Отговори
# 690
  • Мнения: 0
·•● milkinis ●•·˙- И при мен се случва като се преуморя да ме прерязва ниско долу, но след ден два лежане се оправям!

# 691
  • Мнения: 5 401
Пускам ви анонс за лекция, а по-късно ще пиша разни други работки:


~*~

София

Заповядайте на лекциите за кърмене

‘Как да кърмя успешно бебето си?’,
организирани с подкрепата на Ла Лече Лига

Тема: Подготовка за кърмене. Начало на кърменето и първи дни с бебето.

Заповядайте да научите повече за предимствата на кърменето - за бебето, за майката и за цялото семейство; как функционира гърдата по време на кърмене; подготовка за кърмене – психическа и физическа; поставяне на бебето на гърда и преодоляване на често срещани трудности с кърменето.

16 януари, събота от 11:00 часа

Мястото е: Център "Съвременни родители", ул. Русалийски проход 15−17, вх. 3, офис 41.

Записването не е задължително, моля само да дойдете навреме. Всички бъдещи, още по бъдещи и настоящи майки, бебета и таковци са добре дошли  Simple Smile

~*~

# 692
  • Sofia
  • Мнения: 29
Привет,

супер, на тази лекция най - вероятно ще дойда.

Казвате, че вече имате списъци, където отмятате необходимите неща ... вие сами ли си ги правите? Аз съм срещала из нета разни списъци и ми се завива свят от тях... и не съм сигурна наистина ли са абсолютно нужни всички тези неща...  newsm78 Може би ще е полезно за новобранките като мен да си обменим инфо за минимум задължителните вещи при появата на бебенцето, то после е ясно, че ще се допълва според нуждите. Мами с опит, моля помагайте...  Hug

# 693
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте,
днес бях на ЖК и съм много щастлива от срещата с моя малък мъж. Развива се доста добре - 883 гр и 29 см е. Обаче док ми измести термина с 2 седмици напред, т.е сега от 23 г.с ставам 25 г.с, пък уж бях убедена кога съм заченала. Другото което ми каза е, че плацентата ми е задна 2 степен, а преди месец на ФМ доц. Томова ми каза, че е предна. Въпроса ми е може ли да стане от предна задна плацентата #Crazy? Похвалиха ме, че предвид празниците съм качила килограмите в норма Simple Smile.
А, как ви завиждам за лекцията. Да разкажете подробно после.

# 694
  • Мнения: 46
Здравейте то и при мен горе долу се измести с две седмици термина, че малкият мъж се оказа доста пораснал  Laughing и сега би трябвало да ми е термита в началото на месец Май  Wink а от предна да се обърне в задна плацента не съм чувала.

# 695
  • Мнения: 219
И аз днес съм на 4Д, да видим госпойцата  Laughing колко е порастнала. На ЖК я измериха по-голяма, но там видеозона не е толкова прецизен. Не знаех, че може лекаря да променя термина. Все пак някой бебета се раждат 3кг, други 4кг например... аз си мисля, че някой са по-дребни, а други са едри. Ако така продължават на всеки преглед да са по-големи или по-малки бебетата, какво... всеки път ще местят термина ли? Както и да е. Стига да са добре, друго не е важно.
Аз се чудех нашите бебета с какъв тип завивка ще трябва да спинкат-с олекотена или с одеалце. Не е ли топло май месец за олекотена  newsm78

# 696
  • София
  • Мнения: 1 555
Момичета, надявам се, че добре си прекарвате на срещатата!  Party

elinka;) - Четох аз в началото на бременноста теми по въпроса дали предна плацента може да стане задна, но се оказа, че не може. Може, ако в началото е била ниска с разширяването на матката да се вдигне обаче.


# 697
  • Мнения: 91
И аз като ходих на преглед ми казаха че върви бебечето с 5 дни напред и ме пита дали да мести термина или не?!Аз му казах да не го мести,ама наистина ако всеки път го местят термина то какво ще стане  newsm78

# 698
  • София
  • Мнения: 117
И аз днес съм на 4Д, да видим госпойцата  Laughing колко е порастнала. На ЖК я измериха по-голяма, но там видеозона не е толкова прецизен. Не знаех, че може лекаря да променя термина. Все пак някой бебета се раждат 3кг, други 4кг например... аз си мисля, че някой са по-дребни, а други са едри. Ако така продължават на всеки преглед да са по-големи или по-малки бебетата, какво... всеки път ще местят термина ли? Както и да е. Стига да са добре, друго не е важно.
Аз се чудех нашите бебета с какъв тип завивка ще трябва да спинкат-с олекотена или с одеалце. Не е ли топло май месец за олекотена  newsm78
Ами на снимката от видеозона ми написа 25 гс, а аз съм 23 г.с., не ме е питал за датата на последната менструация, просто си определя термина според видеозона. Не знам дали е изместил "официално" термина. За това пипитах.
Относно олекотените завивки по-напред в темата момичетата бяха писали, че не се ползват олекотени завивки за новородени, защото може да се задуши бебчо.

# 699
  • София
  • Мнения: 1 220
Привет,
Ей, много сини щъркелчета са се появили  Flutter, браво честито на мамите разбрали пола. Момиче или момче, важното е да са живи и здрави.
Аник, не се притеснявай щом бебчето се развива нормално всичко е наред. А за корема и ти знаеш, че всичко е индивидуално. Някой мацки нямат корем и да 6м. други се сдобиват с такъв още в 3м. Така че не е важен корема, а как са нещата вътре.  Laughing Hug
Доста сладки и хубави дрешки видях качени от момичетата.  Peace То си е голям кеф да се пазарува за бебчето  Laughing.
За тази лекция на Ла Лече Лига има ли желаещи ? Вижда ми се интересна и полезна и аз мисля да отида.
Виждам че обсъждате чантите за колички и аз ще трябва да се поразровя за някоя голяма и удобна.
elinka;), той твоя момък доста е пораснал наистина отговоря като за 25г.с явно добре си папка  Wink. За плацентата малко ме съмнява да си смени местото.
като гледам момченцата доста по напред със седмиците се развиват, може и да е от пола.  newsm78
Змейче, дано Кали днес те зарадва с много усмивки и здраве. Hug
mir4o, добре че всичко е наред.  Praynig Hug

хубав ден.   bouquet

Последна редакция: вт, 12 яну 2010, 13:28 от .◦♥Toche♥◦.

# 700
  • Мнения: 5 401
Не се шашкайте с измерването на плода от УЗ - колкото повече напредва бременността, толкова по-неточен е ехографа. Именно заради това термина се определя според последната менструация.  Wink

За завивките - за олекотена през месец май е немислимо за мен.  Peace Ако си купите комплект с олекотена завивка, като този на Ани и моя, то оставете одеалото за зимата. Идеална работа върши обикновено памучно одеало. Мога да снимам моето, ако искате. Лятото завивах Каби само с тензух, а през август въобще не го завивах - спеше само по боди с къс ръкав.  Моля ви, не обличайте бебетата с няколко ката, калявайте ги от съвсем мънички, за да са здрави!  Peace

.◦♥Toche♥◦., Suhumi, на лекцията на ЛЛЛ, аз ще ходя! Към себе си, предлагам и транспорт от НДК до там и обратно.  Mr. Green

Вчера снимах детския кът, т.нар. детска стая на Каби, за да ви покажа колко малко като мебелировка е необходимо за едно бебе и малко дете. Но ме налегнаха тежки задачи, затова сега ви оставям и евентуално утре ще ви покажа.  Hug

# 701
  • Мнения: 10
Здравейте мамчета !

Относно олекотените завивки по-напред в темата момичетата бяха писали, че не се ползват олекотени завивки за новородени, защото може да се задуши бебчо.

E ама това е свободно съчинение вече...за първи път чувам...аз моя син откакто се е родил само с олекотена завивка го завивам... (естествено в жегите навън с количката според температурата навън -одеалце, тензухена пелена, чершавче...)ooooh!...та то едвам мърда...ще се задуши hahaha Joy...от кое по-точно???...въобще не съм съгласна... Naughty

Относно видеозоните- ми то всеки път ще показва различно, защото бебето се развива различно и ако сега отговаря на по-голяма седмица това не означава че след 1 месец няма да си отговаря точно на седмицата...може и да е с 3 дена назад примерно, което не означава че изостава с развитието си или че напредва с него.Аз лично като бях на ФМ - размерите които доцентката взе от крачетосе разминаваха близо 7 дни с размерите на главичката(това са параметрите които се мерят за да се определи г.с. ), което е нормално и като ги осредниш се получава една г.с. а всъщност аз съм съвсем друга..... Blush надявам се да сте ме разбрали и това не означава че трябва да си сменя датата на термина, ами просто да изчакам до 9-тия месец за да видя какво ще покаже финалния видеозон на лекаря който ме следи на ЖК

Може да си мислите че съм много критична,  Naughty но аз лично нищо не научих от лекцията на Ла Лече-то. То кърменето иска практика и при всеки е строго индивидуален този процес...аз лично с първата бременност посетих всички видове лекции и с ръка на сърцето си признавам че нищо не ми беше нужно, за кърменето пък да не говорим , че всичко писах ли писах и накрая  Whistlingедвам не стигнах до мастит....кошмар!!!

Много са ми тежки тези моменти с болно детенце... Все още ги изживявам много, хем не е чак толкова зле, ама направо сърцето ме боли   И бебето явно също се вълнува, защото при всяко кашляне на каката почва да рита, дори като я прегръщам и успокоявам пак
Аз си мисля, че точно тази  наша майчина загриженост няма никога да угасне... Two Hearts Two Hearts  Kissing Heart


 Stop  спирам вече че се отнесох доста...

# 702
  • Мнения: 1 298
Здравейте от мен.Днес и аз бях при доки,потвърди че бебето е с пишле.Аз трябва да съм в 23 г.с. но видеозонът показа 25г.с.Така че вече се чудя ще дочакам ли май месец или не.  Thinking Каза 30април че излизал терминът.Но ще видим..Цикълът ми е дълъг,та е малко трудно при мен да се предвиди дата на раждане.

Честито на момичетата,разбрали пола.Наталик не се отчайвай,аз също отчаяно исках 2 момичета,но...какво да се прави.И момчета ще си ги изгледам...

# 703
  • Мнения: 32
Здравейте, много се радвам, че се събрахме, лекцията (на мен лично) много ми хареса. И другата седмица - пак Simple Smile

Сега се връщам да ви изчета Simple Smile

# 704
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте мамчета !

Относно олекотените завивки по-напред в темата момичетата бяха писали, че не се ползват олекотени завивки за новородени, защото може да се задуши бебчо.
E ама това е свободно съчинение вече...за първи път чувам...аз моя син откакто се е родил само с олекотена завивка го завивам... (естествено в жегите навън с количката според температурата навън -одеалце, тензухена пелена, чершавче...)ooooh!...та то едвам мърда...ще се задуши hahaha Joy...от кое по-точно???...въобще не съм съгласна... Naughty
Извинявам се ако подвеждам някого, но и за това писах, че по-напред в темата е обсъждано за олекотените завивки и обиколниците, и който го интересува да прочете темата по-напред. Не давам никакви съвети, защото нямам опит.

Ето част от коментарите:

Обикониците са спорни - по принцип някои казват, че имало опасност от задушаване, затова и за бебенце не се ползват олекотени завивики.
Аз без да знам, не съм завивала с олекотена завивка, а с одеалце (едни испански мекички, доста са популярни). И за чувалчетата за спане някъде четох, че не ставали за новородени, но не помня добре - пак във форума е, сигурно на търсачка ще излезе  Peace

Общи условия

Активация на акаунт