Бебето ми постоянно е с издрано лицe.

  • 6 892
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 623
и нашата много се дере и за това постоянно е с ръкавички,дори и когато я къпем и ги слагаме,защото тогава най-много се дере.сноро ни предстои рязане на ноктите

# 31
  • Мнения: 84
И аз имах същия проблем и затова му слагах постоянно ръкавички.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 194
Просто ще го израстне- и дъщеря ми, и племенникът ми се драскаха много, но с течение на времето спряха.

# 33
  • Мнения: 2 011
Заоблени крайчета на ноктите, пила... И търпение. Голямо е вече за ръкавици.

# 34
  • Мнения: 336
И според мен пила е решението!

# 35
  • Мнения: 63
Благодаря много на всички за отговорите  Hug Решение за драскането не успях да открия. Краищата е невъзможно да се заоблят, дългите ръкави  са олигавени на петата секунда, ръкавички търпи само докато спи нощем, което все пак помага донякъде. Смених обаче кремa му за лице и драскотините зарастват доста по-бързо. Преди ползвах този на Веледа, сега му взех Vita-Horm и съм изключително доволна.

# 36
  • Мнения: 47
слагай ръкавички  или наистина с пила след като изрежеш ноктите

# 37
  • Мнения: 9 973
режа ги рядко,така не са остри

# 38
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Забелязала съм че като режа ноктите на 3-4 дни се дерат повече отколкото на 7-10 дни. В началото ми беше много странно как със изрязани заоблено нокти го правят ама е факт някак успяват. Пила и нокторезачка не съм ползвала още в самото начало ми донесоха една малка ножичка и с нея до сега. Правя го като са будни, денем и да спят съня им е лек и от най-малкото им преместване се будят. Михаела я държа здраво, че много мърда докато Валя усети ли че ще режем нокти рядко шава. Първия ден слагам блузи с по-дълги ръкави за да избегнем драскането и рядко са надрани.

# 39
  • Мнения: 7 947
За пила не се бях и сещала дори. Ноктите на бебетата са така меки, каква пила?
Ръкавички с меки ластичета, това е решението.
Сложи много дрънкалки над главичката му, че да може да си ги пипа, така може да се разсее и да не сеща да се дере.

# 40
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
И аз съм ЗА пилата. Само това е решението и при дъщеря ми. След изрязването ги, ползвам и пилата и драскотините са доста по-малко, даже почти никакви. А защо пък каква пила, то си има бебешки, пък и му се пилят вече изрязаните нокти.

# 41
  • Мнения: 7 947
Ами не знаех, че има бебешки пили вече, по наше време май нямаше  Joy
Иначе наистина ноктите на малкия все още са ужасно меки, като люспички са, да не говорим като беше бебе.

# 42
  • Мнения: 801
Моя красавец ме издебна и си удра преди седмица роговицата на окото.  ooooh!Сега ги режа всеки ден с ножичка за кожички. Направи си няколко ръкавички от стара тениска или памучен плат(за смяна).

# 43
  • София
  • Мнения: 2 150
И до момента го държа с ръкавици понякога през нощта Rolling Eyes Ноктите му винаги са изрязани, а как успява да се издере просто недоумявам. Пила не мога да използвам, защото много шава, а спи много леко, така че и тогава не става.

Общи условия

Активация на акаунт