Да помогнем на Пламен да проходи

  • 56 135
  • 404
  •   1
Отговори
# 15
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Включвам се и аз в кампанията с смс Praynig

# 16
  • Мнения: 36
Малко не по темата, но искам да попитам - "юнаците" от фонда за лечение на деца в чужбина в крайна сметка размърдаха ли си задниците? Какви са шансовете да отпускат реални пари за подобни случаи?


До колкото знам тези "юнаци" правят положението още по-тежко! Гледах една майка, която беше поканила 8 годишното си момиченце в "Море от любов", а детето милото болно от рак на кожата, не си спомянм точно каква беше случката, но до колкото помня, детето трябваше да се оперира спешно, а те тук ги бавиха с някакви подписи и документи, никой не се наемаше да подпише въпросните документи и нещо от сорта, така че май е по-добре те да не се бъркат да не влошават нещата!


СМС-и и от мен, стискаме палци за Плами! Hug

# 17
  • Мнения: 13 512

Дарителска банкова сметка: ПроКредит Банк (България) АД; BIC:PRCBBGSF Пламен Пламенов Кавраков BGN: BG22PRCB92301029635210 EUR: BG90PRCB92301429635214 USD: BG82PRCB92301129635213
[/quote]

# 18
  • Мнения: 146
Малко не по темата, но искам да попитам - "юнаците" от фонда за лечение на деца в чужбина в крайна сметка размърдаха ли си задниците? Какви са шансовете да отпускат реални пари за подобни случаи?


До колкото знам тези "юнаци" правят положението още по-тежко! Гледах една майка, която беше поканила 8 годишното си момиченце в "Море от любов", а детето милото болно от рак на кожата, не си спомянм точно каква беше случката, но до колкото помня, детето трябваше да се оперира спешно, а те тук ги бавиха с някакви подписи и документи, никой не се наемаше да подпише въпросните документи и нещо от сорта, така че май е по-добре те да не се бъркат да не влошават нещата!
Случаят с това момиченце е от времето преди да се разбуни кошерът в резултат на одита на сметната палата.
Към днешна дата фондът се е размърдал. Доказателство за това е значително по-големия брой деца, които са получили финансиране през последните няколко месеца.

 Надеждата ни е, че това ще продължи, особено след назначаването на новия директор и  новия Обществен съвет, което предстои всеки момент и приемането на новите правила за работа, за създаването на които работят и хора, които са много навътре в проблема през последните три години - Спаси, дари на... и Български дарителски форум.

Последна редакция: пн, 21 дек 2009, 18:54 от Хенриета

# 19
  • Мнения: 36
Случаят с това момиченце е от времето преди да се разбуни кошерът в резултат на одита на сметната палата.
Към днешна дата фондът се е размърдал. Доказателство за това е значително по-големия брой деца, които са получили финансиране през последните няколко месеца.

 Надеждата ни е, че това ще продължи, особено след назначаването на новия директор и  новия Обществен съвет, което предстои всеки момент и приемането на новите правила за работа, за създаването на които работят и хора, които са много навътре в проблема през последните три години - Спаси, дари на... и Български дарителски форум.



Да стискаме палци да си права Praynig и всички да се молим за тези дечица!!!

# 20
  • Мнения: 10
Хенриета е права. Както и ти. Че наистина много молитви ще трябват за тези деца. Защото, дори и фондът да заработи като часовник, средства за такъв вид лечение едва ли ще бъдат отпускани. Причините са описани тук - http://www.save-darina.org/content/view/414/39/1/6/

Освен това, броят на тези деца е огромен.Мисля, че е около 20000. По 50000 евро са си един милиард.

И което е по-лошото. Че дори да се съберат парите чрез дарителски кампании няма реална светлина в тунела:

Цитат
Терапевтичните възможности на алогенната трансплантация на хемопоетични стволови клетки за лечение на заболявания на ЦНС не са подкрепени с доказателства - липсват независими, проспективни, рандомизирани и достатъчно дългосрочни многоцентрови проучвания, които показат изяснен профил на ефективност и безопасност, и достатъчно убедителна ефективност, за да се допусне прилагането на този лечебен метод в клиничната практика.

От контактите с родителите на такива деца, а и със самите тях, съм останал с убеждението, че по-голяма полза има от рехабилитации и други подобни процедури, отколкото от вливане на стволови клетки. Освен това не знам случай, в който Нейровита да е казала, че някое дете не е подходящо за такъв род манипулации. Казвам това с една единствената цел - преди да наливат толкова пари, да се проучат нещата, да се потърсят варианти, съвети от тукашни или чужди специалисти.
Когато у нас се правеха такива вливания, екипът на "Спаси, дари на..." се срещна с проф. Бусарски. Човекът съвсем искрено призна, че този вид лечение е в много начален и още по-експериментален стадий. И освен това по-малко от половината от пациентите са подходящи за него. И ни даде пример с дете от нашия сайт, което беше с многократни епилептични припадъци, освен ДЦП.  Каза, че вливането на стволови клетки стимулира мозъка, което е напълно противопоказано на епилепсията. Там се търси успокояване.
Това обаче изобщо не попречи на Нейровита да прибере значителна сума с обещанията, че ще излекува детето. Вярвай ми, щях да съм най-щастливия човек, ако това беше станало. Ама не...

# 21
  • Оранжевата стая
  • Мнения: 743
Дано скоро се съберат парички за Плами

Добре е, че може и със СМСи да се събират средства.
На мен ми е много по-удобно да пратя няколко СМСа, отколкото по сметка. Понякога мога да отделя малка сума 10-20 лв и направо ме е срам за такива дребни пари да го правя..... Embarassed

# 22
  • Мнения: 106
МИЛИ МАЙЧИЦИ!!!
Няма нищо срамно това да помогнеш! Ако всеки, който си помисли, че може да отдели 10-20 лв и се разходи до банката... децата като Пламен няма да чакат и да се надяват толкова!
Въпреки моите 35 години още вярвам - КОЛЕДА СБЪДВА ЧУДЕСА!!!
С най-топли чувства - една майка.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 078
Moмичета, откакто се регистрирах в еРау, се уверих,че няма по-лесен и по-бърз начин да преведеш пари.  Peace Без излизане, без висене по банките. А 10-20 лв. не са малко пари, особенно ако се включат повече хора.

# 24
  • Мнения: 6 039
подкрепям изцяло предните 2 поста! Hug

# 25
  • Мнения: 351
Изпратих няколко sms-а, за да подкрепя кампанията!За Плами!

# 26
  • Мнения: 13 512
Майката се опита д направи пейпал акаунт, но не можа да се справи с трицифрения код на гърба на картата. На дебитната карта на Инвестбанк  май  беше- няма такъв код. Ще и звънна да я попитам днес какво е станало.

# 27
  • Мнения: 2 175
Включих се..с колкото мога..
Дано помогнем!

# 28
  • Мнения: 36
Ако всички се включат дори и с един СМС, пак би било голяма помощ, аз лично пратих няколко и силно се надявам да успеем да помогнем! newsm17

# 29
  • Мнения: 2 631
Майката се опита д направи пейпал акаунт, но не можа да се справи с трицифрения код на гърба на картата. На дебитната карта на Инвестбанк  май  беше- няма такъв код. Ще и звънна да я попитам днес какво е станало.

Ако е тази, която дават за получаване на детски и т.н - няма трицифрен код.
Монда, Малена   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт