Примерна схема за захранване 20

  • 28 040
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 30 270
ами да, защо не си го разредила, ако е ял до сега само кърма изведнъж толкова гъста храна- той се е шокирал Shocked....аз още разреждам с ам всичко, еее вече е доста гъстичко, но все пак, а и кърмата му е позната като вкус и е хубаво и затова да я има поне за сега

точно така, отначало давах храната в почти течно състояние и постепенно сгъстявах Peace

Да ви попитам, мога ли да обърна малко режима:

на обяд да редувам пюре с каша (напр. ориз и царевица на Милупа), а следобед плодово пюре newsm78

# 706
  • Мнения: 4 070
Мисе, аз понякога разменям яденетата , ако това имаш предвид...до скоро давах вечер зеленчуковото пюре, но въвеждах тежки храни тия дни и реших на обед-т.е. в 15 часа , да давам зелнуково/ месното, а вечер попара или нейните вариации със сирене.

# 707
  • Мнения: 1 279
Amanita, Ранните моркови на Хип и на мен ми се струват много гъсти. Аз не добавям кърма, защото беб ги харесва, но ти пробвай с кърма. А може да им се мръщи заради вкуса - на мен са ми много гадни на вкус, не знам как ги харесва мъникът  Crazy Тиквата може повече да му допадне.

# 708
  • Мнения: 4 070
А защо не пробваш с моркови на Гербер- хем е по-малко количество, а и мисля,че са по-редички...може повече да му хареса на бебето.

# 709
  • София
  • Мнения: 30 270
Мисе, аз понякога разменям яденетата , ако това имаш предвид...до скоро давах вечер зеленчуковото пюре, но въвеждах тежки храни тия дни и реших на обед-т.е. в 15 часа , да давам зелнуково/ месното, а вечер попара или нейните вариации със сирене.

ей gundie, страшна си  Peace
Моля те напиши ми горе долу часовете и какво даваш като твърда храна  Praynig Искам да сравня:

(часовете са +/- 30мин)
8.30ч.- мляко
11.30ч.- зеленчуково/ месно пюре
14.30ч- мляко
17.00-17.30ч.- каша/плодово пюре или каша с 2 лъжици плод. пюре
до сутринта- мляко


 
Цитат
защо не пробваш с моркови на Гербер

аз от тях давах, а тиквата ще му допадне 99%, защото сладни Peace

# 710
  • Мнения: 1 125
...
(часовете са +/- 30мин)
8.30ч.- мляко
11.30ч.- зеленчуково/ месно пюре
14.30ч- мляко
17.00-17.30ч.- каша/плодово пюре или каша с 2 лъжици плод. пюре
до сутринта- мляко

...

 #2gunfire Eххх дъщеря ми да балоговоляваше послушно да яде в нормални часове ....  Rolling Eyes тя редовно си върти графика, все едно е създадена за денонощие от 30 часа, не от 24 ...

# 711
  • Мнения: 4 070
суртин между 6 и 8,30 пие мляко, което все повече за мой ужас му се намалява количеството
към 11 часа яде нещо с плод- грис(царевичен или пшеничен), ядки, каша, елда....каквото ми хрумне -напоследък слагам по два вида плод и гледам повече плодове да има отколкото др. храна
към 15 часа зеленчуково/ месни или напоследък със жълтък- правя суперски домашни пюренца
към 19 часа нещо със сирене и краве масло(грисовете или от нашите сухари с чай, мисля скоро да пробвам и с буквички- притеснява ме че няма зъби, но щом "преживя" сухарите)
преди заспиване около 200 мл мляко/ ам
 Wink ако имаш други въпроси- тук съм Grinning

# 712
  • София
  • Мнения: 30 270
суртин между 6 и 8,30 пие мляко, което все повече за мой ужас му се намалява количеството
към 11 часа яде нещо с плод- грис(царевичен или пшеничен), ядки, каша, елда....каквото ми хрумне -напоследък слагам по два вида плод и гледам повече плодове да има отколкото др. храна
към 15 часа зеленчуково/ месни или напоследък със жълтък- правя суперски домашни пюренца
към 19 часа нещо със сирене и краве масло(грисовете или от нашите сухари с чай, мисля скоро да пробвам и с буквички- притеснява ме че няма зъби, но щом "преживя" сухарите)
преди заспиване около 200 мл мляко/ ам
 Wink ако имаш други въпроси- тук съм Grinning

ей, супер идейки, ще си открадна някои от твоите  Peace

Какъв чай използваш и грис какъв купуваш от магазина или каша грис???

bibona

още колко ще си меним и ние часовете сигурно  ooooh!

# 713
  • Мнения: 4 070

ами то аз май от тук взех идейки за грисовете-особенно за царевичния от Еспа...всъщност царевичния си е качамак- най-обикновенна марка, а пшеничения е пшеничен грис пак най-обикновен, абе май се казва само грис. От пикадили си ги взех от диетичния щанд.... чай -въведох шипки и боровинки и имам такива плодове, но са био,т.е. брани в био зони- Витоша, на село Wink. Загрявам чая на котлона и заливам сухарите и маслото и ги оставям около половин час че се разкисват много добре и слагам сирене и ам- супер каша става, ан мен лично много ми допада, но с грисовете е още по-вкусно...пшеничения го разреждам едно към 3 , а царевичния Еспа го правела едно към две и половина, аз едно към две и не ги накисвам предварително щото няма смисъл и стават много бързо. Wink

# 714
  • София
  • Мнения: 30 270
супер сте, мерси, вярно, че четох за този грис на Еспа постове  newsm78

# 715
  • not found
  • Мнения: 581
Искам да му въведа на моя още едно хранене в 18 часа - попара . Купих сухарчета на Голдис / пшенични / , но с пшеница още не съм захранила , мога ли направо със сухарчетата да го захраня ? И купих сирене не Мизия , някакви впечатления ?
missence, купи ли кашата на baby love  - 3 corn ?  И от къде ?  

# 716
  • София
  • Мнения: 30 270
Искам да му въведа на моя още едно хранене в 18 часа - попара . Купих сухарчета на Голдис / пшенични / , но с пшеница още не съм захранила , мога ли направо със сухарчетата да го захраня ? И купих сирене не Мизия , някакви впечатления ?
missence, купи ли кашата на baby love  - 3 corn ?  И от къде ?  


Да, купих кашата от "ДМ" магазин.
Много момичета са въвели пшеницата със сухар, не виждам причина да не я въведеш newsm78
За "Мизия" нямам наблюдения, аз купувам от представителния магазин на "Алфатар" и засега съм мнодо доволна  Peace

# 717
  • Мнения: 660
Аманита, хубаво е да продължиш с морковите, може и на Гербер както са те посъветвали момичетата, но сложи кърма. Peace И Рая първия ден не харесама картофа, ама след това с кърма си го прояде. Peace

# 718
  • Мнения: 4 070
baby love по принцип е марка на ДМ
Можеш да въведеш със сухари всичко, което искаш .... има и само оризови сухари, ако не си стигнала до пшеницата
за сирене, масло и др. ето ви пак сайтовете, които Стелфи беше пуснала:
http://www.aktivnipotrebiteli.bg/?p=171
http://www.aktivnipotrebiteli.bg/?p=173
http://www.aktivnipotrebiteli.bg/?p=79&test=1

# 719
  • not found
  • Мнения: 581
Добре , тогава ще въведа пшеницата със сухарите  Hug
А къде е този магазин в който продават продукти от Алфатар ?

Общи условия

Активация на акаунт