Юлски бебета - тема 20

  • 22 157
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 123
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ, КОИТО ПРАЗНУВАТ ДНЕС!   bouquet

Лилчо, аз те разбрах, че имате и кучето, и мече, но мислех, че имате образователното мече и затова те питах кое какво прави  Grinning  Просто не знаех кой мечо имате, сега вече знам  Peace

# 721
  • Мнения: 1 089
Привет!
Честито на всички именници и месечинки!
Аз имам питане към тези, които ползват кремчето на А-дерма екзомега. Вчера си взех, но в нова опаковка. И понеже преди седмица бях взела пак на А-дерма, но синята серия, която ми казаха, че е специално за бебета, а Мони се обрина от него ме е страх да намажа. Бях чела, че ще им сменят опаковките, но дали е така? Направих снимки, втората е на старото кремче, третата на това, което вчера купих. Тези, които скоро са купували, същото ли е?
http://tanit.snimka.bg/other/kr-shtene.297424.16587163
Карелия, все така леко да върви захранването, много се радвам. Щях да те питам, Нико още повръща ли?

# 722
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Привет и от мен, позагубих се, но с многото гости и нямам време за интернет. Та да ви честитя Коледата и да ви пожелая много здраве, уют и топлина.   bouquet Heart Eyes

Днес специално искам да ви почерпя за Стефанов ден и именния на голямата ни кака Стефи. Нека всички именници днес да са здрави, да са щастливи и с късмет надарени.


Маумунче, аз така процедирах с каката, нямах заместено хранене до годинката, давах й по половин порция от всичко и винаги след това й давах да суче. По 50-60 грама пюре и по такова количество каша. Кашата я давах след обяд, а плодовите пюренца между храненията, отново по половин порцийка. Така смятам да процедирам и с Неви, пък каквото сабя покаже.


# 723
  • Мнения: 232
Цветен прашец, четох четох, ама не видях да е питала за изместено хранене, тъй че сега има и двата отговора каквото и да е питала  Laughing Иначе за големите бурканчета -  Peace Само дето аз споделих че при нас не е точно така порциона, а и Инкс доколкото знам кърми, та рекох да се вредя и аз в обясненията, че да не вземе да лепне 190 гр наобяд както аз дадох 130....

Сафо, бая редичко си беше, тиквичката с картоф пък беше гъста, не я щя, после я разводних, пак не я щя...
Айде и аз спирам че разводнихме темата...

Ох Stef специално за теб честит имен ден!

Честито и на Стефи на Марулка!

# 724
  • София
  • Мнения: 580
Здравейте и от нас,
ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА  АСТРАЛНИТЕ НИ БЛИЗНАЧЕТА - КАЛИНА НА ЕЛИ, НИКОЛА НА СВЕТЛИ, ЯСЕН НА МУШМУЛ!
ЧЕСТИТА ПОЛОВИН ГОДИНКА НА МАРИЯ НА ГРАЦИЯ!

Заповядайте да се почерпите за наше здраве!

Честит имен ден, здраве и късмет на именниците!  bouquet
Сафо, дано децата вече да са здрави и всички притеснения да са зад гърба ти! Hug
За пюренцата продължавам да съм от не захранващите и да не мога да се включа адекватно, но желая успех на всички захранващи!
Джил, ти от кога ще захранваш? Да споделиш плана си за захранване и с мен, моля! Grinning
Тан, за кремчето не зная, аз ползвам това от първата снимка!
Марулка да ти е жива и здрава именничката! Hug
Хубав ден на всички, че ме вика малката принцеса! newsm51

# 725
  • Мнения: 36
Ох,искам си блаженното време на незахранването-преди време някой,май Иличка беше,споделил,че се намира като на изпит с това захранване-и аз така-днес акахме 2 пъти-обилно,а ядем оризова каша,която уж запича;бях планирала да пробвам пащърнак и се уплаших да не объркам нещо и така ми е объркано. Sick

# 726
  • Мнения: 1 208
Честит имен ден на всички празнуващи  Hug
Тан , аз купих кремчето от първата снимка.Казали на баща ми ,че това е за бебета.От 5 дни го ползвам и бузките не са станали гладки още но май подобрение има. Peace

# 727
  • София
  • Мнения: 15
Емили това със заместеното хранене почна от преди въпроса на Инкс, виж ми поста на 47стр. затова говорех за заместено хранене, а Инкс просто попита какъв е грамажа на голямото бурканче пюре.
Честит имен ден на именяците днес.

# 728
  • Мнения: 32
Честит имен ден на всички празнуващи, на Стефи на Марулка и на Стеф Hug  bouquet

# 729
  • Мнения: 914
Цветен прашец, мерси, не съм видяла, че току що си била написала колко е.
Ами аз мисля постепенно да го заместя храненето, като първоначално да се цедя и постепенно намалявам количеството, което цедя. Абе не знам дали е добър план и дали така щеи направя.
Аз ходих до един Био магазин да търся био картофи, та намерих, имаше срещу 3, 20 лв. за кг. някакви дето уж са без изкуствени торове и т.н. Сега да видим кога ще се вдъхновя да направя пюре.
Специални поздрави за Стефи на Марулка и Стеф!

# 730
  • Мнения: 1 054
Добър ден! Simple Smile
Вече не помня честитих ли ви Коледа... Честита КОледа! Едва ли ще е в повече  Hug

Аз пък не знам ще замествам ли, няма ли.. Ама май Преслава няма да ми даде да заместя цяло хранене. Днес направих пюрето доста редичко (колкото може без пасатор, ама след 2-3 дни ще ми подарят нашите и ще са ни гладички пюренцата  Heart Eyes ) и похапваше... е да ама не яде с апетит и аз да се наложи да спра след определен брой лъжички. Изяжда между 5 и 10 лъжички всеки път и край.. реве, дърпа се и си доцоква после сладичко. Ама на мен не ми пречи и така да е! Иначе преглъща всичко със затворена уста, ако изтече нещо е с лигите, дето от вчера са река! Картофки си взех от баба.. цяла торба.. ще имам до другата зима  Crazy Сега само се чудя кога да въведа следващото нещо - морков, тиква като тя не яде кой знае колко и от картофа. Достатъчно ли е седмица да хапва по 5-10 лъжички картоф, за да въведа тиквата примерно? Купих си едно ябълково пюре на Гербер, за да имам бурканче за мярка и утре може да го изпразня (НЕ да го дам Преслава да го изяде - тук уточнявам, че да не се намеря безумно цитирана в друг подфорум  Sick  а просто да изпразня бурканчето) и да видя колко горе долу картоф изяжда като грамаж.
Честити месечинки и именни дни на именниците ни!
Марулка, да нацелуваш Стефито! Да расте здрава и грижовна кака! Simple Smile  Hug
Джил, страхотна първа страница! Simple Smile Благодаря, че сложи и стихчето  Hug

# 731
  • Мнения: 32
инкс, къде е био магазинът? Някъде наблизо до вас ли е?

# 732
  • Мнения: 1 208
Катя вече две вечери подред ми вдига Т 37,7. Свалим я за 5мин с Панадол и вече нищо няма .През деня пак нищо й няма.На следващата вечер пак 37,7.  newsm78 Днес пак нищо й няма обаче. От какво ли може да е това.Обадих се на лекарката ни и чакам сега мъжа ми да се прибере и да я заведем при нея.Чудя се дали може да е от зъбче но не се вижда венчетата да са много надути.Иначе се чеше много яростно с каквото набара.

# 733
  • Варна
  • Мнения: 211
Привет и днес, пак имам повод да почерпя- мъжа ми има имен ден
Момичета знам че някои от вас са писали, че перете активната гимнастика в пералнята, моля да споделите имате ли разни шумолящи елементи и звуци по килимчето понеже ние имаме и ме е страх да не прецакам нещо, една от висулките беше шумяща изпрах я на ръка и нещо сякаш се прецака вътре материала, чрез които реално шумоли.
Честит имен ден на малката сладурка Стефи на marulka, на Стеф (тя продължава да се губи... newsm78) и на всички именници днес!   bouquet  и на бебетата с месечинки естествено!  Hug

За захранването- аз вече отчасти практикувам и мисля и така да продължа- сутрин и следобед плод, а на обяд- зеленчук, не мисля че е уместно както пише и cveten_prashec да се смесва даже и за начало плод и зеленчук в едно хранене, засега сме с плод само сутрин понеже и ги въвеждам и да наблюдавам реакция затова следобед не давам, а за познатите вече плодове- не ги давам пък следобеда понеже все ми се пада към 17.30-18ч храненето, особено ако е яла картоф, който я държи сита страшно дълго 4-4.5 часа (нормално си е  Simple Smile) и не остава кога да има следобедно хранене с плод.
За моя информация бях  се разровила питах и нашата педиатърка- тиквата е ПЛОДЕН зеленчук, също такива са -домат, патладжан.
А и корегирам си поста само да уточня, захранването което прилагам не е моя версия реших да се водя по ето тази авторка и тази нейна книга- сестра ми остана доволна и аз по нейните стъпки-> http://tranz.it/load.php?id=1kFciGnuEFYD8dnQ450197

Последна редакция: нд, 27 дек 2009, 16:10 от ivinnka

# 734
  • Мнения: 1 089

Специални поздрави за Анди на Цезари и Калина на Ели /сега видях, че и те са сред днешните месечинки/, разбира се още веднъж  Hug и за останалите месечинки Simple Smile
Ивинка, със здраве да си носи името половинката ти! Много обич и щастие ви желая!
Мама Диди, аз си имам мнение по въпроса за температура, предизвикана от зъбоникнене и то малко е в разрез с общоприетото, затова само ще кажа, дано каквато и да е причината за Т, да отминава вече! Heart Eyes
Някой питаше за играчките, вече няколко пъти ги пускам в пералнята, нищо им няма, шумулкат, тракат си  и пр.

Последна редакция: нд, 27 дек 2009, 15:00 от tan

Общи условия

Активация на акаунт