Бебето ми постоянно е с издрано лицe.

  • 6 880
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте! Проблемът ми е, че имам бебе на почти четири месеца, което постоянно се дере по лицето. Постоянно му режа ноктите и го дебна, но той постоянно успява да добави някоя нова драскотина. Лошото е, че драскотините с всеки изминал ден стават все по-големи и по-дълбоки. Започнах да му слагам ръкавички, с тях пък проблемът е, че са постоянно подгизнали от хапане и лигавене. Не знам вече какво да правя, лицето му цялото е издрано, като го погледна ми се реве, изобщо не искам да си помислям дали и колко го боли. Знам, че по принцип е нормално бебетата да се поодраскват от време на време, не съм сигурна обаче дали е нормално чак толкова много да го прави, както и дали е нормално на тази възраст, все си мислех, че го правят по-рано (и аз не знам защо). Не знам дали грешно му режа ноктите, ползвам ножичка на Чико, може би трябва да мина на нокторезачка, гледам и някакви пилички за бебета се продават, може би и тях трябва да пробвам. Не виждам обаче как мога да ползвам пила, при положение, че едва успявам да му изрежа ноктите докато спи, в будно състояние е изключено, постоянно е в движение.  Ако някой може да ме посъветва как да намалим пораженията ще бъда много благодарна. Интересно ми е и до каква възраст не осъзнават, че се нараняват и кога приблизизелно спират да се драскат сами.

# 1
  • Мнения: 4 615
Пила. Не че ще престане да се дере, но съвсем няма да е така зверски както до сега. Моята кифличка и ушите до кръв си дереше. След време ти ще ходиш с израно лице.  Grinning Не се тревожи за това. Трудно е да се режат и пилят нокти, но не е невъзможно.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 559
Аз слагах ръкавички ,но моя син се дереше само докато спи.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 818
Изрязвайте ноктите с бебешка ножичка. Можете да използвате и пила. Предполагам, че за ръкавички бебето вече е голямо, но и това е решение.

# 4
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ако режеш крайчета на ноктите, т.е. заоблено, няма да имаш този проблем.  Peace

# 5
  • Мнения: 110
И аз имах подобен проблем.
През деня я обличах с блузка с по-дълги ръкави, така че да покриват ръчичките - мокриги по-малко и може да си докосва лицето, а през ноща и слагах ръкавичките.
Дано скоро да израсте този момент. Peace

# 6
  • Мнения: 286
Ноктите ги режа с извита ножица и ги заоблям отстрани. Пилата е добър вариант, а и по-лесно се пилят ноктите, дори и бебето да е будно, отколкото да се режат. Освен това ако ги пилиш редовно, няма да има нужда да се режат често. Иначе малката все още се дере, без да се усети, ако съм пропуснала да й изрежа ноктите.

# 7
  • Мнения: 2 334
Ако режеш крайчета на ноктите, т.е. заоблено, няма да имаш този проблем.  Peace

Аз така правех и определено имаше резултат.

# 8
  • Мнения: 1 796
И аз заоблям крайчетата и дране вече няма Peace

# 9
  • Мнения: 63
А как успявате да заоблите крайчетата, прави ми впечатление, че те идват някак по-високо от средната част, не знам дали разбирате какво имам в предвид. Може би в старанието си да избегна драскане съм ги рязала твърде дълбоко. Ще пробвам да ги заобля при следващото рязане, а и пила ще отида да взема утре, тя веднага ще влезе в употреба, дано да помогне.

 

# 10
  • София
  • Мнения: 324
Режи ноктенцата през два-три дни, после лекичко с пиличка. Аз използвам стъклена такава и на трите ми дечица още от раждането. При рязането леко заобляй крайчетата на нокътчето. Най-удачния ми начин за рязане е когато кърмя бебето - тогава е най-спокойно и най-внимателно го правя.

# 11
  • Мнения: 334
На мойта девойка прякорът й е scarface - постоянно си дълбае лицето. Почнах вече да режа ноктите с нокторезачка и да ги оформям заоблени - драскотините започнаха да са знаително по-плитки Peace

# 12
  • Мнения: 541
 Винаги на детето ми съм рязала ноктенцата със заоблени краища. Е имало е драскотини , но не и толкова или такива, че да се притеснявам от това.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 658
и при нас имаше такъв проблем. Още от родилното, се дереше страхотно, а ръкавичките ги сваляше. Просто са му много твърди ноктите. Не мога на 2-3 дена да ги режа, защото живецът е нависоко, както и при мен и не могат да се режат до дъно. В един момент просто започнах след рязане да ги пиля и вече много рядко се случва да се одраска. Peace

# 14

Общи условия

Активация на акаунт