Машина за хляб-23 част

  • 49 630
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 464
Всяко коледно пожелание може да се сбъдне ако вярваш истински в него.
Повярвай и то ще се сбъдне: най-хубавите моменти от тук нататък предстоят!
Весела Коледа !

# 16
  • Мнения: 11
Да бъде Коледата ви незабравима,
а годината - неповторима!   
Да сте здрави, весели, засмени
и от Бог благословени!

# 17
  • Мнения: 383
...ще ги пробвам и 3те настройки

Да вземеш да махнеш едното втасване ли  Thinking, че нещо много втасване ми се види.

 благодаря комшу,

newsm78 ще видим, засега с настройката на бащата е сполучлив козунака, неделя ще пробвам и аз  newsm78

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, Аляска имаше нали? Провери версията си- на сестрам и точно така стана с машинката, не подгрява за втасване. И на ремонт ходи и пак същото. Peace

да, с Аляска ВМ 2600 съм.
Как да разбера, че наистина не подгрява при втасване? Преди отварях, сега по ваш съвет, него правя...

polin_a, само и почти на 1-ва (основната) работя.
Но преди, като пак се оплаквах използвах тази за пълнозърнест и пак не стана...

Ще видя какво мога да направя/проуча, направо ми се реве... В момента в коридора ми отлежава една чисто нова Аляска за подарък... Но не мога да я пробвам, какъв подарък ще да е  Rolling Eyes
Ма хайде, да не ви мрънкам повече.

ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА 2010 ГОДИНА!  Hug Heart Eyes  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 3 933
Честита Коледа на всички. Много да месите, много похвали да получите и нито едно кило в повече да не качите.

# 20
  • Мнения: 344
ние за един ден експлоатация, два хляба правихме - 1кг и 1.5кг Mr. Green
големият ми син от вчера е само на хляб Joy голяма вкусотия thumbsup
ноооо... мисля, че има още какво да се желае - ще сменя брашното, четох лоши отзиви от вас - софия мел, и ще пробвам със жива мая Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 2 348
Здравейте,
присъединявам се и аз към отбора на хлебопекарките с машината Мулинекс OW 5000, която Дядо Коледа ни подари.
Вчера и днес за първи път правихме бързия хляб и двата пъти наблюдавах следното: долната коричка е доста кафява, на границата с нагарчането - иначе отвътре и отгоре хлябът си е фантастичен. Винаги ли става така? И друго - днес докато месеше точно 10-тина сек. преди втасването започна да издава един стържещо-пищящ звук та съвсем ни пищиса. Звукът спря едновременно със стартирането на втасването - случвало ли ви се е подобно чудо?

Искам да попитам и по какъв начин се слага СВЕЖАТА МАЯ? Заедно с течностите в началото като предварително сме я разтворили в топла вода или накрая се натрошава върху брашното?

А като месите погача по няколко пъти ли стартирате програмата за месене или и веднъж си е достатъчно? А яйцата кога се добавят? Мерси предварително за отговорите и извинявайте ако въпросите вече са обсъждани - уж четох много ама така и не открих нищо по въпроса Embarassed
Весели празници на всички!

# 22
  • София
  • Мнения: 6 232
Весели Коледни празници и от мен и да сме много здрави и финни,за да се радваме на тестените си експерименти  Hug
След вчерашната ми питка,първа и за сега, единствена, омесена в машинката,вече съм убедена,че хлебопекарната  е една от най-сполучливите ми покупки. Blush Такова чудо не бях постигала, а и никой в семейството  yes За съжаление, не мога да приложа доказателствен материал, понеже,както се оплаках и в темата с питките,докато се суетях с фотоапарата из стаите, гостите бяха обработили всички парчета,за да си измъкнат късметите  Sad
Skiorche,със здраве да си ползвате новата придобивка. Това,със стърженето, не ми се е случвало-да не би да не си закрепила добре бъркалката и по някое време да се е разместила  newsm78 не би трябвало да се чуват такива неща.
Свежата мая си я натрошавам върху брашното, защото все бързам и нямам време да я разтварям, но има и доста съвети да се разтваря преди това. Хлябът ми се надува добре, даже и сега съм сложила един ръжено-пълнозърнест с натрошена, явно я приема по всякакъв начин  newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 274
Весели Празници на всички!
И аз чакам Дядо Мраз с машина за хляб Simple Smile

# 24
  • Мнения: 115
Честито Рождество Христово!!!
Благодаря за новата тема   bouquet

# 25
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Здравейте,
присъединявам се и аз към отбора на хлебопекарките с машината Мулинекс OW 5000, която Дядо Коледа ни подари.
Вчера и днес за първи път правихме бързия хляб и двата пъти наблюдавах следното: долната коричка е доста кафява, на границата с нагарчането - иначе отвътре и отгоре хлябът си е фантастичен. Винаги ли става така? И друго - днес докато месеше точно 10-тина сек. преди втасването започна да издава един стържещо-пищящ звук та съвсем ни пищиса. Звукът спря едновременно със стартирането на втасването - случвало ли ви се е подобно чудо?

Искам да попитам и по какъв начин се слага СВЕЖАТА МАЯ? Заедно с течностите в началото като предварително сме я разтворили в топла вода или накрая се натрошава върху брашното?

А като месите погача по няколко пъти ли стартирате програмата за месене или и веднъж си е достатъчно? А яйцата кога се добавят? Мерси предварително за отговорите и извинявайте ако въпросите вече са обсъждани - уж четох много ама така и не открих нищо по въпроса Embarassed
Весели празници на всички!


За стържещият звук,не би трябвало да има такъв.От моята машина такъв до сега не съм чувала(пу-пу).
За свежата мая,ако е за обикновен хляб,слагам направо,като натрошавам най-отгоре,върху брашното.Ако е за питка,предварително размивам с част от течноста+мъничко захар(ако не е указано друго в рецептата)и оставям така за 10-15 минути.
За месенето на тестото за питки,съвсем достатъчно е едното месене,след което е втасването.Яйцата ги разбивам за кратко на ръка и ги прибавям към течноста,при останалите продукти в контейнерчето.

# 26
  • Мнения: 734
А питка за Нова година по коя рецепта да направя?
Дайте съвет, моля.

Последна редакция: сб, 26 дек 2009, 18:21 от mama_jenny_r

# 27
  • Мнения: 1 147
Честита Коледа на всички ви. Много здраве и благополучие в семействата ви! Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 119
Честита Коледа и весело посрещане на Новата година.

# 29
  • Добрич
  • Мнения: 5 463
Честита Коледа!

Днес пуснах машината да ми омеси тестото за меденките. Винаги съм го месила ръчно, но сега се изкалпазаних, като имам вече кой да ми свърши работата. Вие на коя програма пускате само за месене? В книжката на Мулинекс 5000 програмата за месене е само 5 мин. месене. Затова си избрах програма с месене 15 мин. Според мен ми дойде точно. После с щерката рязахме с формички и украсявахме бисквитки....

 

Общи условия

Активация на акаунт