Примерна схема за захранване 20

  • 28 039
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 641
Stelfy, аз съм взела на Плазмон - звездички - и  ги правя за разнообразие на закуската със сирене и масло. На моят младеж му харесват много

# 691
  • Мнения: 857
Аз също давам други форми на кус-кус, само че купувам Стела.

# 692
  • София
  • Мнения: 263
Момичета кажете нещо за супата- давате ли, кога ще давате и кое ядене ще замести тя?
Май трябва следобедната каша да се измести с нея? И без това детенце яде и сутрин зърнено и следобед -с кашата. Но пък плодовете, които давам с кашата ще отпаднат- освен тях да ги давам като някакво междинно ядене?

Звездчките на Плазмон са много хубави- много мекички стават Wink

И хайде и за киселото мляко да попитам- кои марки да избягвам и кои да търся?

# 693
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
И аз взех немско масло, каквото намерих в магазина, голдънбутер или нещо такова. Сирене съм взела на Маджаров в кутийка със саламура, киселото мляко засега си мисля да е Сердика, но дали 2, дали 3,6%? newsm78 Със сигурност няма да давам Данон и На баба, Елена напоследък също не ми допада. Харесвам Сердика, Пършевица и Родопчанка.

Супа още не съм давала, за звездичките на Плазмон си мислех, че ще е добре да пробвам, защото попарата не я одобриха и в момента давам сиренето в каша 8 зърна, но нямам идея правилно ли е, май не особено. Но така поне едната яде с апетит... Нямам заместено хранене и не се очертава скоро да имам, но поне сега чат-пат едната яде, но другата продължава да отказва категорично всичко. Само коричка хляб ръфа с удоволствие.

# 694
  • Мнения: 1 048
Мамчета,а да ви попитам до кога се 'захранва',от какво завси-от броя храни,които вече яде детето или от възрастта,тоест когато детето е по-голямо пак ли се въвежда всяка нова храна бавно и стриктно и с определени количества?

# 695
  • Мнения: 12
Здравейте момичета! Искам да ви попитам, мислите ли че пюре от тиква и морков е подходящо за заместване на хранене? Тъй като моя бебо е много капризен относно пюретата и едва му намирам нещо, което да хареса. Когато започнах захранването с плодови пюрета, започнах да му давам тиква, тиква с ябълка и тиква с морков по съвет на педиатърката и той и трите си ги хапва с удовлствие, та за това се замислям дали мога да започна да замествам хранене с пюре от тиква и морков. Досега съм замествала само с тиква с картоф и с морков с картоф.

# 696
  • София
  • Мнения: 1 335
Норчи, супата никое ядене не замества Simple Smile Особено следобедната закуска.
Супата се дава преди обедното пюре в малко количество и за сметка на количеството пюре. Мисля че беше между 40-60 мл, за вашата възраст със сигурност не е рано за това. Супата не е основно ястие, но ако се дава с хляб или сухар може да се даде като основно.

Иначе супата няма как да замени следобедното хранене, защото там хранителните нужди са други.
Реално детското хранене е аналогично на нашето - сутрин зърнено/млечна храна с или без плодове (за малките това са примерно попари, звездички дето споменахме, макарони, юфка по-нататък, мюсли и т.н., а за възрастните дори филия с масло или сирене или с кашкавал пак се води за зърнено/млечна храна), на обяд както ние, така и децата ядем "първо, второ и десерт" - т.е. супа, основно и десерт, след обяд имаме междинно хранене, т.е. "следобедна закуска", което най-често пак е зърнено/плодово - за малките каша с плодово пюре, за по-големите примерно някакъв плодов пай и т.н. и вечерята пак по същия начин.. Разбира се всичко е съобразено с възрастта.
Та от тая гледна точка няма как супата да замести следобедната закуска Peace

Захранването предполагам спира да бъде във вида в който е за съвсем малките бебета някъде след годинката - когато основните групи храни са въведени, а детето е достатъчно голямо да яде храна като на възрастните. То затова и около 11 месец май беше започва да се дава преходна храна... Предполагам, че само важните невъведени храни (прясно мляко, яйчен белтък) може да се дават пак по схемата 3-5 дни по малко преди обяд и да се следи за реакция, но като храна след годинката може да се въвежда по-смело директно с храната на възрастните.

Така мисля аз, да ме поправят другите ако греша.

П.п. Мерси за отговорите за звездичките Simple Smile

# 697
  • Мнения: 4 070
Рано е да заместваш хранене с каквото и да е пюре.....или не си си задала въпроса правилно.
Манго дадох към края на 8 м. отначало с пюрета-на сънвал(и др. имаше) са без захар...после започнах да купувам манго, то е мекичко и даже моя безъбко го хапва.
За фигуративната храна и аз мислех да взема поне буквички, но моето парче още си е на двата зъба отдоло и си мислех дали ще ги яде ?? newsm78
Норчи,
Супата се дава по два начина:
1. Основно хранене = пасирани или намачкани зеленчуци с или без месо, с добавка на високовъглехидратна храна за калоричност (сухар, ориз, картоф, нишесте за сгъстяване и т.н.). Може да се добави и сирене или сварен жълтък за допълнителни калории и хранителна ценност.
2. Преди хранене = до 40-50 мл преди основното хранене, подготвя храносмилането и събужда апетита, удачно допълнение към обедното или вечерното меню след 9-10 м.

За въвеждане след една година-не е задължително да се въвеждат храни по няколко дни, до колкото знам може и по един ден-само да не се дават за един ден няколко нови- или може би поне няколко нови все алергени...много ме озадачаваш понякога,задаваш такива въпроси все едно си нова в тая тема Laughing

# 698
  • Мнения: 1 048
...много ме озадачаваш понякога,задаваш такива въпроси все едно си нова в тая тема Laughing
Joy Joy Joy
ми щото съм леко паника Blush и понякога ме прищтракват едни

А какво ме подхванате с тази суп,аз не съм питала нищо за супа

# 699
  • Мнения: 4 070
оппа, грешла- Оки4 е!! Joyама не съм сбърйака само аз Joy

# 700
  • Мнения: 1 048
оппа, грешла- Оки4 е!! Joyама не съм сбърйака само аз Joy
дамм,от Stelfy е тръгнало  Grinning

# 701
  • Мнения: 4 070
аа, не ние сме поисали едновременно- по -скоро двата поста бяха един след друг, а вашите имена са малко странни с 4 в тях и от там по-скоро...е, поне отговорихме за супата- предай на Оки4 Joy

# 702
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Здравейте. Ние от днес сме официално в редиците на захранващите  Laughing
Имам един въпрос - на Габи в началото му хареса, защото снимах със фотоапарата и той се разсейваше.Като спрях да снимам и се съсредоточи в яденето, определено не му хареса. Потресе се целия, опитваше се да повърне.Дадох 4 бебешки лъжички, което е около 1 и половина чаени.При това положение утре пак ли с това да продължа - ранни моркови на Хип? Дали не е прекалено гъсто? Да пробвам ли да го разредя с кърма?  Hug

# 703
  • Мнения: 4 070
ами да, защо не си го разредила, ако е ял до сега само кърма изведнъж толкова гъста храна- той се е шокирал Shocked....аз още разреждам с ам всичко, еее вече е доста гъстичко, но все пак, а и кърмата му е позната като вкус и е хубаво и затова да я има поне за сега

# 704
  • София
  • Мнения: 263
Хйаде, хайде, сега имената ни виновни  Wink  Mr. Green
Мерси за отговорите. Довечера ще пробвам преди млякото, защото то това е вечерята  Rolling Eyes

Жабче , млякото трябва да е пълномасленно, така че по- добре 3, 6 %  Peace

Общи условия

Активация на акаунт