Отговори
# 735
  • Мнения: 502
Да, аз това съм го чела  Peace Получих и отговор вече от тях - с точно същия цитат.
Който обаче не забранява ползването на куриерски пликове.  Wink
Те са в крайна сметка с точно такава цел произведени, от материал с точно определени характеристики, който защитава пратката от влага, не се къса, не се цепи ....
На мен пратката вече ми я приеха, но след порядъчен скандал, че било на моя отговорност  ooooh!
Следващия път при отказ или опит за панаири ще пусна жалба  Crossing Arms защото ми писна царя да дава, пъдаря да не дава  ooooh! Особено както мразя изнервени лелки  да ми правят селски панаири Sick
В крайна сметка каква е тяхната гаранция, че хартиените им кашони няма да се намокрят и разкапят и пратката ми да остане без опаковка  Crossing Arms

# 736
  • Варна
  • Мнения: 1 759
Е супер, че са ти я приели Simple Smile В цял свят ползват такива пликове, и на мен не ми я ясно защо са ти направили проблем.
На мен пък една мацка в пощата веднъж ми каза, че не мога да пратя парфюм изобщо, забранено било. Казах, че съм пращала вече, тя контрира, че не можело в плик с балончета, щял да се счупи. Накрая ми го прие, де ще ходи Wink пристигна си здрав, естествено Simple Smile

# 737
  • София
  • Мнения: 4 493
Може би въпросът ми не е за тази тема но не открих друга подходяща.
Въпросът ми е следният, искам да си поръчам стоки (техника - телефон и лаптоп и някакви кабелчета и т.н.) от китайски сайт на стойност 1000 $, колко ще ми струва освобождаването им на митницата.
Знам, че освен ДДСто дължа и друга такса, но никъде не открих в какъв размер е тази такса?
Благодаря предварително.

# 738
  • Мнения: 510
Най-добре е да питаш в някоя митническа агенция под какъв тарифен номер попадат стоките ,които искаш да внесеш.Така ще се определи и процентът   мито, което се начислява /за различните стоки % е различен,но някои може и да не подлежат на обмитяване- трябва да се провери  /+ ДДС + пощ.такса . По принциппри  доставки за лично ползване над 150 лв  се плаща и мито ,освен ДДС .

# 739
  • Мнения: 86
Може би въпросът ми не е за тази тема но не открих друга подходяща.
Въпросът ми е следният, искам да си поръчам стоки (техника - телефон и лаптоп и някакви кабелчета и т.н.) от китайски сайт на стойност 1000 $, колко ще ми струва освобождаването им на митницата.
Знам, че освен ДДСто дължа и друга такса, но никъде не открих в какъв размер е тази такса?
Благодаря предварително.

Ако сайта,който ползваш е с безплатна доставка по добре раздели поръчките. Иначе за стоки над 150 евро се плаща и мито и ддс, за стоки от 30-150 евро само ддс и ми взеха такса от 3.50 лв. за получаване на международен пакет. Имам две поръчки с телефони от китай и на двете ми бяха написали по малка стойност от колкото платих. Едната ми я бяха отворили на митница и платих за взимането и 12лв. а другата мина без да плащам ддс. Ако имаш други въпроси пиши. Надявам се да съм те ориентирала поне малко.

# 740
  • Мнения: 21
Момичета,какво стана,получихте ли си пратките от Англия от месец май?Аз чакам 8бр.пратки от Англия и ги няма,а вече незнам какво да правя!Първите пратки са от 11 и 12 май.След това от 06 юни,от 09 юни,13 юни,15 юни,17 юни.Пратките са от 2 различни сайта,така че проблема си остава в Бг пощи!Писах им,отговориха ми,че без трекинг номер не могат да се проследят!Вчера подадох и жалба в комисията за защита на потребителите,сега чакам резултат от там!

# 741
  • Мнения: 510
Alekssia,не искам да те обезкуражавам, но дано наистина си получиш пратките,защото нито БГ пощи,нито КЗП ще ти помогнат. Особено КЗП ,които за мен са абсолютни безхаберници.Една номенклатурно-бюрократична служба,от която чакам отговор вече 2 седмици и така като гледам, май, хабер изобщо няма да имам от тях.
Добре,че през това време успях сама да си разреша проблема ,но ако все пак получа от "умрял писмо",ще е чудо!
Миналата година и аз имах писания до БГ пощи,относно подобно забавяне на пратки- е,отговорът е същият ,без тракинг номер-забрави за информация! В крайна сметка ги получих,но вероятността да не се получат пратки по различни причини по вина на БГ пощи е много голяма!

# 742
  • Мнения: 21
bgroza  Hug
Наистина се надявам КЗП да се включат и да се намерят пратките ми!Къде ли може да изчезнат 8 пакета?!
Интересно ми е другите момичета,които чакаха пратки през месец май и пратките им се бавеха-дали са ги получили и какво се е случило?!Дано се включат Praynig Hug

# 743
  • Мнения: 16
Аз имах една поръчка от некст от края на април, която не получих. Трябваше да дойде някъде средата на май, заради почивните дни в УК по великден. Така ми обясниха от некст, че имат забавяне на пратките заради многото почивни дни. Забавяне, забавяне, ама моята така и не дойде. Мисля че причината си беше в нашите пощи. Върнаха ми парите по картата от сайта

# 744
  • Мнения: 510
Alekssia,предполагам си ги търсила /и продължаваш да ги търсиш/ във вашия пощенския клон и не разчиташ само на известието за пристигнала пратка .
В много случаи пощенските служители или бъркат адреса на известието и го пращат на май.....та си   /аз съм получавала чуждо известие на моя адрес/,или изобщо забравят да го пратят или известието бива откраднато от пощенската кутия .Има всякакви описани във форума случаи.
При неполучена пратка в срок от 20 дни, пък,Пощата трябва да я върне обратно на изпращача.Не знам твоите изпращачи дали възстановяват сумата при получена обратно при тях пратка, но ако е така , питай ги ,за  да ти  върнат евентуално  парите . Сайтът ,от който аз купувам ,така процедира.

# 745
  • Мнения: 21
bgroza ,да не разчитам само на известие,разбира се!Ходя почти всеки ден да ги търся в пощата,но ги няма и няма!Единият сайт от който чакам няколко пратки е feelunique.com-писах им,когато не получих още първите 2 пакета от месец май.Те ми изпратиха пратките отново!И ето,че сега аз пак не ги получих!Още една поръчка,чаках от тях и нея я няма,сега са ми изпратили замяна и за нея!Писах им отново-питах ги дали не са върнати пакетите при тях,но те отговориха,че пратките са в България и не разбират защо бг пощи не са ги доставили!И сега какво?!2 пъти ми ги изпращат,сега и парите ли да настоявам да ми върнат?Помолих ги да ми изпратят някакви доказателства за изпратените ми поръчки,защото смятам да заведа съдебен иск срещу бг пощи и ако ми изпратят мисля,че ще ми е по-лесно да ги търся!
Другият сайт е Look fantastic-и тяхните пратки ми ги няма,писах им и на тях!И понеже чакам 2 поръчки,а пък едната вече я нямат в наличност,ми обещаха да ми върнат парите за нея,а за другата ги помолих да ми изпратят замяната,но на адреса ни в Италия(там имаме квартира и мъжът ми в момента е там),но те са сбъркали и са ми я изпратили отново на българския адрес във вторник,но както е тръгнало,едва ли ще я получа и нея!

# 746
  • Мнения: 510
Аlekssia,наистина е безобразие това,което ти се случва, да не го нарека и по-грубо- прилича ми на кражба-има  описани доста  случаи на преровени пратки  . Дано просто  стоят някъде забутани и чакат да им дойде редът , защото другото е по-лошо и говори зле за пощенските ни служители.
Когато се бавиха моите 2 , бях се опитала да поискам поне проверка ,дали има изобщо влезли пратки на мое име в страната, след като нямах трекинг номер,но на другарите не им се занимаваше и с това.
Все пак,пробвай, би трябвало при влизане на пратка в страната,някъде да се описват получателите,не вярвам да е съвсем безконтролно кой получава пратки.

# 747
  • Мнения: 21
Ох,дано наистина да пристгнат тези пратки,че се побърках вече!
И аз мисля,че все някъде отбелязват влезлите в страната ни пратки!В понеделник мисля да звънна на телефона за входящите международни пратки и да ги попитам,дали има такива на мое име,да видим какво ще ми отговорят!

# 748
  • Мнения: 11
  Аз също имах забавени пратки май месец, но със закъснение все пак пристигнаха. И аз звънях в БГ пощи,и мен ме отсвириха без трекинг, всеки ден минавах в нашия клон и така най-накрая ги получих, даже още същия месец.
  Тук някои мами съвсем скоро си получиха пратки от май месец, така че искрено се надявам и твоите да пристигнат Hug

# 749
  • Мнения: 21
Момичета,благодаря ви за подкрепата Hug
За съжаление,все още няма нищо ново при мен  Twisted Evil
Звънях днес на рекламации за международни пратки,но все същия отговор-без трекинг номер нищо не могат да направят!И до пощата ходих и пак няма нищо за мен #2gunfire
Остава да чакам още.....

Общи условия

Активация на акаунт