Отговори
# 60
  • Мнения: 364
Добро утро и от мен /то вече ден станало/
Силве, мерси за кафето, така имам нужда, че откакто съм станала ме е блъснала главата, но не смея. Откакто родих не съм пила, че при мен върви с цигара и ще устискам още няколко месеца, а след това се надявам изобщо да не ми се иска.
Суши не ям!! За сметка на това съм пристрастена към определени видове риба и ядем веднъж-два пъти в седмицата. Последните години даже минаваме на рибена диета за 3 седмици и ни се отразява супер даже и на тена Laughing!
БейбиМама, педиатъра ни го предписа, мазах три пъти и ни минаха, не мисля, че е опасно!
Ронка, дано бързо ти се оправят ръцете, че е голям зор  Hug
Деси, какви са тия 18 градуса  #Crazy ние се пробвахме точно един ден и беше ужасно /за мен поне/ Сега виреем между 21 и 25 градуса Peace
Ние се къпем всеки ден. Лежи си във ваната и си ритка и му е голям кеф. Сега като е болен само му измивам тялото и гледа недоволно

Последна редакция: пн, 21 дек 2009, 10:13 от Vanya_P

# 61
  • Русе
  • Мнения: 511
Добро утро!

На дребчо пишото пак беше тъмно...  Звънях на лекарката и каза, че не било притеснително, щом е започнал да прави по-големи паузи и само сутрин е такова. Ама на мен си ми е тревога... Сега ще го наливам и с чай, колкото мога с лъжичка, че той за шише не иска да чуе!

Адри, ти ли пита за витамините, че вече забравих... Аз пия Центрум матерна, а също и бирена мая и рибено масло, заради себореята на бебо.

Деси77, ние спим на 22-23 градуса, пробвах на 18, но се събудихме с премръзнали крака и двамата.

От 1 седмица го къпя през ден, защото стана много студено и ме е страх да не настине. Все киха след баня, а бубата му се свива от студ Simple Smile))) Много ми е смешен.

# 62
  • Мнения: 141
Добро утро и от мен! И аз се понаспах тази нощ, бебка си спинка спокойно от 21 до 2 и после пак до 7, то било много хубаво с такива дългиии паузи!Дано да продължи в същия дух..
На мен кърмата ми съвсем намаля , та и аз бих се възползвала от банката за кърма, но за съжаление е само в София. Надявам се да имам все пак поне още месец за по едно или две хранения.
Между другото щях да ви питам относно захранването - бяхте казали ,че морковите понеже са кореноплодни  са пълни с нитрати , а по тази логика не е ли същото и с картофите- и те растат в земята, почвата пак е наторена и т.н?! Ще започвам да се образовам за захранването ,защото мисля към 5 навършен  месец да захранвам, така и така сме повече на АМ ,а не на кърма...
Бейби мама, като те четох за свекърва ти - направо все едно моята описваш, и аз ужасно й се дразня на любопитството, на тъпите въпроси и съвети, ама това е положението....
А за мъжете ,които са свикнали да им се слугува - такова чудо не мога да преживея - като се знам как не обичам да готвя, ако мъжа ми беше претенциозен, да се бяхме развели отдавна...Вкъщи и домашните задължения си ги поделяме и в това отношение си имам мъж-злато!!!
Ох,не знам дали се оплаках, но преди 2 -3 седмици Ели направи алергична реакция от памперсите - дотогава бяхме на Памперс и след като купих поредния пакет и й сложих памперса се обрина ужаснооо. Педиатърката каза, че е направила памперс дерматит ....Лекувахме го с едно мазило и поотмина, смених памперсите, но през два-три дни се появяват малки пъпчици , като ги намажа- пак изчезват и така вече 2-3 седмици....Мразя ги вече тия памперси...
Другата седмица ще слагаме пентаксима и исках да сложим и пневмококова ваксина - превенар или синфлорикс, четох доста и предпочетох синфлорикса, но с еконсултирах с трима педиатри и тримата препоръчаха превенар- предполагам защото другата е нова и или не са я чували, или нямат впечатление от нея. Та ще купувам превенар ...
Ами това е, може би още щях да пиша, но забравих вече какво...
Хубав ден от мен - тук едно слънце е напеклооо - а навън -5!!!

# 63
  • Мнения: 99
Ето ме и мен в новата темичка  Hug

Ние не пропускаме вечер без баня  Peace Направила съм го като ритуал и бубата си знае, ритка си без пампи докато приготвим ваничката и другите неща, кефи се на къпането, после и на масажчето и гимнастиката и като почнем с обличането почва да се сърди уморена, хапва порядъчно и заспива още на цицата (нещо което през деня не може да стане  Crazy ) Имало е 1-2 пъти сме пропускали баня защото тя заспи в 18.30 - 19.00 и не иска да се събуди за къпане, да ама като се събуди примерно в 2-3 нощес и си иска банята  #Crazy

# 64
  • Мнения: X
Благодаря на Миркам за новата темичка. Страхотна е, както винаги  Hug  bouquet

Ние не пропускаме вечер без баня  Peace Направила съм го като ритуал и бубата си знае, ритка си без пампи докато приготвим ваничката и другите неща, кефи се на къпането, после и на масажчето и гимнастиката

И ние сме по същия начин и поради тази я къпем всяка вечер, тъй като й доставя огромно удоволствие-смее се, гука във ваната и е много жизнерадостна Peace

# 65
  • Мнения: 1 341
Добро утро. Hug

Петенце, радвам се, че намина. А малкия е голям сладур, да му изям шапката. Heart Eyes

Руми, тази снимка е страхотна. http://oktomvriiki09.snimka.bg/holidays/koleden-kolaj.440279.16412220

Герчо, като готвиш, все някой трябва да ти яде произведенията. Wink Ние си имаме прасе/кучето/, което яде всичко, съответно в нашата къща нищо не се изхвърля. А когато се съмняваме за нещо дали е станало както трябва, първо даваме на кучето, и ако и то не иска да го яде, ясна е работата. Joy

Онли, дано не се повтаря вече това, че наистина е стресиращо. Може да е от големите паузи, дано е това.

Плами, като плаче малкото, а ти си имаш работа....бутвай го в ръцете на мъжът ти и толкоз. Поне това е моята тактика. Моят мъж само констатира, че малкото реве, че малкото се е наакало, че еди какво си. Ми да хване направи нещо...той не можел моля ви се, той се занимавал с тях като станат големи. Наистина с Ема много ми помага, занимава я, но аз искам и с малкото да се занимава и работим по въпроса.
Коклото до кърмата, опитай от банка. Няма нищо страшно, моя прителка така си храни детето година и 2 месеца. Въпреки, че в баните май дават до 10 навършени месеца на бебето. Но нея нещо я бяха пропуснали и продължиха да си й носят.
А какво стана с капките, не помагат ли? Слагай Гуги да суче през час, през два. А и още нещо много важно е, че когато кърмата намалява, а вие искате да кърмите, трябва да се кърми и нощно време! Това е задължително, защото тогава се произвежда най-много кърма и така се стимулира лактацията.

И все пак, аз мисля, че всичко си е до психика. Ако само мислим как нямаме кърма, колко намалява, как бебето седи гладно-то наистина така става. А когато мислим, че всичко е наред и просто слагаме бебето да суче, то тогава нещата се нареждат от самосебе си. Казвам го от личен опит. И сега с Криско ми се случи драстично да ми намалява 3 поредни уикенда кърмата, но аз просто не се шашкам.
С Ема също не съм си го слагала много на сърце. Просто знаех, че искам да кърмя дълго, знаех, че това е естествен процес и само си повтарях, че "имам кърма за целия китайски народ". Да, звучи глупаво, но на мен ми помогна. Кърмила съм Ема само и единствено от 1 гърда в продължение на 2г. Минала съм през стачки, през скокове в растежа, през всички екстри. И повярвайте с 1 гърда е много по-трудно да се овладеят нещата, но аз просто кърмех-и никога, никога не съм давала добавка на децата си. Не, че е фатално, ако се дава добавка. Но просто казвам, че само с 1 гърда и с огормното ми желание се случиха нещата.

Онзи ден се оплаквам на майка ми, че Криси запона да отбягва дясната гърда и да плаче от нея. А пък майка ми казва..."Абе кърми от нея докато можешп, пък после само от едната ще караш..." Викам й ..то аз съм свикнала, нямам нужда от 2 млекоцентрали. Joy А пък мама ми казва.."не, бе, жал ми е, че така става, но знам, че ти ще се справиш, ако ще и с половин гърда да кърмиш, защото имаш огромното желание и увереност в себе си". Heart Eyes

Та така и аз сега....С тези словоизлияния искам да кажа на всички които се колебая дали им стига кърмата, дали еди какво си...просто да им вдъхна увереност, че те могат, стига да го искат и да си вярват.
Момичета, повярвайте в себе си, и ще видите, че нещата ще се наредят. Hug
Не прибягвайте към добавката при най-малката трудност и при първият рев на бебето. То от глад няма да умре, ако 2 дни виси само по циците.

И тъй като се отклоних много в словоизлияния, забравих какво исках да кажа на всички останали. А и времето ми изтече, голямото змейче се събуди. Heart Eyes

Последна редакция: пн, 21 дек 2009, 11:13 от Ронка

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Рони Heart Eyes

Все се каня да те питам,защо стана така ,че си кърмила само от едната гърда.

# 67
  • Мнения: 3 641
Добро утро!  В момента с единия крак люшкам люлката и едновременно пиша.  Laughing Габка е неспокойан тези дни нещо
Силве, мерси за кефенето.Каква нужда имам,а в нас е свършило Crossing Arms
Герчо, да знаеш че ме запали по товасуши. Тъй кат оне мсея да експериментирам , ще се ходина ресторант Crazy
Пете, много е сладък Нико Heart Eyes
Рони, много хубав и полезен пост за всички мами Hug
Мегс, благодаря ти Heart Eyes
За къпането: През вечер така ни каза педиатърката. На нея все и е студено.
За температурата: С парно сме и навсякъде е равномерна. Около 23/24 градуса. НА мен м и е студено при по-малко

Отдавна не съм слагала снимки, ето да ни видите как се смеем с глас Simple Smile
http://www.foto.bg/data/7121/medium/Picture_3973.jpg
http://www.foto.bg/showphoto.php?photo=278603&cat=7121
http://www.foto.bg/showphoto.php?photo=278602&cat=7121
http://www.foto.bg/showphoto.php?photo=278601&cat=7121
http://www.foto.bg/showphoto.php?photo=278599&cat=7121

# 68
  • София
  • Мнения: 38
запис Grinning

# 69
  • Мнения: 1 341
Рони Heart Eyes

Все се каня да те питам,защо стана така ,че си кърмила само от едната гърда.

Ами първо, защото зърната ми бяха плоски. В началото кърмих със силиконови зърна. После имах хиперлактация, защото слушах лекарите от родилното и цедях до край. Та докато вляза в крачка с това как трябва да стават нещата направих 2 мастита. Crazy Вторият път беше много страшно, гърдата се спука сама и текна гной, часове преди да отида в ТК на мамолог. Пих АБ и мамолога ми каза, да не кърмя от проблемната гърда и ми изписа хапове за спиране на кърмата, защото нещата били страшни. Каза ми "това не е кранче, не мога да спра кърмата само в дясната/проблемната/ гърда. Аз обаче си пих само АБ и не пих хаповете за спиране на кърмата. Кърмих в продължение на 2 седмици само от лявата гърда. След това Ема не пожела да засуче от дясната. Изцеждах още 2 седмици с надеждата Ема да засуче някога. Но ми писна и зарязах всичко. Запонах да изцеждам по-малко количество всеки ден, докато тотално спрях. Това се случва откакто Ема навърши месец, докато навърши 2 месеца. Ходих и на радар за разнасяне на бучката и още куп несгоди. Много, ама много ми баше трудно, много съм ревала/някой да не си помисли, че съм някакъв робот и само кърмя Mr. Green/, много болка съм изтърпяла. И караници от страна на мъжо съм си отнасяла, защото той искаше да купува АМ и да се спира с тези мъки, но аз упорито отказвах.
И благодарение на форума, милото Аснеце, аз кърмих 2 години. През това време се чувствах супер, давай най-доброто на моето момиченце. Очичките с които ме гледаше докато суче, звуците които издаваше, позите които заемаше...всичко си заслужаваше за тези моменти. Peace Това не бе просто храна и начин на преживяване за бебето ми, това беше ритуал, удоволствие, нещо незаменимо.
Когато тя се отби, аз го приех тежко. Всичко стана много плавно и от самосебе си, но аз не исках да го приема. Докато детето просто спря да суче.
И така, когато спрях да кърмя, пожелах второ детенце, за да изпитам пак това невероятно усещане при кърменето. А и не само, разбира се.

Ох пак се улях, но за мен това наистина е нещо много хубаво. Нещо което ме зарежда изключително много, нещо което според мен, всяка майка трябва да изживее/първите няколко месеца беше ужасно и се чудех кога и дали изобщо някога ще изпитам удоволствие от кърменето/.

Спирам, че като нищо и тук може да ме обявите за фанатичка. Stop

# 70
  • Мнения: 152
Ронка, браво на теб. Както знаете Кити не засука. И още ми тези това. А сега Жужи като лапна и като ме погледна още на родилната маса и се разревах. Много ми стана хубаво. Все едно се изпълни една моя мечта. Не съм фанатичка, но си е невероятно усещане. сега като се дърпа нещо и я заплашвам, че ще и дам шишето.
Да не казвам голяма дума, ама след заплахата от напускане, моя мъж реши да гледа бебето. А тя така взе да го търси и да му се смее.
Иначе за помощта в къщи няма равен. Прави всичко без да глади. Сега да го похваля, да не каже някой, че само го оплювам.
Малката я къпем вся вечер. чака си банята. Яде към 21.30, но не иска да заспива преди 23. От два дена започна пак да яде в 3,30 и после няма сън за мен. Започва едно гърчене и реване на сън.
Това съвпадна с ходенето по голяма нужда по един път на ден. Аз едвам гледам.
Днес и през деня реве и не спи. Пак я почнаха коликите.

# 71
  • Мнения: 99
Ронка като те чета и ми идва още повече сила и желание да къмя  Hug Не съм имала тези препятствия като теб, но и при мен беше бая трудно докато стигна до момента когат обубата да се напапка и да ми се усмихва като пусне гърдата  Heart Eyes За момент не съм си помислила да се откажа въпреки дудненето на бабите и дибре, че е мажо който ме окуражава и сега, та да успявам да си храня бебето с къма  Peace

# 72
  • Мнения: 101
Здравейте Мацки!
Днес ставаме на 3 месеца - направо сме абитуриенкти! Пийте по едно питие за наше здраве и за всички, които днес стават на 2 или 3 месеца!
Ето малко снимки да видите не много успешните ми опити да снимам момите за коледни картички за бабите. Сега ще търся линка за рамките, който Ваня беше пуснала. Пак не можах да ги снимам усмихнати, но те вчера хич не бяха доволни от "фотосесията" Simple Smile. То е ясно, че ще се ходи при Калина Simple Smile. Много ми се искаше да ги снимам и с батковците, а това вчера се оказа мисия невъзможна - те си бягат напред назад и не им пука.
http://oktomvriiki09.snimka.bg/baby/nashite-bebeta-0-3m.411719.16509456
http://oktomvriiki09.snimka.bg/baby/nashite-bebeta-0-3m.411719.16509464
http://oktomvriiki09.snimka.bg/baby/nashite-bebeta-0-3m.411719.16509474
http://oktomvriiki09.snimka.bg/baby/nashite-bebeta-0-3m.411719.16509483

Жени, много сладка Габи - ето къде са ни усмивките Simple Smile
А на Петето мъника и аз ще му изям шапката - сладур!
Ванирка, приемам критиката за Варна, но по душа съм си чиста Русенка. Живях в Русе до 20-та си година и след това дойдох в София(ще станат 15 години), която хич не ми харесва, но работата го изискваше. Та намерих пристан във Варна - много ми харесва града, чувствам се добре и морето с безкрайната си шир ме успокоява много... Но винаги , когато мога, водя познати в Русе да видят какъв европейски град е  Peace, даже преди 3-4 години поканих там едни чужденци да подпишем в Русе договора - те кацнаха в Букурещ, спаха в Русе и бяха възхитени. Не на последно място, сестра ми и родителите ми са все още там, иначе повечето ми съученици и приятели се пръснаха по целия свят или са в София.

Ронка, това с пробата на храната и кучето ме развесели много - горкото животинче  Joy . Браво за кърменето!
Гер4о, и ние сме фенове на сушито, аз се запалих преди години, когато нямаше как да не го опитам - пътувах много до Тайван (по работа), Малайзия и Сингапур, още нямаше в БГ.  Наистина е страхотно, престрашете се момичета! Все още не съм правила у дома, че си поръчваме от Уасаби Гарден през Бг меню, но вашите рецепти с Аддри ми вдъхнаха кураж, та може да опитам  Peace На мен любими са ми Саке Ура Маки, Нигири Еби, Хосо Маки с авокадо и краставица, понякога само замезваме със саке Сашими, но винаги с Уасабито, разтворено в соевия сос (купувам си Кикоман).
Миркам, ще ти пиша повече на лични, но за всички момичета да кажа, че от вчера Марс е ретрограден до началото на Март и са възможни напрежение и конфликти, както и разни проблеми с мъже (шефове, например). Трябва да сме по-търпеливи и толерантни и да вярваме, че ни се разкриват черти или истини, които в крайна сметка са за добро - или да ги преодолеем, или, ако се фатални да поемем по друг път. И понеже и Меркурий се обръща назад по Коледа, не е време за вземане на важни и крайни решения, поне не до края на Януари (не се харчете много също).
Затова, момичета, заредете се с Коледно настроение, пийте по едно (две-три Simple Smile) и мислете по-философски - радвайте се, че имаме най-прекрасните подаръци на света тази Коледа!!!

Целувки и прегръдки!

А, забравих - Много поздрави от Чоко! Добре са, растат, разхождат се, прото е много заета, бебките будуват повече и не смогва да пише, но обеща скоро да се включи - казах и колко ни липсват!

Егати дългия пост - сори!

ПС. Не мога да намеря този линк за коледните рамки на снимките, моля някой да го публикува пак или да го пусне на лични. Мерси!  Hug

Последна редакция: пн, 21 дек 2009, 12:11 от noraishkova

# 73
  • Сф
  • Мнения: 13
Норче, да са ти живи и здрави принцеските сладки!!! Heart Eyes Hug фотосесията е много хубава, ти си скрит талант!  bouquet

За Варна-душата си давам-леля ми е там и лятото пак ще палим с 300!!!!! Party Laughing

Жени, абе тая Габи, даваш ли ми я да я изям,беййй, кукла тя прекрасна, сега ще показвам снимките на моята буба, та дано разбере как да се усмихва!!! Joy hahaha

Дочитам от вчера и ще допълня поста след малко! Hug

Мирка, Раде, чувствата са взаимни!!! Heart Eyes Hug

Пете, много е сладък малкия, да му имам шапчицата!!! Joy

Ронка-много хубав пост!!! Hug

Последна редакция: пн, 21 дек 2009, 12:30 от BaByMamma

# 74
  • Мнения: 23 289
Прочетох ви...
Норче,честита месечинка на бонбониерките.  bouquet
Сиииско,Пете,Жени,Руми,много сладки снимки,пу-пу..
Сииско,венците започват да ги сърбят доста рано,а и откриват ,че имат ръце и им е интересно да ги изследват.
Ох,аз трябва да чистя,а още се мотам. Crazy
Но съм обещала 5лв.на големия ако измие пода.уча го да оценява откъде идват парите и как се печелят.той е навит и иска 5 лева от хартия. Mr. Green По-ценно му изглежда явно. hahaha

Общи условия

Активация на акаунт