Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 95

  • 73 134
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 19
След много премеждия най-сетне завърших тортата.
 Искам да благодаря  bouquet  bouquet  bouquet на всички момичета които ми отговориха на въпроса за ганаша.
 Много сериозно съм заразена с болестта тортоправене и мъжът ми  мърмори за това, че се налага да гледа бебето той. И сега да ви я покажа

# 706
  • Мнения: 1 965
Успях!!!!! Точно я бутнах в кутията и затворих хладилника и Сънчо се излюпи....
За творението незнам какво да разказвам. Вече казах че крема нещо се скапа. Едва измазах маслото и то дебело. За да не получа ефекта "питка", облякох с дебела лента само борда. Горните краища подгънах навътре, защото и оттам се опитва да блика крем. Докато се борех, отдолу се просмука кремче. Лепнах му един къдрав фитил и теча спря.  Отгоре наметнах една кръгла покривка. Не съм я притискала грам! Каквото слегна само, слегна. След 1 час в хладилника всичко беше добре с изключение на това че при вдигане на тортата просто я усещам как вътре бълбука и се джурка. Гости няма да имаме, само съотборниците ни по карти така че ще си я изгребем с лъжици. Не гледайте целулита и нишестето. не посмях да я пипна повече с нищо.... Добре че е за вкъщи!!!
Сега ще питате каква е тая червива ябълка за 43 годишен ... младеж. Преди 2 месеца, в едно списание той видя една торта, отгоре с 2 половинки ябълки и от едната половина се подаваше червей. Умря от смях човека. Каза че иска и той червива ябълка. Обещах му.  Списанието стоя отворено седмици наред и само тая снимка си гледаше и от време на време се присеща и ме пита къде му е червея. та затова му спретнах тая торта. Днес ми сервира че ще празнува другата събота с цялата компания и официално си поръчвал торта при мен... срещу заплащане....  Shocked Е, сега му прибрах Януарската заплата!!!! Падна ми у ръчичките!!! Mr. Green
Ябълката е облечена в 2 чаршафа за по-голяма сигурност. горният е розов и боядисан с гъбичка. Доста гнила стана, ама к`во да се прави.
И ОЩЕ
В момента качвам едно малко клипче от боядисването. Щерката реши че ще снима и даже ме изненада.  Laughing

Албенче - нека ти е жива и здрава дъщерята. Честит и юбилей!!! Специални поздрави от мен! Страхотно стилна торта!!!
Румка, това нещо изглежда страхотно. дай по-светла снимка. Много ми се иска да я видя отблизо.
mama niky - Браво бе! След толкова неволи се е получила страхотно. От какво са обувчиците? Много добре изглеждат. И с какво измаза отвън?
Дими - дай ми още 2-3 дни да проверя още нещо и пускам темата. Имаме време, спокойно! Миналата година започнахме към 20 Януари но тръгнахме от НУЛА. Сега сме по-напред с материала.

# 707
  • София
  • Мнения: 2 671
Благодаря ви, много!!!
...
Руми тези отстрани капковидните как ги направи, на принципа на трансфера ли заедно с бордюра? И каква ти е била идеята, нещо като стъпки до луната ли, щото такава асоциация си правя newsm78
Дими го е видяла през моя поглед  Heart Eyes

sillsav, да- първо ги шприцовах в/у хартията и после замазах с кафевия шоколад.
Краси, 'ми толкова си мога с фотоапарата, затова  Embarassed

Дарилка, тирамисуто е със сметана, не с белтъци, а и за всяка случка сложих и 1 желатин на цялата 1,5 доза. Удържа колкото да го снимам и да духна свещите, но подозирам, че още 5 мин. нямаше  Mr. Green
Ванче, виж във ФБ другата и тази Ябълката ти с мезе е чудна  Peace

# 708
  • София
  • Мнения: 178
Албенка - да ти е жива и здрава дъщерята! И моята сестра се казва Вероника. А тортата изглежда страхотна и много вкусна. Напълни ми се устата с лиги.
Руми - тортата е много нестандарта, с което веднага ме спечели. Обаче от тая снимка не се вижда добре.
Мама Ники - браво! Получила ти се е супер! Обувчиците са много сладурски.
Ванче - тортата е яка, а мъжът да ти е жив и здрав и още много поръчки да ти прави. Човекът един червей си поискал, ама ти ларш - цял развъдник!

За критиките кво да кажа - децата нищо не ми спестяват. Не веднъж съм ви споделяла безкомпромисните им коментари. Мъжът ми ми е най-големият коректив - обожавам да ми дава акъл и страшно ценя мнението му. Обаче и той нищо не ми спестява. Особено критичен е спрямо вкусовите качества на тортите ми. Като пробва седя до него със свита душица и чакам да чуя присъдата, а той съдист - само яде и мълчи. Накрая все кусури намира. Определено се дразни като не му обръщам внимание, а се занимавам със сладкарските ми страсти. Затова рядко си позволявам да творя докато той си е вкъщи, ама понякога се налага. Странното е, че всички си мислят, че той е героят в целия процес - гледа децата, горкичкият, докато жена му си чеше крастата с някви хобита. Иначе всички останали (и роднини, и приятели) много ми се радват и възхищават. Майка ми ми е страшна фенка и много се гордее с мен. Още в началото, като се запалих по тортоправенето, ме финансира с крупна сумичка да си накупя това-онова. Дразня се само на хората, които непрекъснато ме юркат да започна бизнес с тортите, а като дойде време те да си поръчат торта или не го правят, или искат цената да е минимална. Но в крайна сметка за мен е важно онова огромно удовлетворение и чувство на радост и гордост като видя финалния резултат. Като приключа с някоя торта не мога да й се нарадвам - постоянно отварям хладилника да й метна по едно око. А като чуя и вашето мнение - щастието става пълно. Та това е!

# 709
  • Мнения: 2 000
Албенче, да ви е жива и здрава щерката. Много е красива тортата.
Руми, много интересна е станала тортата. Аз така и не се научих да правя шоколадови бордове.
Мама ники, обувчиците са чудесни. От какво ги прави?
Ванче, много е оригинална тортата, и много добре се е получила.

# 710
  • Мнения: 186
Като приключа с някоя торта не мога да й се нарадвам - постоянно отварям хладилника да й метна по едно око. А като чуя и вашето мнение - щастието става пълно.

Това все едно аз съм го казала Joy

Аз или си внушавам, но напоследък ако правя торта за в къщи или за подарък и не се получава. Затова с мъжа ми си имаме лаф да ми прави той поръчката в такива случаи, че белким потръгне. Иначе и той много мърмореше в началото, но като че ли се попримири. Гледам и аз да не се занимавам в негово присъствие, защото експлоадиралата кухня най-много го дразни. Докато се прибере всичко съм разчистила. Понякога не забелязва дори тортата в хладилника Simple Smile

mama niky , чудни обувчици си направила! Албена, мнохо харесвам торти в тази тоналност, да е жива и здрава щерката! Rumya, това тирамису с блатове ли е? Бордът е станал страхотен! Ванче, не й личат неволите на тортата. Който си го може го може!

# 711
  • София
  • Мнения: 2 671
... Дразня се само на хората, които непрекъснато ме юркат да започна бизнес с тортите, а като дойде време те да си поръчат торта или не го правят, или искат цената да е минимална. Н...
Ще ми е интересно и другите да споделят по тоя въпрос  Thinking, защото и при мен точно така се случва. (не, че някога съм имала сериозно намерение да правя пари от това, но като правя торта за познати на мои приятели и чуя намеци за стойността на продуктите и колко струвало в сладкарница избеснявам).
Всъщност май основно се дразня, че хората в днешно време до голяма степен са загубили вкуса към качествените/истински продукти и не оценяват една домашна торта по тези й достойнства.

Буболинка, тук се вижда по-добре май: http://images.violetovgeneral.multiply.com/image/1/photos/2/1200 … amp;nmid=40681709
Катя (Сливен) , няма какво да му се плашиш - режеш хартия, мажеш, като позасъхне лепваш на тортата и това е! Нищо сложно, само търпение трябва  Peace

Ивейн, с бишкоти си е - по тази рецепта

mama niky, много хубави обувчици!!!

Последна редакция: нд, 24 яну 2010, 16:22 от Rumya

# 712
  • Мнения: 1 173
Ванче ...Човекът един червей си поискал, ама ти ларш - цял развъдник!
Joy Joy Joy За идеята какво да ти кажа  Shocked , а ябълката е като истинска . Кой крем не се стегна и защо според теб  ?
А за "съфорумките гледащи под лупа"  ...нали помниш ,че торта си ми обещала на Българска земя  Mr. Green
Албенка много хубава торта , да ти е жива и здрава Вероника .   bouquet
Руми ти си герой , да направиш Тирамису на 2 етажа  Shocked . С борда си се справила ,рисунката ми харесва . ... " да духна свещите" ...да не би да имаш РД днес ,или аз нещо съм изтървала и не разбрала отново  ooooh! ?
Мама-ники хубави обувчици .

За критиките - критика единствено и само от съпруга ми - от вкуса до външния вид  . Той не хареса ли нещо ,направо си го казва .  Това " не било нищо особено , изрязано с формичка " , " това листо било дебело , трябвало да е по-тънко" и т.н ...Обаче си спомням лятото правих Династия ( беше част от онази 3 етажната с Мики Маус ) ...опита тортата и каза " то само орехи"  Shocked . Казвам ви идваше ми да му извия врата - Династия бях правила поне 5-6 пъти преди това ,винаги много я е харесвал и изведнъж   Shocked ...но така е ,като се е оял на торти Joy За парите които съм изхарчила в тортени играчки  нищо не казва ( аз питам ли го 'що в нас има 4 китари и 3 колони и 2 усилвателя  Mr. Green,)а като тръгнем за някъде  даже пита "принтира ли си купони за Хоби Лоби и Майкълс " ,... колко комплекта на Уилтън за цветя е купил   Grinning  .Приятели ,роднини ... освен да охкат и ахкат и " няма да я срежа аз , не мога ,ти режи "  Laughing . Никой няма да дойде и да каже "защо се блъскаш в магазина нали има , след като знаят какво има в магазина   Sick ,а аз смея да твърдя че досега няма моя торта която да не е била вкусна .
 
За поръчка - малко е различно ,не мога да сравнявам ,но определено който иска нещо по-добро да си прави сметката . То и в България тортите покрити с фондан стартират от 3.5 лв на парче .Не може да се сравнява с обикновена торта от сладкарницата , правена  на конвейера .

Последна редакция: нд, 24 яну 2010, 16:45 от raya_рая

# 713
  • Мнения: 335
моят мъж откакто почнах да правя торти, той мн рядко яде торти, а преди умира6е за тях Simple Smile
сега са му се втръснали и са му не6то обикновено дето едва ли не всеки ден се яде... и според него тортите не струват пари, в смаисъл оценява колко трудно се прави една торта и колко продукти отиват, но ако той трябв ада иде в сладкарница да купи не би го направил, вика аз като има кои всеки ден да ми прави и не ги ценя както преди Simple Smile
а иначе мъжа ми ми помага почти колкото и момичетата в темите, премята чаршафите, меси тестото оцветява... пече някои път или пос коро ме подсеща да не изгоря блата... но за съжалемние май го први не толкова от удоволствие, колкото от страх че ако нещо се провали два дни няма да си намери място в къщи, понеже и аз ходя като бясня
иначе ако се чудя нещо как да го направя или за цвят, абе той ми е второто мнение, всичко минава през него преди да е завършено Simple Smile

# 714
  • Мнения: 1 965
...................Кой крем не се стегна и защо според теб  ?
Стандартния за вкъщи шоколадов мус, но без банани този път. Течна сметана, течен шоколад и Крем Оле на Доктор Йоткер3 1 желатин. Имам си своята версия но не съм сигурна. Имам чувството че ми е замръзвал течния шоколад. Стоеше на балкона и го бях увила в една шофьорска шуба. Вчера докато го топлех, ми се стори малко зърнест, но не се замислих особенно. Още като го добавих към сметаната и видях че става доста мека и лека сместта. Не се пресече, нямаше вид на скапана, но някак си по-въздушна от друг път стоеше.
За посрещането на аерогарата, помня аз, нищо че напоследък всичко забравя баба Гицка. Обещала съм ти кактус. Даже и породата му съм измислила...  hahaha
Това с плащането на тортите е доста деликатна работа. Моите приятели, преди да поръчат поставят условия. ВЗИМАШ НИ КАТО НА КЛИЕНТ, ЗАЩОТО СЕГА СЪМ КЛИЕНТ А НЕ ПРИЯТЕЛ. Разбира се, аз решавам накрая кой какво да плати.
Всички знаем че реално трудът ни не се заплаща. Ако си сметнете печалбата и я разделите на 2 или 3 дни технологично време, ще се окаже че сме работили за стотинки. Но, пък всеки сам си решава дали да прави поръчки или не. Не можеш да искаш да правиш поръчки и после да се оплакваш от ниското заплащане. Нали така? А колко от вас се сещат да си сложат сума за допълнителен разход???? Говорила съм с няколко дами от темата по този въпрос. Никоя от тях не се беше замисляла. Винаги към продуктите добавям една сума от 5 лв. ДРУГИ. Веднага пояснявам. Малко ток за миксерите и МВ. Малко гориво, защото все пак съм ходила до магазина, та макар и за пазар на едро. Малко стотинки за салфетки, вода, препарати. Все пак и някаква амортизация на уредите има. Слагаш тиксо там, телчета на друго място. ..... Може да е смешно отстрани, но всичко това е купувано по-рано и рано или късно ще свърши и трябва да се купи пак..... Стотинки тук, стотинки там..... и ето ти разход за който малко хора се сещат.
azals - много се радвам че си пооправи стила на писане. Беше ме питала какво не ми харесва, сега ще ти кажа без да го приемаш като критика или заяждане. Твоите постове ги четях по 3 пъти и много пъти съм имала желание да ти помогна с отговор на някой въпрос, но как да го направя, като виждам изречение, дълго 5 реда и 18 запетаи. Не можех да схвана кое е въпроса и кое е свободно течащата ти мисъл.....  ooooh!  Сега те превеждам по-лесно.....  Laughing

Отивам да щурмувам Метро. Ще разкажа ако намеря нещо интересно.

# 715
  • София
  • Мнения: 23
Здравейте!
Първо искам да ви поздравя за страхотните творения   bouquet Чета ви от известно време и ви се възхищавам   bouquet Досега не съм се включвала в темата, но преди около 2 месеца реших, че аз ще правя тортата за първия рожден ден на детето и започнах да чета. Торти съм правила и преди, но украсата винаги е била от крем, а сега искам да е от фондан. Първият ми опит беше една торта свеки за стефанов ден, но резултата не е за показване - тортата беше Медовина и беше супер на вкус, но с покритието не се справих. И тъй като рождения ден наближава, а аз не бях правила нов опит, преди 2-3 дена набързо спретнах една тортичка за днешния прощъпулник на малкото мишле:
.
Този път използвах тази рецепта. Като цяло съм доволна от първия си опит, въпреки че има още много за учене и доизкусуряване, но за съжаление времето ми е доста ограничено и се опитвам всяка свободна минута да чета, но не винаги успявам. Ще се радвам да чуя и вашите мнения и критики, разбира се, за да мога да се поправя следващия път.
Аз ще продължавам да ви следя и да се възхищавам на творенията и се надявам в края на другата седмица да мога да ви покажа още една торта.
Лека вечер   bouquet

# 716
  • Мнения: 559
Момичета,само имам време да почета!
Възхитена съм от всички Ви.
Поздрави Hug Hug Hug

# 717
  • Мнения: 1 329
Мама Ники, много интересна прощъпулска торта. В крайна сметка ганашът стегна, а? Защо едната обувка е развързана, а другата завързана? Sunglasses

Ванче, да ти е честит рожденника - съквартиранта! Викаш 43 годинки чукна, той млад бе, направо яренце. Ама няма да го преследвам по магазините, споко.
Сигурна съм, че ще е впечатлен, щом като толкова много е говорил за тоя червей. Ябълката е много добра, харесва ми и идеята за двата червея - мъжки и женски...Сега остава да се излюпи и едно малко. Не си ли го скрила вътре в ябълката?


А колко от вас се сещат да си сложат сума за допълнителен разход???? Говорила съм с няколко дами от темата по този въпрос. Никоя от тях не се беше замисляла.
Ааа, аз се сещам. Щото ток, вода, подложки за тортите, кутии, панделки, бои- все към материалите влиза. Но истината е, че няма да забогатеем от тортите, дори повече се набутваме, отколкото да изкараме нещо. Аз съм им го казала на моите приятели - правя го защото ми харесва, а не заради парите, които ще ми дадете. Естествено че, всеки може да си купи от магазина, но не е същото. Направено е с много любов и то лично за теб, според мен това е най-важното.

( аз питам ли го 'що в нас има 4 китари и 3 колони и 2 усилвателя  Mr. Green,)

Хаха, при нас е същото, но с компютрите...Еми така де, всеки има развлечение в което налива пари - по-добре да бъда в кухнята, отколкото да харча безмислени пари по козметици и маникюристки (не че е лошо де)

# 718
  • София
  • Мнения: 1 163
 Ей колко обувчици Hug.
Ванче единия червей си ти, другият- рожденника така ли? Mr. Green newsm78
А за тортите, мъжът ми казва, че ще умра от глад ако това ми е професията, щото една торта я правя ехеее, но да не забравяме, че  в цеховете има такива които правят торти, и отделно такива , които ги декорират, пък ние си правим всичко сами.

# 719
  • Мнения: 1 173
Обещала съм ти кактус. Даже и породата му съм измислила...  hahaha
Как можа да определиш мойта "нежна и романтична " рачешка натура с кактус  newsm45 rotfImbo rotfImao

И да не е само спам - току що правих бял Ганаш , на 300мл сметана сложих 540 гр шоколад . То стана една гъста каша , а като стегне в хладилника не знам как ще го разбия . Колко е сладко пък това чудо  ooooh! ... за 3:1 изобщо не виждам как бих направила Ганаш  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт