Плаче ми се....

  • 3 021
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 121
Боже, колко мъка има по този свят, Боже!

# 31
  • София
  • Мнения: 2 164
Ей, всякакви простотии съм чувала, но това минава всякакви граници  Shocked.
Струва ми се, че няма да се разбереш лесно с нея, разговорите няма да помогнат.
Ясно и дай да разбере, че ще си гледаш детето както ти намериш за добре, а като не и изнася  ignore2!
Поговори със съпруга си, важно е той да е на твоя страна, че кой знае какви му ги приказва и на него.
Успех в борбата  Mr. Green!
И ни дръж в течение  Grinning.

# 32
  • Мнения: 3 926
Мира, да не ти пука! Както е казала Емем - не сти га че тръгна почти веднага на работа, не стига, че даваш всичко от себе си, за да може детето ти да получи най-доброто, не стигат тревогите по чакането да забременееш и после всичко, което ти се изсипа през бременността... ами сега и тая сврака да те обижда така Crossing Arms
За нас ти си майка герой Hug Hug Hug
Заслужаваш само  newsm20  Hands Clap  Hands Clap  Hands Clap smile3501

# 33
  • Мнения: 414
Божке, добре че не записах висше, че децата щяха да видят мляко през крив макарон Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 4 028
Мира, наистина ти съчувствам Sad!
Първо трябва да седнеш и да проведеш един много сериозен разговор със съпруга ти. Той трябва да е изцяло на твоя страта, за да можете да прекратите на време "мераците" на свекървата да дава непоискани съвети и недай Боже при удобен случай да си прави експерименти с детето. Следва разговор и с нея, в който със спокоен, но категоричен тон трябва да и се обясни на жената, че тая работа така не става.
Малее, има късмета, че не съм и аз снаха. Ела да видиш моята как ми се обажда веднъж седмично и със сто извинения ме пита дали може да дойде да види детето. А едно време също така наперено го раздаваше......Ха! Naughty


Зори, мъжът ми е на моя страна, обаче на моменти не му е лесно, защото родителите му са възрастни, 3 години се лекувахме от стерилитет и сега той иска и те да си виждат внучето. Той има и сестра, тя също е женена, но не може да забременее...абе гадости....
Свеки идва 1-2 пъти седмично да вижда бебето и след това аз съм пред колапс...Доста мислих след вчерашната случка и реших че сама съм си виновна, че въобще й давам обяснение колко яде бебето. От днес нататък спирам, ще отговарям общо и без елементарен намек за проблем....Яде ли? Яде! Колко? Достатъчно! Расте ли? Расте....

# 35
  • София
  • Мнения: 4 028
Yavno s niamaneto na kurma go dokarva na fina madama entelektualka!  Wink
 

Свеки е кърмила мъжа ми 3 месеца, сестра му 3 дни...Щото не е имала (!!!!!). На моменти си мисля че е преживяла "нямането" тежко и сега просто завижда. Свикнала съм да намирам по-елементарни обяснение на действията на хората...

# 36
  • UK
  • Мнения: 1 334
Мира, достойна си за възхищение за това което правиш  bouquet
разбира се,че не и дължиш обяснение,а и не виждам да имате проблем-количеството,което споменаваш си е в рамките на препоръчваното количество мляко за възрастта.Успех!

# 37
  • София
  • Мнения: 4 028
Толкова много се старая, а само простотии слушам.

Мира, ти нали тръгна на работа малко след като роди?
Знай си, че ти се възхищават тук много майки, че се справяш с работа и с кърмене - и хич да не ти пука какво мисли свекърва ти, явно не е много в час жената, просто мнението й няма значение. Ограничи контактите с нея, дръж се дистанцирано, не оставяй никога детето с нея насаме, изполвай подобни ситуации, за да поставяш искания към мъжа си (напр. да разредите срещите с нея...) И си пази нервите. Не си струва нито да кърмиш, нито да не кърмиш заради някой друг, единствено детето ти и ти определяте как и колко.

Как върви кърменето при вас между другото? Сподели малко опит на работеща майка, а?

Не мога и да си помисля, че ако й я оставя може да експериментира. Тя не може да я нахрани, не може да й смени памперса. Само я сграбчва и започва да я стиска, Постоянно повтаря че й е студено....Веднъж даже ми каза, че "на едни" така на детето им постоянно му било студено и умряло....Абе ГНУС голяма.... Sick #2gunfire

А за работата, ми ходя си на работа до обяд ( майка ми я гледа, тя работи в мойта фирма), следобяд си я гледам аз. За съжаление бебето се отби от гърдата и сега си цока кърма само от шише. Цедя се 4-5 пъти на ден, имам достатъчно, замразявам по 200-300 мл. на ден, вече имам към 15 литра , купих си фризер дори за целта....Аз имам много алергии и ще захранвам поне на 7-8 месеца....За бебето е абс.важно да яде колкото може по-дълго кърма...Отделно пазя диета, не ям нищо с кравешки произход, щото беба направи един дерматит, ама като започнах диетата изчезна. Та не ми е лесно, работа, бебе, кърмене,  домакинство и луди бабички....

# 38
  • София
  • Мнения: 4 028
Ела тук, сестро, да те прегърна  spoko
Някакси се поуспокоих обаче, колкото и егоистично да звучи... мислех си че моята змия е най-отровна Twisted Evil

Майтапа настрана, гледай да не започне да се меси в отношенията ти със съпруга,че тогава става лошо. Докато сте на един фронт с него, няма страшно.
Аз лично бих я отсвирила заради тези думи и постъпки, така направих и с моята. Не че искам да ти давам лоши съвети, но сега ми е едно спокойно и безгризно... Sunglasses

Ами опитвала се е да се меси, но някак си любовта на мъжа ми май излезе по силна ( поне за сега). Гадното е че ние рядко се караме, но в 90% от случаите е за нещо, което тя е казала... #Crazy

# 39
  • София
  • Мнения: 4 028
#2gunfire за такива само пушка помага. И аз на какво се наслушах - не е истина. Как прехранвам Никола, леле, колко целулит  Shocked има детето и как така ОЩЕ го кърмиш? Ми то е вредно, няма смисъл! И пр. простотии.

Знаеш ли, сигурна съм, че ако нямах кърма пак щях да бъда хулена и плюта. Просто важнотото е винаги да е опозициа на всичко , което правя.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 028
Мира, да не ти пука! Както е казала Емем - не сти га че тръгна почти веднага на работа, не стига, че даваш всичко от себе си, за да може детето ти да получи най-доброто, не стигат тревогите по чакането да забременееш и после всичко, което ти се изсипа през бременността... ами сега и тая сврака да те обижда така Crossing Arms
За нас ти си майка герой Hug Hug Hug
Заслужаваш само  newsm20  Hands Clap  Hands Clap  Hands Clap smile3501

Благодаря ти Асинка за топлите думи! Целуни Сиянчето!

# 41
  • Мнения: 6 243
#2gunfire за такива само пушка помага. И аз на какво се наслушах - не е истина. Как прехранвам Никола, леле, колко целулит  Shocked има детето и как така ОЩЕ го кърмиш? Ми то е вредно, няма смисъл! И пр. простотии.

Знаеш ли, сигурна съм, че ако нямах кърма пак щях да бъда хулена и плюта. Просто важнотото е винаги да е опозициа на всичко , което правя.
Добре е, че си го разбрала, поне да не се чудиш - имаш ли кърма, гладно ли е детето... Пускай глупостите край ушите си като идва да види детето и хич не се замисляй. Някои хора живеят от отровата, която пускат край себе си. Казваш си - майната й, аз си имам по-важни неща и гледаш да сте добре с мъжа ти. Не можеш да не се виждаш с нея, но можеш да не й обръщаш внимание. Естествено, че го има елемента на злобата - как тъй снахата ще кърми, а тя не е кърмила, снахата да не е по-хубава. Това е логиката на елементарните хора.

# 42
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Мира...респект! За това, че упорстваш, за това, че се бориш да дадеш на детенцето си най-доброто, за това, че се справяш с две дини в една мишница!
Дано все някога и писне на свекито и да престане да те спам-ва с "мъдрости"., за целта обаче е нужна 100% подкрепа на таткото и  ignore2 на свеки.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 603
Що не кажеш на свекито, че ако тя е гладна, може да й дадеш да побозае малко и ще и дадеш фризера с отстъпка, тъй като вече няма да ти е необходим да замразяваш...http://www.bgphoto.net/photos/7330/o632635313874218750.jpg - още една дойна крава

# 44
  • Мнения: 6 472
И аз съм с алергии и пазя диета. Знам какво усилие ми коства само това упражнение. Единственото което мога да ти кажа е ЕВАЛА!
А свекито ти е не е добре #Crazy Пускай си ги такива работи покрай ушите, до колкото е възможно Hug

Общи условия

Активация на акаунт