Ноемврийчета 2005 - 29та коледно-първомартенска-първоюнска тема

  • 63 041
  • 745
  •   1
Отговори
# 330
  • Пловдив
  • Мнения: 392
здравейте, прочетох с удоволствие всичко

Тити, много забавно сте си прекарали явно

Мая, тортата изглежда прекрасно, не се съмнявам и за вкуса

Доминика, натравянето е гадна работа - случвало ми се е няколко пъти, но важното е че си добре; а за работата - може дае за добро, късмет в собствените проекти.

Не съм питала роската защо ме обича, но често получавам признанияот сорта: Моного те обичам, придружено с целувка по носа.

Диети - аз съм неспасяема - не мога да си сваля килограмите вече толкова години след раждането, вие вече сте с по няколко деця; нещо ми куца Confused
Иначе - да преместихме се, всичко е още разхвърляно и неподредено, но полека - лека си влизат нещата в релсите; надявам се вече да сме по - спокойни като сме самосотоятелно

Хубав ден, макар и май малко дъждовен  bouquet

# 331
  • Мнения: 3 089
Вие възвърнахте ли си теглото отпреди ражданията/раждането или трупнахте маса? Чувала съм, е за всяко родено дете майката губи по 1 зъб и печели по 2 кг. нестопяеми.
аз съм долу-горе същите килограми като от преди ражданията, но от 38ми размер дрехи минах на 42ри. сега паднах до 40ти, което все е по-добре, но пак е компромис с вкуса ми. и аз като теб, когато купувам дрехи за себе си (все по-рядко, защото изобщо не се харесвам, но пък колко обувки само имам  ooooh!), купувам по-малък размер от нещото. последно преди 2 седмици се влюбих в един вранглер, който дори не можех да закопчея. мога да се похваля, че на партито в неделя бях с тях  Peace
освен това мисля, че 74 кила на 180 изобщо не е зле. аз съм 70 на 172 и всъщност се харесвам. всеки път се учудвам на цифрата 70, защото, гледайки се, повече от 65 не мога да си дам, но ето ти на, че цифрата е 70. обяснението ми е, че явно кокалите ми тежат супер много  Mr. Green

Тия дни съм се отдала на шиене (корсети за магазинчето) и много ми е кеф, но и гузно, че не се занимавам толкова с децата...
а какво магазинче, моля?

# 332
  • Мнения: 592
ама какви високи мадами сте вие, браво - 180, 172....

aneleto   - честит нов дом, спокойно и сговорно да си живеете в него.

кукла  - нищо не казваш за малкия мъж, слуша значи???

# 333
  • Мнения: 811
Здравейте Simple Smile

Анеле, и аз се надявам, че не напразно напуснах сигурна работа, която и харесвах. Честит нов дом! С много семейно щастие да е пълен!!!

Напуснах заради некоректно отношение от страна на работодател. Една година чаках да подпиша нов договор за длъжност, в която бях встъпила, защото обстоятелствата го налагаха и беше поне едно ниво над това, за което съм назначена по договор. Напуснах, защото осъзнах, че ме използват и че скоро нов договор и по-висока заплата няма да видя. А работех на всички нива във фирмата (която е 100% полска и е голям вносител), включително и преводаческа дейност, която пък изобщо няма нищо общо с дейността на фирмата. Та така .... сега незнам какво искам, май вече не искам да работя за никого, писна ми да слугувам ....  Confused

Снимки на Ади от Великденското тържество имам само на телефона, защото ни забраниха да снимаме с фотоапарати. Имаме видео запис, за който родителите платиха по 6 лв  Twisted Evil
Ще прехвърля снимки от телефона, ама само 1-2 са наистина хубави.

А Ади ме обича, защото съм "нейната най-хубава и най-добра мама"  Heart Eyes



# 334
  • Мнения: 152
Здравейте. Кити е с гнойна ангина - вирусна. От снощи и Жужа е с висока Т. При нея не можело да стане гнойна ангина, но е с червено гърло. Димитър е в къщи, з ада ги държим разделено, но не се получи този път.
Доминика, ако имаш възможност започни нещо свое. Аз много искам да си направя сватбена агенция, но за сега ще чакам.
Аз за кг няма да говора. Преди да родя Кити бях най-много 53. Сега под 60 не мога да падна, а вече дори съм се закотвила на 65. Висока съм 160 и е трагична глетка. Имам шкембе като в 6 месец и много целулит. Размера на дрехите е повече от трагичен - бях 40 Българска номерация - сега съм 48. Когат отърсих рокля за кръщенето ми идваше да се самообия. Но ще чакам с диетите - нали кърмя.
Кити ме обича, защото съм нейната майка, защото съм я родила и защото купувам разни неща. Обича баща си, защото си играе с нея и не и се кара.

# 335
  • Мнения: 3 089
въпрос:
бихте ли се съгласили да пуснете детето си (след достойно врънкане от страна на детето) на еднодневна екскузия, организирана от ДГ?
превозвачът е лицензиран, екскурзията се случва всяка година, отива цялата ДГ с всички учители и прочие, всичко уж е тиграно, само дето на мен в главата ми са какви ли не дивотии.
и си мисля - колко точно е редно да предпазваме децата си от всякаква потенциална опасност. това мойто много ли е или е съвсем колкото трябва.
не че не платих таксата, но това не значи автоматично, че ще пусна детето.
екскурзията е планирана за утре, а при лошо време ще се отложи. явно утре няма да я бъде, така че имам още време да мисля точно колко е редно да си черноглед.
давайте вашите размисли по въпроса, моля, че да реша и аз.

# 336
  • Мнения: 9 901
ние тук сме пускали Деян два пъти, единия път до Дубай с всичкия му там трафик.

# 337
  • Мнения: 152
Майче, до къде е тази екскурзия. Кити ходи миналата година на такава за един ден до един парк, който се намира на Св. Константин и Елена. Беше много доволна, а моето сърце беше свито, докато не разбрах, че са се върнали. Тръгнаха след закуска, обядваха там и се върнаха 1 часа за съня. Мисля, че трябва да им разрешаваме малко свобода. Но и да имаме вяра на госпожите.

# 338
  • Мнения: 3 089
бубе - до 7те престола, а това е на майната си според мен без да зная всъщност къде точно е. при всички случаи се качваш на магистралата и пътуваш не 10 минути, както е до КиЕ. и к'во ще видят там бабината си- 7те престола + ферма с животни - за животните ще я заведа на селото на филков, а 7те престола мисля, че й е рано да ги оценява.
инак аз на г-жите вяра имам, ама на шофьора... далече си е, мрън, мрън. а к'во мрънкане е у дома, отврат - всички отивали, и тя искала. всъщност не много, но пък жално звучи. тя така и не се научи да иска каквото и да е - никога нищо не иска - и играчки в магазин не иска.
и аз си мисля, че малко свобода няма да навреди, но пък 7те престола, дълъг път, дрън, дрън. оф, глупости майчини. първо зор, докато стане, после пък зор, докато го измътиш, после пък зор до края на живота - такива неща ми минават през главата, свързани с децата, че всеки психиатър ще ме освидетелства, ако му ги кажа  Rolling Eyes

тити - при вас дисциплината е велика, а децата се боготворят, чувала съм, а тук опитаха да отвлекат дете от мол. какво остава за тъпото ежедневие, дето се случва по улиците. 

# 339
  • Мнения: 9 901
майче, а ти сигурна ли си, че са се опитали да го отвлекат, или все пак са пазарни трикове?

аз имах същите тревоги като теб, още повече, че деянови ги водиха два пъти до подобни ферми, единия път зоопарк, където могат сами да хранят животните и да ги тупат по гърба; другия път до кралските конюшни да яздят понита. Второто го отказах категорично, понеже тези екскурзии са доста по-скъпи отколкото ако си го заведем ние. И веднъж ходиха до големия аквариум в дубай в нАучния кът. Обаче при конюшните, видях зор с това деян да не разбере, че другите са ходили, а и да му намеря извинение защо не е на училище. Желанието на децата е точно да бъдат на такова пътешествие-експедиция-голямо приключение - със съучениците и другарчетата, а не с мама и тати.последното ще става все по-скучно и скучно  Wink
какво ще научи, тя си знае. Да, може и да не научи кои са седемте престола, но може да научи някои неща за това, да тръгнеш на път с различни хора. тези неща се помнят - аз пътувам от 6годишна с хорове и още имам трайни спомени.

виж, ако в главата ти се върти Лим или моста при Бяла, това е друго нещо.

# 340
  • Мнения: 1 541
майче, аз не бих! В никакъв случай, ако ще да се тръшка....Но пък аз съм си освидетелствана и с чакам книжката всеки ден, така че не знам колко би се повела по моето мнение. На госпожите и да им вярваш, това все пак са си n-си брой деца, шофьорът не го знаеш с колко ракии е завършил предишната нощ и до колко си покачва егото като шофира, а да не говорим за другите неща, които ми идват на ум. Така че- не, не бих я пуснала. Бих използвала всичко налично за да я подкупя и да не е жална, а даже доволна. Ако пък толкова държи да е там- ок, на колата с мен и карам след автобуса с едно- две от най- близките й другарчета, че да е мири любов и да е там. Това би ми било като план на мен поне....Аз и на балет, творчество, клуб и тн през живота си не съм я оставяла без надзор- и по два часа висим навън или аз или баща й, но само дете не оставям.....

Доминика, господ обича смелите, така че желая ти на добър час с личните начинания  Peace Peace

Бубе,, да оздравяват децата скоро желая и да затваряте сезона за тази година поне с настинките и производните!

За кг и диети не ми се говори.....огледалото е мой враг все още.....Имам си и гъз и бедра като за две мои тела преди. За сега спортувам като кон на пътеката, внимавам с медицинска точност какво ям уж- последното е много важно да се отбележи, защото УЖ е велика дума, когато се касае за диети. Имам още две кила да свалям, но изглеждат сякаш с повече, понеже и с кърменето задържам вода. ЖиЗ след годинката и нещо ще се довършвам, а сега ще изкарам едно пухкаво лято....
Диети по план не мога да пазя- имам проблем с наложените режими очевидно. Свикнала съм аз да командвам парада и съответно не се разбирам с чуждите решения какъв ден да ми е днес, колко кг сварен морков да ям и тн  Crossing Arms

# 341
  • Мнения: 592
И аз съм от черногледите. Ако вътрешното ми чувство говори,ч е има риск и не трябва да се пуска и аз не пускам. Скоро реших такъв казус в тази посока. От балета имаха състезание в Бургас. Не я пуснах. Както каза милейди, ако толкова се тръшне със собствен превоз след автобуса. Моя позната от години практикува така със синовете си когато ходят някъде на състезания по плуване - те си ги водят и вземат.

Милейди снимката ти е в тон с написанато Simple Smile

# 342
  • Мнения: 3 089
майче, а ти сигурна ли си, че са се опитали да го отвлекат, или все пак са пазарни трикове?
мдам, сигурна съм. детето е на задочни познати. а и се носят слухове в самата полиция, въпреки че не е докладвано там.

милейди и сиса - това с личния транспорт не е приемливо за стадни начинания като детско-градинските, защото всички други дечица ще искат и техните мама и татко да са с тях, както ти си с твоето си дете. за плуване, състезания - ок, но за градина или училище не върви.
а инак аз май си реших проблема - екскурзията ще е в сряда, когато макс. Т попрогноза ще е 16 градуса, значи в планината макс. 14-15, а дори и да не вали, времето ще е мокро и болно. така че петра в сряда е на детски клуб в арена или на лего в ДД  Peace

Последна редакция: пн, 17 май 2010, 19:51 от маик

# 343
  • Мнения: 1 608
Не бих го пуснала аз.
Добавям, че Седемте престола е в Стара планина и се минава през всичките завои на Искърското дефиле. Съвсем скоро ходихме семейно до там и на всички ни стана лошо, а като екстра излетяхме на един завой, защото пътя беше ужасен - мокър наклон.

# 344
  • Мнения: 3 089
чудесно се вписахте в моите мисли. решено е Simple Smile

за килограми:
-5, броено от края на януари + размер на дрехи (почти) 38ми. още 3 да махна, да затвърдя 38-цата и си хващам любовник  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт