Банята! - 12та тема

  • 104 198
  • 759
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 55
Предложиха ми супер оферта за моноблок и мивки, но са останали единични бройки и явно ще трябва да ги гледаме/взимаме преди да сме се консултирали с майстор   Sad  може ли някой да ми каже дали има размери, видове или друго с което трябва да се съобразим?
За размера на тръбите предполагам, че са стандартни или? Другото за което се сетих е долно или странично оттичане... сегашната тоалетна е със странично, но ще искам и нова във банята и се чудя там как трябва да е  Thinking

# 736
  • София
  • Мнения: 1 742
Щом сегашната тоалетна е с задно оттичане вижте тези,които ви предлагат дали са с задно оттичане.Също така дали капака на казанчето отговаря на този моноблок,защото мое да е свален от друг.А за мивката трябва да премерите,колко ви е разстоянието при вас и тогава да е вземете..

# 737
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Здравейте!
От известно време живо следя темата, тъй като ми предстои да обзавеждам ново жилище! Simple Smile Много съм ентусиазирана относно дизайн, цветове, всичко, но има някои неща, които не са ми ясни и ще съм много благодарна, ако някой, който се опита да ми ги обясни.
Значи питанките основно се състоят в последователността на 'операциите" по създаване на баня. Grinning
Врата за баня - кога: преди или след плочките?
Санитария (тоалетна, мивка, душ) - кога: преди или след плочките?
Вентилация и осветление - кога трябва да са готови инсталациите?
Замислих се и дали първо не е необходимо да извикам водопроводчик, който да ме насочи зА някои неща...
Наистина ми е много объркано и ще се радвам да получа съвет! Simple Smile

# 738
  • Мнения: 0
Silence, нека ти разкажа как е при нас, с уговорката, че ние ремонтираме стара баня.
1. Майстор ВиК - смяна на всичките водопроводи, промяна мястото на сифона, скриване на разни тръби, изграждане на структурата за вграденото казанче.
2. Обличане с кнауф на структурата на вграденото казанче
3. Майстор Ел - промяна на мястото на лампата в банята, направа на изводи за осветление над огледалото на мивката и монтиране на вентилатор
4. Шпакловка на тавана
5. Замазка на стените
6. Майстор фаянс - слагане на плочките, облицоване на стената на вграденото казанче и когато наближи зоната на вратата
7. Монтиране на новата врата
8. Довършване на фаянса - обръщане на вратата
9. Боядисване на тавана
10. Монтиране на тоалетната, душа, бойлера, шкафчетата с мивката
11. Боядисване на тавана.
Може и да изпускам нещо, в момента сме на етап 1.  hahaha

# 739
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
Аз пускам вече последните придобивки в банята, защото й резнахме ленатата и й теглихме чертата - паравана, огледалото и шкафа http://picasaweb.google.com/tani4ka79/VOsXME#5457459709581219154 .

# 740
  • Мнения: 0
Tea, моите плочки са същите   bouquet
Доволни ли са майсторите ти от качеството им и какъв цвят фуга им сложи?

# 741
  • sofia
  • Мнения: 2 259
onceuponatime, благодаря МНОГО за бързия отговор! Толкова подробен отговор не съм и очаквала! Hug

# 742
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
Tea, моите плочки са същите   bouquet
Доволни ли са майсторите ти от качеството им и какъв цвят фуга им сложи?
Белите бяха с по 1 мм по-високи от другите  Grinning , но ги оправиха с разстоянието за фугите. Някои бяха криви, но с повече лепило, се оправиха нещата. Майсторите - доволни-недоволни - не сме виновни нито ние, нито те. Единственият цвят фуга, който ми хареса, го нямаше в наличност и нямаше време да се чака за доставка. Затова си взех за тъмните шоколад, а за белите - мръсно бяла някаква. Стана и се получи - хареса ми.

# 743
  • София
  • Мнения: 1 742
Здравейте!
От известно време живо следя темата, тъй като ми предстои да обзавеждам ново жилище! Simple Smile Много съм ентусиазирана относно дизайн, цветове, всичко, но има някои неща, които не са ми ясни и ще съм много благодарна, ако някой, който се опита да ми ги обясни.
Значи питанките основно се състоят в последователността на 'операциите" по създаване на баня. Grinning
Врата за баня - кога: преди или след плочките?
Санитария (тоалетна, мивка, душ) - кога: преди или след плочките?
Вентилация и осветление - кога трябва да са готови инсталациите?
Замислих се и дали първо не е необходимо да извикам водопроводчик, който да ме насочи зА някои неща...
Наистина ми е много объркано и ще се радвам да получа съвет! Simple Smile



По принцип е добре да купите всичко за банята.Плочки,тоалетна чиния и т.н За да може майстора,който ще ви прави Вик да знае къде да остави изводите за водата.Има някои шкафове за баня,които при монтажа се захващат за стената и могат тогава да се продупчат тръбите.Също така за огледалота трябва да се знае къде да се остави извод за лампа.Изводи за бойлер и т.н.Вратата е добре да е поръчате с праг,ако е алуминиева.Защото при евентуално наводнение да спасите останала част от апартамента.

# 744
  • Мнения: 1 196
*Теа* ,много стилна,поздравления,със здраве да си я ползвате   bouquet

# 745
  • София
  • Мнения: 714
Аз пускам вече последните придобивки в банята, защото й резнахме ленатата и й теглихме чертата - паравана, огледалото и шкафа http://picasaweb.google.com/tani4ka79/VOsXME#5457459709581219154 .

Страхотна е !
Честито и със здраве да си я ползвате Simple Smile

Аз вече мога да се похваля с плочки на cifreceramica 50/20см и декор със същите размери. Ще се радвам, ако някой сподели впечатления от тази фабрика. За съжаление снимките не са много ясни. Декора изглежда сиво- черен, а всъщност е кафяво със златисто, цялия на малки стъклени топченца. Като ги доставят ще ги снимам на живо, че сега забравих.
http://geruniums.snimka.bg/properties/apartament.463458.18133484.big и
http://www.cifreceramica.com/img/72/72.pdf

Много съм щастлива!  newsm44 Има шанс да се нанесем до 2 месеца  newsm44 newsm44

# 746
  • Варна
  • Мнения: 2 133
*Tea*, много ми хареса! Съчетанието на цветовете, особено. Да си я ползвате със здраве!

geryger, на моя монитор плочките изглеждат бледи, предполагам, че на живо са с по-наситен цвят, но ми изглеждат приятна комбинация! Особено заразителен ти е ентусиазмът, дано да свършите всичко до 2 месеца!

rumen_iankov, Благодаря за коментара. Все още ми е доста мъгливо как ще стане цялата работа при нас, че имаме тръби на най-неудобни места, таванът ще се смъква и заради тях, 2,20 м дали няма да е много клаустрофобично?

# 747
  • Мнения: 2 259
Аз пускам вече последните придобивки в банята, защото й резнахме ленатата и й теглихме чертата - паравана, огледалото и шкафа http://picasaweb.google.com/tani4ka79/VOsXME#5457459709581219154 .

Страхотна е !
Честито и със здраве да си я ползвате Simple Smile

Аз вече мога да се похваля с плочки на cifreceramica 50/20см и декор със същите размери. Ще се радвам, ако някой сподели впечатления от тази фабрика. За съжаление снимките не са много ясни. Декора изглежда сиво- черен, а всъщност е кафяво със златисто, цялия на малки стъклени топченца. Като ги доставят ще ги снимам на живо, че сега забравих.
http://geruniums.snimka.bg/properties/apartament.463458.18133484.big и
http://www.cifreceramica.com/img/72/72.pdf

Много съм щастлива!  newsm44 Има шанс да се нанесем до 2 месеца  newsm44 newsm44
За Цифре мога да кажа ,че е една от перфектните фабрики в света може би. Peace
Свеки си прави банята миналата година и майстора каза ,че по добри плочки не е виждал .С кеф каза ,че се лепят.
Даже банята е  без лайсна , с шлайфани  ъгли.

# 748
  • Мнения: 459
Здравейте момичета!

Следя отдавна темата и не само тази. Предстои ни закупуване на плочки за банята. Харесахме си в бяло и черно. Искаме да са наредени хоризонтално. Много ни е трудно да вземем решение точно как да изглежда банята.

# 749
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!

Следя отдавна темата и не само тази. Предстои ни закупуване на плочки за банята. Харесахме си в бяло и черно. Искаме да са наредени хоризонтално. Много ни е трудно да вземем решение точно как да изглежда банята.
Аз работих с програмата Китчън дизайн, сама си направих разпределението - изпробвах различни варианти и си избрахме един от тях. С нея си начертаваш помещението с размерите му, можеш да видиш как ще ти е разпределението на санитарията, отново с размери и задаваш размерите на плочките и започваш да си ги нареждаш на стените, да видиш как стоят.

Общи условия

Активация на акаунт