Юлски бебета - тема 20

  • 22 158
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 232
Честито на всички именници и всички месечинки днес!

Сега като прочетох въпроса на Маймун и аз се зачудих... При нас едно пюренце от 130гр стига за цяло наяждане, затова давам половин пюре + малко оризова кашичка за момента - примерно една супена лъжичка рядичка кашичка, бурканчето пак не се напълва де и след това давам да суче. Дам ли й цяло пюре няма да суче. Сега се засища добре, даже както споменах взе да спи през нощта повечко на по-големи интервали. Аз го отдавам на ориза, защото само със зеленчуците не се засищаше толкова.

Аз съм чувала, че другите дават наобяд зеленчук и следобед - плод, но тъй като нямам въведен нито един плод(освен тиквата де) още смятам по-нататък да го практикувам това. Сега като почнем плодовете ще ги давам наобяд, ако са по 1-2 лъжички ще дохранвам с морков, картоф или обичайната тиква, а ако стигнем до повечко ще добавям оризова кашичка пак в тях. То така или иначе крушите и сливите разхлабват...

По-разбиращите да кажат ок ли е това като схема, щото си е мое решение някакво такова според моето бебе нагодено...

# 706
  • София
  • Мнения: 1 635
Добро утро. Моето диване преди малко реши, че иска да хапне лека закуска, а сега пак я чувам да мрънка.

Нели, не ... само, ако иска някой нов да се включи, ако си наоколо му пращаш паролата.
Емили, хич не мога да помогна, но ще ми е интересно да прочета отговори. Hug
Сафо, ужасна работа. Не искам да мисля, колко ти е било тежко. Дано са оздравели вече и двамата.

Последна редакция: нд, 27 дек 2009, 10:51 от Jillian

# 707
  • Мнения: 914
Честито и от мен на всички именници и месечинки  Simple Smile
На мен педиатърката ми каза, че за тази възраст порцята е едно бурканче от големите. Понеже още не купувам бурканчета някой по-вещ ще каже ли това колко грама са? Иначе мисля, че когато започне да се добавя в пюрето жълтък или пък е с месо, това си е пълноценен протеин и няма нужда от мляко, а дотогава може да се добавя и мляко в пюрето newsm78
Плодовите сигурно ще ги давам с оризовата каша следобяд, но има време де, аз още не съм започнала с нищо.
Чудя се като нямам източник на плодове и зеленчуци, дали да търся отнякъде картофи, дали да стартирам с готово пюре морков newsm78 И изобщо в тоя случай кое по-доброто...
Нещо се захласнах и аз по тоя уред на "Чико" и се чудя сега...
И един въпрос - към захранилите мами, чийто бебета не са пили вода преди това - как ви се получава предлагането на вода, започнаха ли да пият? Аз съм се разтревожила нещо дали ще прпие вода

# 708
  • София
  • Мнения: 15
Инкс през 4 поста съм написала, че голямото бурканче е 190 гр. След като я захраних не започна да пие повече вода.
Емили можеш и така да й въведеш плодовете щом мислиш, че е подходящо за детето ти, но според мен не е нужно й даваш плодове на обедното хранене, незнам така може някак да й се объркат вкусовете. Защо не искаш да й ги даваш направо следобяд, пак по 1-2 лъжички?

Последна редакция: нд, 27 дек 2009, 10:52 от cveten prashec

# 709
  • Мнения: 36
Честит имен ден ва всички,които празнуват!

# 710
  • Мнения: 1 113
Честито на всички именици!    bouquet

Инкс, Мишо започна да пие вода след като го захраних. Важното е да се предлага, а кога ще пропие си зависи от нуждите на бебето.

Маймунче, според мен когато си въвела достатъчен набор от зеленчуци, може да започнеш да предлагаш втори вид пюре/каша на бебето, например оризова или някаква друга зърнена каша с плодове, или само плодове и после кърма.

# 711
  • Мнения: 20
Честита Коледа мамчета ,
Нека магията на святата Коледа влезе в дома Ви и донесе здраве , мир и благодат.

Честит имен ден и на всички именници.
И нашето празнуване е от дългите днес ще посрешна и последните си гости , подаръци много дечицата са доволни , а и мама също Laughing
Като влезна в час ще се включа и по активно , за сега време никакво.
Приятен ден и много послушни бебоци.

# 712
  • Мнения: 651
Честит имен ден на всички празнуващи.Да сте живи и здрави!

  bouquet

# 713
  • Мнения: 250
Честит имен ден на всички,празнуващи днес!
Всичко, което ви желая е: здраве, защото е необходимо; щастие, защото е важно и любов, защото тя ще спаси света!


# 714
  • Мнения: 232
Инкс през 4 поста съм написала, че голямото бурканче е 190 гр. След като я захраних не започна да пие повече вода.
Емили можеш и така да й въведеш плодовете щом мислиш, че е подходящо за детето ти, но според мен не е нужно й даваш плодове на обедното хранене, незнам така може някак да й се объркат вкусовете. Защо не искаш да й ги даваш направо следобяд, пак по 1-2 лъжички?


Ааа не знам дали 190 гр няма сериозно да намали лактацията на кърмещите мами....особено ако е наведнъж... Аз така един път дадох цяло бурканче 125 мл в началото и като ме дрънна една болка в гърдата после... КАкто споменах ние ядем към 80 -100 засега... но ние сме и по-малки де... и на възраст и на кг особено...

А за объркването на вкусовете - те вече са объркани  Confused Еми не харесва само картоф и само ориз и това е. И тиквичката с картоф ми я отказа. Във всичко трябва да има тиква или морков, щото сладят. Само броколите ги яде самички учудих се и аз щото на мене доста гнуснички ми се видяха. Ама те пък прочетох че са за 7-8 месец заради стомахчето че е нежно още и викам айде няма повече засега да давам. МАкар че знам, че и другите дават и нямаше признаци за дразнене все пак реших да се съобразя  с възрастта. Смятам като въведа 3-4 плода което ще стане за няколко седмици внимателно, тогава да почна да давам зеленчук наобяд и плод следобяд, като в някое от тях може да мушвам и кашичка малко...


А.. още нещо забравих - ами предпочитам захранването с плодове да ми е по-рано през деня, за да следя за алергиите...

Последна редакция: нд, 27 дек 2009, 11:36 от Emily_

# 715
  • Мнения: 1 113
Ем, как приготвяш картофеното пюре? Кърма слагаш ли? Михаил много го харесва, но аз задължително слагам кърма. Това е познатата храна на бебетата, а и е сладка. Иначе аз много се двуумях дали да започна с картоф или оризова каша. Избрах картофа защото така и така трябваше да заместя цяло хранене и предпочетох да наслагвам  постепенно зеленчуци върху картофа, ориза според мен е запичащ ако го давам дълго време.

# 716
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте и от нас,
Чочосан, страхотно пожелание! Hug
И при нас след захранването, Нико не пие повече вода, но все пак не мога да кажа че въобще не пие. Нашето захранване като цяло върви добре, и определено храната го засища много повече. От 2 дни минахме пак на 4 кратно хранене през 4 часа, като между храненията на два пъти давам по малко плодово пюренце. Засега много се кефи на кайсиите и банана.
Обаче от 2-3 дни е станал ужасно мрънкало. В началото мислех, че е от многото гости и превъзбуда от подаръци и шум, но май ще се окаже че са зъбките... ooooh!

# 717
  • Мнения: 232
Ем, как приготвяш картофеното пюре? Кърма слагаш ли? Михаил много го харесва, но аз задължително слагам кърма. Това е познатата храна на бебетата, а и е сладка. Иначе аз много се двуумях дали да започна с картоф или оризова каша. Избрах картофа защото така и така трябваше да заместя цяло хранене и предпочетох да наслагвам  постепенно зеленчуци върху картофа, ориза според мен е запичащ ако го давам дълго време.

Така пробвах - с кърма и картоф, щеше да повърне. Затова го въведох от готови бурканчета смесено с тиква.

# 718
  • София
  • Мнения: 15
Емили Инкс пита какъв е грамажа на голямото бурканче пюре, освен това говорехме за изцяло заместено хранене. Кърмещите мами да си решават ще заместват ли хранене или не.

# 719
  • Мнения: 1 113
Така пробвах - с кърма и картоф, щеше да повърне. Затова го въведох от готови бурканчета смесено с тиква.

Възможно ли е да й е било много гъсто? В началото трябва да е по-течна консистенцията и сгъстяването да става постепенно. Опитвам се на налучквам, нали не се сърдиш?
 
Днес прекалих с писането, май...

Общи условия

Активация на акаунт