Новите ви книги - 5

  • 48 138
  • 735
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 120
Цитат:
И една информация за фенките на "Яж, моли се и обичай", днес видях, че са пуснали продължение на нея.


Интересна  ли е? newsm78 Като си купих тази "Казвам се Селма" имаше и нея на щандовете по много изложени.. но тези по многото бройки за сега все не са ми допадали...

# 346
  • Sofia
  • Мнения: 1 501
На мен ми я препоръча жената от кварталната книжарничка, която никога не ме е подвеждала
Не мога да кажа същото за момиченцата в големите централни книжарници - за тях и авторите, и заглавията са чужди думи! hahaha

# 347
  • Мнения: 428
"Танц" на Недялко Йорданов.
Стихосбирка е, обичам да чета стихове.

# 348
# 349
  • Мнения: 436
Днес си купих "Лекарство срещу северния вятър" на Даниел Глатауер и осен това , след дълго умуване "Ритуалът на мрака" на Ерик Джакомети, Жак Равен.
Някой може ли  да сподели нещо за "лекарството"?

И аз съм и хвърлила око на "Лекарство" -то, след като си си я купила, моля сподели мнение след като почнеш да я четеш Simple Smile
И една информация за фенките на "Яж, моли се и обичай", днес видях, че са пуснали продължение на нея.

Ами , прочетох я. Чете се лесно , има приятен език , обачеее не е животоспасяващо "лекарство" , ако си изпаднал/изпадал в подобна ситуация!

А , аз бих помолила мнение за  "Кажи да" на Е. Гилбърт.

# 350
  • Sofia
  • Мнения: 1 501
`Кажи да` още не съм я свършила, но определено много ми харесва Не съм чела `Яж, моли се и обичай`, затова не мога да ги сравнявам `Кажи да`е погледът на зрялата жена върху темата брак, преплетен в личната й история Всичко това написано много увлекателно Вчера я започнах и четох до 3 през нощта, едва я оставих

# 351
  • Мнения: 5 587
От днес за мен  Grinning  

за батко

за дъщеричка

И съм почти фалирала  Laughing.

# 352
  • Мнения: 436
`Кажи да` още не съм я свършила, но определено много ми харесва Не съм чела `Яж, моли се и обичай`, затова не мога да ги сравнявам `Кажи да`е погледът на зрялата жена върху темата брак, преплетен в личната й история Всичко това написано много увлекателно Вчера я започнах и четох до 3 през нощта, едва я оставих

10x, за отговора!
И при мен това се получи с "Лекарството".
Аз съм чела "Яж , моли се и обичай" и малко имам предубеждения за продълженията , та затова питах.

# 353
  • Варна
  • Мнения: 1 888
LaValetta , приятно четене и да споделиш после отзиви за "Петте четвъртини на портокала"  Hug
Любопитна съм дали ще ти хареса "Бонбонени обувки"  Simple Smile

# 354
  • Мнения: 694
Днес си купих "Лекарство срещу северния вятър" на Даниел Глатауер и осен това , след дълго умуване "Ритуалът на мрака" на Ерик Джакомети, Жак Равен.
Някой може ли  да сподели нещо за "лекарството"?

И аз съм и хвърлила око на "Лекарство" -то, след като си си я купила, моля сподели мнение след като почнеш да я четеш Simple Smile
И една информация за фенките на "Яж, моли се и обичай", днес видях, че са пуснали продължение на нея.


Ами , прочетох я. Чете се лесно , има приятен език , обачеее не е животоспасяващо "лекарство" , ако си изпаднал/изпадал в подобна ситуация!

А , аз бих помолила мнение за  "Кажи да" на Е. Гилбърт.

Мерси  bouquet

# 355
  • Мнения: 5 587
LaValetta , приятно четене и да споделиш после отзиви за "Петте четвъртини на портокала"  Hug
Любопитна съм дали ще ти хареса "Бонбонени обувки"  Simple Smile

С удоволствие ще споделя Grinning!

От наскоро прочетени - Ърнест Хемингуей
"Старецът и морето" - вълшебно -тъжна повест, много ми хареса.
"За кого бие камбаната"-  хубав, но тежък роман. Седмица след това бях буквално болна.

# 356
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Преи ден-два приключих с "Гаргойл" на Андрю Дейвидсън. Бях се наточила за дълго и описателно мнение, но открих в Интерент блогърка, която го е казала вече. Ето линк:

http://zoya2008.blogspot.com/2009/08/blog-post_19.html

Ще пусна тука най-основното, защото отзивът е дълъг.

В "Гаргойлът" има един-два образа, които са развити в някаква степен. Обикновено са вторoстепенни, имат добри отличителни черти, което означава, че Дейвидсън е усвоил едно от правилата за писане на роман - герои с индивидуални, даже странни, запомнящи се характеристики. Като всеки автор на постмодерен роман, обаче, авторът хваща един маргинал и го повишава в степен главен герой, без да му развива образа, ама въобще. Най-нескопосаният образ в романа е точно той, главният герой, нещастникът, на който хич, ама хич не му е провървяло с близки и далечни роднини, порнографската звезда, която обаче няма афинитет към гей секс, разбира се, чак дотам няма да падаме. В духа на 99% от американските романи действието се върти около смърт и/или жестока рана или деформация на човешкото тяло. Няма как.


Хареса ми как е построена върху метафората за любовта като одялкване. Човекът с изгаряния е подложен на непрекъснати дренажи, рязане и пилене на кожа. Мъртвата кожа се хвърля, новата здрава кожа се ползва за пресадяване. Гаргойлите се появяват от парче камък, което скулптурката одялква от излишната материя. Те са вече в камъка. Тя просто ги спасява, изважда ги на бял свят и им дарява по едно от многото си сърца. Ето, появи се и главната героиня Мариан Енгел. Спасителката на обгорения порнографски продуцент/актьор. Оттам се завихри едно прелитане между векове и животи, от средновековна Германия до Италия, Япония и Исландия, из манастири и военни кондоти, една плътно забъркана супа от мистерия, трилър и исторически роман.

# 357
  • Мнения: 4 406
Аз се бях запътила утре да си купувам "Яж, моли се и обичай" и "Кажи да".
Още малко ще си помисля  newsm78

# 358
  • Мнения: 2
Ехо-мехо мечо пух Simple Smile

Приветности и от мен,

Препоръчвам двете книги на Красимира Кубарелова "Розов храст и сладко от смокини" и "Стари шлагери и крем брюле"-свеж хумор, увлекателна развръзка, хепи енд, мноооооооого, много женски вълнения. Прочетох и двете за по една вечер. Иначе последно приключих Вино от глухарчета на Бредбъри, невероятно насладителна и жизнеутвърждаваща книга. Дано ви допаднат и вдъхновят!

# 359
  • София
  • Мнения: 339
Иначе последно приключих Вино от глухарчета на Бредбъри, невероятно насладителна и жизнеутвърждаваща книга. Дано ви допаднат и вдъхновят!
Насладителна.....много точно newsm10А продължението на Вино от глухарчета? Някой, прочел Сбогом лято, да сподели мнение. Аз си я купих, прочетох 2-3 странички и я оставих - струва ми се, че ще ми развали хубавото усещане от първата.

Общи условия

Активация на акаунт