Дързост и красота- 55 ..."Каквото има да става- ще става!"

  • 32 583
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 592
Някой има ли представа дали сценаристите са същите още от зората на филма  newsm78
Интересно ми е не помнят ли как са казвали какво възпитание е получила Стефани, как е свирела на пиано и разни други такива.
Пък сега - постоянно биела момчетата  Shocked

# 16
  • Мнения: 4 496
Моята прошка е на автопилот... Crazy
Този Ерик как ги измисля такива Crazy

# 17
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 471
Интересно ми е не помнят ли как са казвали какво възпитание е получила Стефани, как е свирела на пиано и разни други такива.
Пък сега - постоянно биела момчетата  Shocked

 Joy жестоки са! Mr. Green

Моята прошка е на автопилот... Crazy

..изведнъж Ерик да не се окаже мъж под чехъл Crazy, тъпкан от властната си жена и поради тоз факт бягал от къщи при чужди жени, търсейки топлина и нежност Crazy Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 10 032
Много готин начин за отправяне на послание - имам предвид разговора между Брук и Ридж Simple Smile

# 19
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
Стефани настоява пред майка си да каже защо нито веднъж не е реагирала на побоите. Защо никога я е нямало, когато момичето е имало нужда от нея. Ан гледа мълчаливо снимката на Джон на стената.
Торн вижда спящата на дивана Али и отбелязва, че тя никога не заспива в леглото си. Казва също, че те учат децата си да бъдат внимателни с непознати, но са неподготвени, когато опасността идва от семейството.
Ридж също говори за това с Брук. Тя пита дали наистина Стефани не си спомня за всичко това. Той отговаря, че просто не е искала да говори за него. Сега, когато има обяснение на гнева на Стефани, те трябва да видят повечето от събитията от нов ъгъл. Ридж осъжда дядо си. Не може обаче да разбере защо баба му е стояла безучастна.
Ан казва накрая, че Джон е бил много разочарован, че не му се е родил син. Не е искал да развива у нея женствени качества. Затова тя се е катерела по дърветата, играела е бейзбол с момчетата в училище.
Хоуп се цупи на Брук, че не  подготвила роклята й за танците на другия ден. Иска да се обади на Ник, той ще й помогне. Брук й казва, че Ник спи в момента. Ридж я придумва да го учи и той ще се упражнява с нея.
Ерик пита Ан как живее в мир със себе си. Тя му напомня, че няма думата, че е гостенин. smile3528 Всичко е между нея и дъщеря й и тя ще му е благодарна да не се меси. Ерик отново я пита как е могла да седи и да слуша плача на дъщеря си, която е пребивана в съседната стая.
Ерик и Стефани са готови да напуснат. Сестрите се сбогуват. Очите на Ан се напълват, но тя извръща глава.
В самолета Стефани изказва съжаление, че майка й е прекарала живота си без угризения. Ерик смята, че все пак е имало полза от разговора. Стефани го пита дали ще й прости. „Моята прошка е на автопилот”-шегува се Ерик. Тя отбелязва, че никога не го е обичала както трябва, но има какво още да му даде. После добавя:”Само не се жени за Брук повече.” Стефани заявява, че никога не иска да види майка си повече. В същото време Ан е в стола си , държи снимката ва мъжа си и е обляна в сълзи. smile3518
По пътя за дома Стефани признава на Ерик, че оценява подкрепата му в това изпитание. hug
На кафе Брук и Тейлър също обсъждат ситуацията. Брук споделя, че отношението на бащата вече може да обясни нрава на Стефани. Брук си обяснява защо Стефани винаги изглежда ядосана на нещо. Преди винаги е мислела, че е заради нея, и заради връзките й с мъжете от семейството. Брук казва, че най-добре я разбира, защото знае какво означава да бъдеш изоставен от баща си. Тейлър добавя, че този гняв е бил движещата сила да иска да контролира всички от семейството. Най-удивителното е, че Стефани сама избра да поправи злото и да го прекъсне. Щетите от подобни злоупотреби с психиката се просмукват в по-нататъшния живот. Ако постоянно се повтаря на едно дете, че е глупаво и безполезно,това се отразява на самоличността му. Брук се съгласява, че злоупотребата е не само физическа, а и вербална.
Стефани благодари на Тейлър и й разказва подробности от срещата с майка си. Предполагала е, че ще има класически пристъп на паническо разстройство, докато е била там. Добре, че е бил Ерик. Тя е искала само майка й да я чуе, но тя не слушала. smile3515 Стефани се пита какво ли би било ако се бе изправила сега пред баща си.Тейлър казва, че не е късно...Насърчава я да изкаже на глас притесненията си, протеста си, независимо, че сега той е мъртъв.  smile3512Стефани започва:”Татко, ти казваше, че ме обичаш...Но ти ме биеше....Мисля, че си страхливец, а това, което направи беше грешно...” Тейлър отива до нея и я подкрепя.

Забелязала съм, че около всяка Коледа в този филм се появяват такива дидактични епизоди. Имаше за СПИН, за изоставените деца,ето сега за малтретирането.

# 20
  • Мнения: 4 496
Много готин начин за отправяне на послание - имам предвид разговора между Брук и Ридж Simple Smile

Дааа, както преди със Зенде /докато чакаха резултатите от теста, а и след тях/. Grinning

Марсиа
   bouquet /мислили сме еднакво, гледам/ Grinning

# 21
  • Мнения: 2 786
Marsia, много хубаво разказваш  Peace
Щом изоставянето от бащата е причина за желанието на Стефани да контролира, то може ли да бъде обяснение за желанието на Брук да прави същото? newsm78

# 22
  • Мнения: 1
Много тъп и скучен епизод. Най мразя сцени, в които героите се събрали като клюкарки и единия казва нещо, другия добавя. Общо взето "Похвали ме, за да ти върна и аз". Whistling

# 23
  • София
  • Мнения: 10 032
http://www.youtube.com/watch?v=EfJC3Mmlr_s Коледни пожелания от ДиК 1992

# 24
  • Мнения: 2 786
Ау, Брук и Стефани заедно леко с гръб една към друга  hahaha
Колко подходящо  Laughing

# 25
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 471
Щом изоставянето от бащата е причина за желанието на Стефани да контролира, то може ли да бъде обяснение за желанието на Брук да прави същото? newsm78

Това за мен е доста изсмукано от пръстите.. Crazy Да не говорим, че до сега Стефка никога не е показвала ни най-малки признаци на жена с тежко минало като дете Crazy Напротив, Стефани до сега винаги се е държала като жена, на която и се полагат по право много неща. Приличаше точно на глезено от баща си момиченце Peace Изобщо Стефани никога не е била неуверена, в каквото и да било.. Crazy (а ако си бил малтретиран като малък от някой от родителите си, според мен неувереността в собствените ти възможност е първото, което получаваш като "подарък" Crazy)

# 26
  • Мнения: 6 555
Щом изоставянето от бащата е причина за желанието на Стефани да контролира, то може ли да бъде обяснение за желанието на Брук да прави същото? newsm78

Това за мен е доста изсмукано от пръстите.. Crazy Да не говорим, че до сега Стефка никога не е показвала ни най-малки признаци на жена с тежко минало като дете Crazy Напротив, Стефани до сега винаги се е държала като жена, на която и се полагат по право много неща. Приличаше точно на глезено от баща си момиченце Peace Изобщо Стефани никога не е била неуверена, в каквото и да било.. Crazy (а ако си бил малтретиран като малък от някой от родителите си, според мен неувереността в собствените ти възможност е първото, което получаваш като "подарък" Crazy)


Мда  newsm78, значи ли сега,че изводите, които си направихме,че на Стефани всичко й е поднасяно на тепсия, са били абсолютно излишни?  newsm78

# 27
  • Мнения: 2 786
Може пък да се е прикривала толкова години и да е показвала друг образ, за да скрие травмите от детството?
Един вид съзнателно отхвърляне на миналото и забравяне?
Опитвам се да си обясня този драматичен развой на събитията, поднесен от напушените сценаристи  Mr. Green

# 28
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 471
Може пък да се е прикривала толкова години и да е показвала друг образ, за да скрие травмите от детството?
Един вид съзнателно отхвърляне на миналото и забравяне?

Това за мен е доста трудно първо и второ все някога щеше да изскочи нещо, реакция някаква, която да подскаже, какво и се е случвало в миналото.. Crazy Нейното държание прилича на тотална амнезия, а както се вижда тя все пак помни Crazy
Сценаристите тук попресолиха доста супата според мен Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 425
На мен пък днес серията ми хареса.......от тази гледна точка че всички бяха смирени,доброжелателни Crazy.....Ерик днес също ми хареса с подкрепата си Peace.....Тейлър и Брук бяха много готини и двете....хем красиви и интелигентни.....и в същото време без капка злоба към Стефани,въпреки всичко преживяно.....и всички и съчувстваха.....мисля че това е най важното да не умира човешкото в нас.....както е при Ник и мама Ботокс #Cussing out...А иначе тази тема за насилието над деца мисля че я измислиха отново като призив към един глобален проблем......и искаха да ни покажт до къде може да доведе това,какви са последиците и да призовът от екрана зрителите да участват в една клауза.....както беше със СПИНа......не мисля че е лошо....аз го одобрявам.... Peace

Общи условия

Активация на акаунт