашкавалът също много ми харесва.

# 53
  • Мнения: 937
Ние Козе на Маджаров.

# 54
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Ние купуваме предимно Елена, но от онова, което е в метални кутии и за износ. По принцип сирената в метални кутии са по-узрели от другите и с по-малко примеси (саламурата, в която са поставени не позволява твърде много примеси, затова). От всички най-много ни хареса Елена. Иначе вакуумирано сме купували козето на Маджаров, което не е лошо, и напоследък пуснаха едно овче и краве от Копривщица в пластмасови кутии, върху които е изписан точният период на зреене.

# 55
  • Мнения: 5 001
Къде има в метални кутии Елена, заглеждах в Метро и Била  и невидях?

# 56
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Но е много скъпо за съжаление 400гр - 10 лв.  ooooh!

Уау  Shocked Тук килограм от гръцкото е 4,60 евро.

Ахам.....Тука доста стоки са доста по-скъпи от тези в чужбина....За съжаление.... Tired
Честно казано същите разфасовки сирене, но на други фирми (Mevgal,  Arno) си купувахме лятото от Гърция по 4,50 евро.
 Аз споменах, че е скъпо, но разликата не ми се видя голяма сравнено с купените от Гърция. Все пак е козе сирене  Hug

# 57
  • Мнения: 5 001
Нищо де...Аз исках да купя и да пробвам...Просто не може да стане практика,защото ние ядем много сирене и тази разфасовка доникъде не стига.. Laughing
Много ми хареса вкуса обаче... Crazy
Благодаря ти! Hug

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Съединение (Костови) на първо място и Забърдо - на второ. Друго не купувам.

# 59
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мастер, току-що си го купих и ПАК е с онзи неповторим вкус... невероятно сиренце ти казвам.

ГРАЦИЯ РК (нискомаслено) на Филипополис - Пловдив.

Пробвай го и пиши харесва ли ти.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт