Въпрос към мамите с ламиниран паркет в хола.

  • 5 611
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 172
Здравейте!

Искам да попитам тези от вас,които имат ламинат в хола,имате ли килим или не?

В нашият хол е ламинат и отгоре има огромен архаичен персийски килим /100% вълна/ наследство от бабата на мъжа ми ,който сериозно облмислям да разкрам.ПОстоянно е мръсен и се събират топки косми и прахоляк по ъглите на хола за има няма и 2 дена и предполагам,че е от килима  ooooh! Децата все кашлят и си мисля,че е от този прах.Колкото и да го чистя с прахосмукачка,не става и не става.На следващия ден пак се заформят топките прах   Tired Да не говорим,че все се загръща,набира...спъваме се...и детето не може да ходи спокойно с проходилката.

Въпросът ми е: по-студено ли ще е без килим ?Всъщност това е единственото,заради,което го държим.Уж да е по-топло,но вече се съмнявам,че има нещо общо с топлината.

Обмислям да сложа едно малко килимче под холната маса,за уют.Но да не е пък студено??

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
По -студено ми е на мен. Много често играем на земята с децата, и ако седна на ламината директно ми е студено.

# 2
  • Мнения: 32
elfi4ka , на мен също ми е по-студено. Топките прах и косми се събират независимо от килима, в едната стая сме с килим върху ламината - събират се, в другата няма килим - пак се събират. Ако те съмнява, че от килима идва прах - дайте го на почистване в автомивките или ако имате възможност - купете нов, не е задължително да е 100% вълна и тн. Важното е на детето да му е топличко Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 8 004
Ще е по-студено, ако децата си играят на земята. Топките с прахоляк ще се събират, независимо от килима.

# 4
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 396
По студено е.Защо не смениш килима с нещо по малко?

# 5
  • Мнения: 377
 На мен не ми се занимава с килими и държах един само като прохождаха децата (с плочки съм в хола). Ламинатът ми е в една от спалните, бях сложила две малки кръгли килимчета за разкош  Mr. Green, но махнах и тях. Децата докато са малки са с пампове и не им е студено на дупетата, а като поотраснат колко да се търкалят по пода, няма да спят там я  Laughing
Но въпреки това ламинатът е студен на допир, а прахолякът и космите не са от килима.

# 6
  • Мнения: 5 173
Но въпреки това ламинатът е студен на допир, а прахолякът и космите не са от килима.
Не са, да.
И аз казвам, че е по-студено.

# 7
  • Мнения: 8 999
Седни върху ламината, после седни върху килима. Сама ще прецениш къде е по-топло.
У нас навсякъде е ламинат, ходим целогодишно боси. Не ни е студено, но и вкъщи е добре отоплено през зимата /на ТЕЦ сме и не пестим от топлото/. Цялата кооперация се отоплява, това също има значение /ако съседите отдолу стоят на студено, определено нашият под ще е по-хладен, отколкото сега/.
Колкото до прахоляка - той не се произвежда нито от килима, нито от ламината. Той просто витае навсякъде около нас. Вълма винаги ще имаш. Аз чистя всеки ден, а сутрин, като погледна под масата ми иде да повърна - прахоляк на масури! Адска гадост.

# 8
  • Мнения: 2 172
Благодаря ви за отговорите   bouquet
Явно топките не са от килима  Laughing
Остават 2 варианта:
1.Да го дам на пране.
2.Да го заменя с някой по-малък,който да не пречи толкова.

# 9
  • Мнения: 2 474
В хола сме с естествен паркет и нямам килим.Всъщност имам само две килимчета в спалнята,точно защото настилката е ламинат и държи студено.При нас е от значение,че сме на първи етаж и под нас няма мазе.

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
без килим е студено и не е толкова уютно. вземи си една прахосмукачка с турбочетка и килима ще е в добро състояние.

# 11
  • Мнения: X

2.Да го заменя с някой по-малък,който да не пречи толкова.
Просто го замени с по-практичен.Аз имах тип белгийски-по-гаден килим надали има-всичко се полепва и провлачва по него,не можеш да изсмучеш косми и конци с прахосмукачката посмъртно Naughty.В дебелите килими всичко се набива навътре,отгоре косъма се завалва на една страна като го чистиш и мръсотията си остава .Да не говорим като трябва да го вдигнеш и носиш за пране-три синджира роби трябва да го навиват и мъкнат. Crossing ArmsМайка ми има стар персийски килим-дебел е,мекичък,но ужааааасно тежък.
Аз съм си решила въпроса с най-прости килимчета тип мокетени със силикон отдолу-все пак не ми е гол пода,изолира,чисти се изключително лесно с прахосмукачка,лек е,носи се лесно на пране. Peace
Добре е да има метнато нещо на ламината,защото не само изолира от студ,но и от шум,като се ходи по ламината.Особено ноктета на кучето като ходи където няма килим веднага се чуват,както и токчета на обувки,по-твърди подметки на чехли и т.н.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 486
  От както сложих паркета, имам чувството, че от всякъде се събира прах и косми. Купих си ръчна прахосмукачка, като тези за коли и кухня и ми върши чудесна работа, където видя боклуче , бръм и готово.Не мога всеки ден да мия заради фъндъците прах.Мия през ден-два.И определено с паркета ми е по-студено от мокета, но пък и по-лесно се чисти.

# 13
  • Мнения: 377
Ако миеш всеки път след като метеш, ще чистиш по-рядко  Grinning По принцип.

# 14
  • Мнения: 24
И аз в хола съм с ламинат и отгоре килим, ама дойде ли провлет, веднага махам килима.Застилам го чак октомври вече изпран. Иначе зимата си е студ без килим.

Общи условия

Активация на акаунт